FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spalanie 1.2 TSI 110 KM
  • Też należę do zadowolonych. Po przejechaniu pierwszych 750 km zatankowałem 42.5 l, co daje około 5,7 l/100 km (komputer wskazywał 5,5). Styl jazdy w mieście i poza miastem raczej normalny, chociaż  "chwile uniesień" zwłaszcza na trasie zdarzały się (nowy samochód no to i możliwości trzeba sprawdzić, oczywiście w granicach rozsądku). Opony 15''. Wyliczenia nie z komputera tylko z dystrybutora.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | Active MAX | Czarny Magic perłowy | 65000km / Spalanie - Motostat.pl
  • Jeśli masz 16" na lato, to już tak "kolorowo" ze spalaniem nie będzie.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • R odbierałem w drugiej połowie lutego i ze względu na panującą w moim regionie aurę zdecydowałem pozostawić go na letnich 15", zimowe też 15" czekają na następną zimę.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | Active MAX | Czarny Magic perłowy | 65000km / Spalanie - Motostat.pl
  • To luuuuuuz :)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Jak patrzę na Wasze spalanie, to mam wrażenie że u mnie jest przynajmniej 2.0 :P
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Pytanie jaka jest rzeczywistość bo oni z komputera podają.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • W moim przypadku miasto 7,8 l/100 km, cykl mieszany 6,7 l/100 km (50/50) opony 15". Nie cisnę, jestem na etapie docierania - układania pojazdu (1100 km).
    Rapid LB | 1.2 110 KM | MY16 | Style Max | Szczytno
  • mnie ostatnio udało się zejść na równe 7.1l/100 jazda tylko w mieście przeważnie krótkie odcinki.
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • Moje obserwacje dotyczą głównie miasta a dane pochodzą wyłącznie z komputera. Średnie spalanie odkąd użytkuję Rapida (dopiero 250 km) to 6.9 l/100km. Jeśli chodzi o trasę to wybrałem się na jedną przejażdżkę 50 km i tutaj miłe zaskoczenie. Jadąc przepisowo w miarę równym tempem komputer pokazał pod koniec trasy 4.5 l/100km. Nie wiem na ile dane z komputera są prawdziwe. Okaże sie zapewne jak wyjeżdżę pełen bak paliwa.
    Rapid SB | 1.2 110KM | Ambition Plus
  • No i pierwszy bak prawie na wykończeniu (zostało połowę rezerwy przed tankowaniem).
    Trasa ok 300 km. Pozostałe km to miasto.
    rapid spalanie.jpg
    1306 x 736 - 231K
    Rapid SB | 1.2 110KM | Ambition Plus
  • Witam może ktos podpowie....czemu wzrosło mi spalanie jak przyszły cieple dni....trasa ta sama a ostatnio zauważyłem ze spalanie po mieście zmieniło się z 7,8 na 9,5....czy uważacie że trzeba do ASO podjechać i podpiąć komputer....?
    Rapid SB |1,2TSI105KM|MY2015| AmbitionMAX | biel candy | 14000km| Płock
  • Jezdzisz z włączoną klimatyzacją? Może ona podnosi Ci spalanie obciążając bardziej silnik tylko dziwne, że aż tak bardzo. Z drugiej strony chyba masz ciezką nogę bo ja u siebie w starszym silniku bo 105KM rzadko dobijam do tych 7,8 - 8.0 co podajesz, chyba właśnie tylko wtedy jak klima chłodzi bardzo rozgrzane auto lub zimą jak silnik jest zimny.

    Jeśli jednak to spalanie będzie się powtarzało może warto udać się do ASO na sprawdzenie lub przypnij komputer. Może sonda lambda fiksuje i leje paliwo ile się da.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @slawekaj, wszystko jest w porządku, tyle pali Rapid w mieście z włączoną klimatyzacją na krótkich odcinkach.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • codziennie robie bardzo krótkie odcinki po 3-5km w mieście,cały czas ostatnio climatronic włączony i spalanie ~7.2
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • No właśnie klima nie koniecznie...jeżdżę z klimą od początku maja ale dopiero od jakiegoś czasu tak ok 10 dni zaobserwowałem takie spalanie noga moja nie należy do najlżejszych...cieszę się często z jazdy moim rapidem więc gdzie mogę przycisnę w mieście dlatego pisałem 7,8 ale teraz to przesada i dlatego zacząłem się martwić :-( mój trasa rano 18-20 km i powrót 25 po poludniu i wieczorem co drugi dzień na trening też w obie strony po 20km poza tym nic nie zauważyłem żadnych stuków z silnika itp wszystko pracuje miarowo płyny też są na normalnym poziomie
    Rapid SB |1,2TSI105KM|MY2015| AmbitionMAX | biel candy | 14000km| Płock
  • Pytanie jeszcze jedno od laika;) czy jesli bym podpiął komputer u znajomego mechanika to potem mi to wyjdzie w ASO? Nie chcę aby się czepiali...jakby coś chciałbym tylko zweryfikować czy ich ustalenia będą takie same jak mojego znajomego
    Rapid SB |1,2TSI105KM|MY2015| AmbitionMAX | biel candy | 14000km| Płock
  • Tego nie wiem czy są to w stanie zweryfikować. Ja nie raz już podpinałem komputer i grzebałem w samochodzie a ASO nic się nie czepiało.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Martwi mnie ta sąda....może rzeczywiście najpierw komp u znajomego a potem ASO...echhhh:-(
    Rapid SB |1,2TSI105KM|MY2015| AmbitionMAX | biel candy | 14000km| Płock
  • Przy Twoim przebiegu to uszkodzenie sondy jest mało prawdopodobne. W zależności od uszkodzenia mógłby wyskoczyć błąd sygnalizowany kontrolką silnika. Jeszcze pewniej jest podpięcie kompa - wtedy masz pewność - że to jest/nie jest sonda.
    Wg opisu - to może bardziej obstawiałbym styl jazdy. Jest pogoda to i częściej chcemy "depnąć".
    Ale jeszcze jedna sprawa. To co możesz sam sprawdzić przed podpięciem do kompa czy serwisem:
    Jak masz TMP - to zresetuj, sprawdź stan i ciśnienie opon.
    Jak masz podnośnik - sprawdź każde koło, czy się luźno obraca.
    Trochę poważniejsza sprawa - czy nie masz rozregulowaną zbieżność przednich kół? Po czasie (bez kontroli zbieżności) stwierdzisz nierówno zjechane bieżniki opon.
    Załączona klima ma wpływ na spalanie - ale w przypadku R włączenie klimy zwiększa spalanie o ok. 0,2 - 0,4 l. Tak więc sama klima to raczej nie powoduje.
    Możesz jeszcze zrobić sprawdzenie średniego spalania nie wg wskazań komp., ale ze zużycia przy tankowaniu. To jest pewniejszy sposób na wielkość spalania. Wtedy masz okazję odnieść się do spalania uzyskiwanego wcześniej i aktualnego.
    W moim poprzednim samochodzie miałem powolny wzrost spalania. Wynikał z analizy spalania z tankowań na stacji. Podłączenie kompa nie wskazywało na uszkodzenie sondy. Jednak zdecydowałem się na jej wymianę i spalanie spadło o ok. 1,5 - 2 l. 
    Jeszcze jeden test: przejedź "spokojnie" jeden, znany Tobie odcinek, odczytaj zużycie wg kompa. To potraktuj jako "wzorcowe" czy przykładowe spalanie dla Twojego stylu jazdy i tego R. Po czasie, jak będziesz "zaniepokojony" wielkością zużycia - wykonaj podobny test na tej samej trasie i porównaj dane. 
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • jercen dzięki za te wskazówki są pomocne...choć część z nich wykonałem za nim napisałem posta.np. czy kola się nie blokują albo zatankowałem 10 l gdy zapaliła się rezerwa i akurat pojeździłem na tej samej trasie.....wyszło 9,3l....opony ciśnienie tez zrobiłem...fakt innych rzeczy nie zrobiłem...zacznę od kompa i wtedy zobaczymy ...ale jeszcze raz thx
    Rapid SB |1,2TSI105KM|MY2015| AmbitionMAX | biel candy | 14000km| Płock

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?