FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spalanie 1.2 TSI 110 KM
  • Witam,faktycznie spalanie ok.9 l jak pisze kolega @slawekaj nawet w jeżdzie miejskiej jest za duże.W moim przypadku przy jeżdzie miejskiej dziennie wykonując krótkie odcinki do 15 km tam i z powrotem i używając czasami klimatyzacji spalanie nie przekracza 7,0 l - myślę,że jest to dobry wynik spalania,nawet przy silniku 1,2 TSI 86 KM.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • 15km to nie jest krótki odcinek, chyba, że jest to suma krótkich odcinków.
    Jak Wy robicie spalanie 7 litrów przy jeździe odcinkowej do pięciu kilometrów to ja nie wiem ale to już o cuda sie ociera. Mam tylko nadzieje, że nie podajecie spalania z wyświetlacza komputera tylko z tankowań.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Witam,podałem spalanie tylko według wskazań mojego komputera pokładowego MAXIDOT,ale w najbliższym czasie zrobię eksperyment z tankowania,wtedy będzie wiadomo jak sprawa wyglada faktycznie z założeniem,że bedę robił te same krótkie przebiegi w mieście,tym bardziej,że na dłuższy wyjazd na razie się nie zanosi.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • I wtedy bedziesz miał wiarygodny wynik. To co podaje komputer, czasami cieszy a czasami przeciera sie oczy ze zdziwienia. Tak czy inaczej jesli mi auto, ktore ma turbinę , ponad 100 koni i moment dostępny od 1500 obrotow z klima na maxa pali w miescie, na krótkich odcinkach do 5 km 8/9 litrow to jest to dla mnie norma i nie bede sie zastanawiał czy sie cos zepsuło.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Wskazania spalania w R sa calkiem wiarygodne, najczesciej zaniżają ale w granicach 0,3l, odcinek 15 km to zaden dystans do uśrednienia spalania, z pewnością nie bedzie przy takim wiarygodne wskazanie.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dziękuję Panowie za okazaną pomoc i wypowiedzi...pokrzepiające...zacznę od podpięcie do kompa zobaczymy...moja tzw. Panika wynikła z faktu że w poprzednim okresie letnim nie mialem aż takie wzrostu spalania ...przeciwnie był nawet spadek po zimie i brak drastycznej zmiany w okresie używania klimy...jeszcze raz dziękuję
    Pozdrawiam
    Rapid SB |1,2TSI105KM|MY2015| AmbitionMAX | biel candy | 14000km| Płock
  • Oo około 10 kwietnia tego roku zrobiłem 3300 km, głownie do pracy. Spalanie u mnie nie przekroczyło nigdy granicy 6 litrów.
    RAPID LB/1,2 TSI 81kW/2016/ACTIVE
  • Ja teraz zrobiłem trase 420km z czego połowa autostrada połowa zwykłe drogi na pokładzie 4 osoby i pełny bagażnik spalanie wyszło 5,2l na kołach 16". Jazda taka mieszana po 8-9 km po miescie trochę trasy itp. średnio 6,6l od czasu odebrania auta z salonu. Przebieg ok 2tyś km
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Po 3 tyś km średnie spalanie 6,0l, 70% trasy 30% miasto
    Rapid SB | 1,2 TSI 110 KM | MY17 | Style Max + Dynamic | Błękit Race | 13k km | Śląsk
  • Trasa z Kleczewa ( 62-540 ) do Piotrkowa Tryb., do Konina jak ruch pozwolił, od Konina do Piotrkowa tylko i wyłącznie trasa ( tempomat ustawiony na 110 km/h ) z przerwą na bramkę, dane z kompa :

    IMG_5170.JPG
    3264 x 2448 - 1M
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Komputer dobrze  wskazuje średnie spalanie. Prawie zawsze porównuję jego wskazanie z tym co wleję do baku na stacji. Zawsze tankuję pełny bak (z reguły na tej samej stacji) i zawsze do pierwszego "wybicia". Wynik zgadza się co  do przecinka. Mam przejechane prawie 10000 km. Mnie samochód obecnie pali średnio 5,2 l/100 km (głównie trasa Rybnik - Gliwice (ponad 30km)).
    Rapid LB | 1.2 110KM| MY16| Ambition Max| Błękit denim| 10000km | Rybnik
  • Dziś trasa Siedlce - Mrągowo - Siedlce, ok. 480km, średnie spalanie wg komputera 4,8.
    Rapid LB/ 1.2 110KM / MY17/ Active Max + dodatki / Czerwony Corrida / Siedlce
  • Jaka prędkość ? Max 100 ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Tak. Mniej więcej zgodnie z przepisami, poza tym tak wszędzie dozwolone max 90.
    Rapid LB/ 1.2 110KM / MY17/ Active Max + dodatki / Czerwony Corrida / Siedlce
  • Trasa z Katowic na Kaszuby przez A1 576 km spalanie 6,1 tempomat na autostradzie ustawiony na 130 km/h. Śr. prędkość wg komputera około 105 km/h
    Rapid SB | 1,2 TSI 110 KM | MY17 | Style Max + Dynamic | Błękit Race | 13k km | Śląsk
  • A dlaczego tempomat na 130 jak dozwolone 140?
  • Może nie chciał szybciej jechać ?
    Po drugie każdy km/h więcej ponad 120 km/h podnosi wyraźnie spalanie więc może sobie ustalił takie optimum prędkości do spalania a i może nie chciał katować nowego auta :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Dokładnie tak jak pisze grzesk mogłem ale nie chciałem ze względu na spalanie :)
    Poza tym dojeżdżając codziennie autostradą do pracy widać po ludziach  (którzy też jadą do pracy lub z pracy ) że mało kto jedzie te dozwolone 140 km/h. Zwykle prędkość oscyluje 110-130.  Mało kto goni, no chyba, że ma firmowe :)
    Rapid SB | 1,2 TSI 110 KM | MY17 | Style Max + Dynamic | Błękit Race | 13k km | Śląsk
  • Dzięki za odpowiedź :-) Ja preferuję jazdę na dozwolonym limicie, ale rozumiem względy ekonomiczne :-)
  • @tommy81 jaki jest dla Ciebie ten "dozwolony limit" ?
    Rapid LB |1,2 TSI 63 kW LPG | MY15 | Elegance Max | Błękit Race | 27500 | Hanysowo der Hauptstadt

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?