FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spalanie 1.2 TSI 110 KM
  • @PinkFloyd ja na trasie w długi weekend Łódź - Szczecin (150-160 km/h i obrotach około 3 tys) spaliłem średnio 7.3 l/100km. Natomiast wracając Szczecin - Łódź (150-170 km/h i obrotach do 3,2 tys) spaliłem średnio 7,7 l/100 km. Na obu trasach był stosunkowo mały ruch, no i starałem się głównie jechać około 150 km/h, a i tak spaliłem o ponad litr więcej.
    EDIT:
    Decydującym czynnikiem może być jednak fakt, że jechałem z pełnym autem i prawie pełnym bagażnikiem
    Brak Skody
  • @yunior81, @leszek04, rozmiar 215/45/R16 jest mniejszy, jego średnica to 599,9 mm. Natomiast rozmiar 185/60R15 ma średnice 603 mm. Oczywiście różnica jest niewielka i pewnie na gołe oko mało zauważalna:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • - Tempomat daje ok 65 pkt lub niżej i NIE jest mistrzem oszczędzania, próbowałem to wiem i potwierdzam wszystko to co napisał grzesik1 o tempomacie i redukcjach biegów.
    To co wskazuje komputer (chodzi o biegi) nie zawsze jest słuszne zwłaszcza w odniesieniu do sytuacji na drodze - komputer nie przewiduje tego co mamy przed sobą :) - pisze o tym w instrukcji.

    @dodan to oczywiście obliczenia teoretyczne - praktycznie ma tutaj znaczenie wysokość bieżnika, a na oko 15 wydają się mniejsze przynajmniej mnie, ale może to złudzenie optyczne albo coś krzywo przyłożyłem - zasadniczo 3,1 mm dla koła to nic :). 
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY 17 | Style MAX | Czerwony Corrida | 70000 km | Wrocław
  • Po 1500km w dwa tygodnie daje średnie spalanie 6.4l przy standardowych kołach 15". Rano jeżdżąc do pracy 22,5km (średni czas 25min) wychodzi średnio 5,6-5,8l, lecz wracając już w małych korkach (średni czas 35min) już 6,8l-7,5l/100km. Wcześniej jeździłem Citroen c2 z silnikiem benzynowym 1.4( 75km).  Spalanie miałem na tej samej trasie ok 7-7,5l. Więc na razie jestem bardzo zadowolony.  :)
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Srebrny | 10000km | Banino
  • @leszek04 oczywiście bieżnik robi swoje ale chyba nie porównywałeś opony "łysej" do tej z pełnym bieżnikiem:)) Nie wiem co masz na myśli mówiąc, że to obliczenia "teoretyczne" ale matematycznie 599 jest mniejsze od 603 i to jest niepodważalny fakt:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Bieznik robi roznice, u mnie na zimowych standarowych kolach 185/60/15 spalanie jest minimalnie wieksze od tego na 215/45/16. W zime naturalnie spalanie jest wieksze wiec nie wszystko mozna zrzucic na kola.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja teraz po zmianie na zimowe na rozmiar 185/65/15 zauważyłem spadek spalania o jakieś 0,8l/100km niż było na rozmiarze 215/50/16 mimo, iż jest zima. Szerokość opony jednak sporo robi, wiadomo większe opory toczenia.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan Co do temperatury to jeszcze ma wpływ gdzie garażujesz i na jak długich odcinkach się poruszasz.
    Dziwne ze jeździsz na takiej wysokiej oponie, mój R ma o 5% niżej.
    Co do obliczeń to prosty wzór daje tylko pewne przybliżenie, albowiem znaczny wpływ ma tutaj szerokość felgi (jak zrobisz przekrój koła to zobaczysz że opona tworzy coś co przypomina trapez - zazwyczaj stopa opony jest szersza od felgi) i ciśnienie w oponie no i oczywiście rozmiar opony i stan bieżnika. Jak masz wątpliwości to zapytaj oponiarza, albo poszukaj w literaturze dla inżynierów - są całe tabelki z wynikami uwzględniającymi te wszystkie parametry.
     Co do wysokości bieżnika to moje jedne i drugie to nowe opony i ja tak to widziałem jak napisałem poprzednio.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY 17 | Style MAX | Czerwony Corrida | 70000 km | Wrocław
  • @Leszek04 Oczywiście, że tak ale rozumiem, że porównujemy, podobne miejsce garażowania, podobne odcinki jazdy itp. tak, żeby mniej więcej wziąć pod uwagę zmianę opon, przynajmniej jak tak zrobiłem.
    Ja nie mam żadnych wątpliwości, przecież wiadomo, że jak opona mam być szersza to i felga musi być szersza:)) i na jedno wychodzi, wiadomo też, że ciśnienie i stan bieżnika też ma wpływ na spalanie, wiec porównanie robię na nowych oponach i z takim samym ciśnieniem.
    Moja opony, są większe o niecałe 3%, a nie 5%. Te 2% robi sporą różnicę. Tak dużego koła nie zdecydowałbym się już założyć do rapida, chociaż wyglądałby pewnie jeszcze lepiej:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan Ja nie napisałem ze twoje  koła są większe o %5, tylko ze jeździsz na oponie o %5 wyższym profilu. Pisałem o WYSOKOŚCI OPONY, a nie średnicy czy promieniu koła. Skrót R na tym forum to RAPID jak byś miał jakieś wątpliwości.
    Masz problem z wyciąganiem zbyt pochopnych wniosków, zamiast wyjaśnić sprawę i czepiasz się.
    Zauważ ze 3.1 mm to tylko ok 0.5% a nie kilka % i nie bardzo rozumie dlaczego jeździsz na wysokich oponach.
    Twój R MY14 tak ma w homologacji?
    bo mój R MY17 ma w homologacji 215/45/R16 lub 215/40/R17 albo 185/60/R15 M+S.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY 17 | Style MAX | Czerwony Corrida | 70000 km | Wrocław
  • @leszek ok już gdzieś to pisałeś i wyjaśnialiśmy, że się nie zrozumieliśmy z tym wysokością profilu.
    Mój MY14 ma tak samo w homologacji jak twój ale jeżdżę ta wyższym profilu ze względu estetycznych i komfortowych. Na rozmiarach homologacyjnych rapid wygląda tragicznie, za mała średnica kół do bryły nadwozia.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan
    Licznik dystansu w przypadku  zastosowania kół innych niż homologowane będzie kłamał, jak i
    prędkościomierz.
    Co do wyglądu i komfortu to pewnie tak jest jak napisałeś, ale co do prowadzenia i jak komputer liczy zużycie paliwa to słabo.
    Pod dystrybutorem też będzie źle, bo licznik dystansu kłamie.
    O ile te przekłamania komputera, czy licznik dystansu można skorygować, to pogorszenie prowadzenia już nic nie skoryguje.
    Większe koła - może być problem po założeniu łańcuchów!
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY 17 | Style MAX | Czerwony Corrida | 70000 km | Wrocław
  • W temacie Spalanie 1.2 TSI wystarczy o łańcuchach. Temat łańcuchów możecie prowadzić dalej w innym miejscu lub na priv. Dalsze wpisy tu o łańcuchach będą przesunięte.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Wynik z dziś. Trasa Oświęcim - Siedlce, ok. 415 km, S1/S8/DK50/DK92/A2. Prędkości mnięj więcej przepisowe, 2 dorosłe osoby, dziecko i w załadowany pod sufit. Średnie spalanie 5.6l/100km.
    Rapid LB/ 1.2 110KM / MY17/ Active Max + dodatki / Czerwony Corrida / Siedlce
  • Ja wczoraj zrobiłem trase około 110 km zwykłe drogi jazda spokojna czasami wyprzedzanie na maxa spalanie wyszło 4,9l , potem pokręciłem się po mieście i powrót do domu wyszło 5,1 gdzie na powrocie było już szybciej i więcej pod górkę z większa ilością wyprzedzania więc spalanie jest OK. Długoterminowe z przebiegu 2500km głównie trasy 5-8km po górkach pokazuje teraz 6,7l. Jeżeli chodzi o spalanie to jestem bardzo zadowolony szczególnie ze jak miałem 2,0dci w Lagunie to spalanie na tych samych odcinkach wychodziło około 7,5l ON, fakt że auto było dużo cięższe.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • W 1,2 tsi 110 km nie przekraczając 100 schodzi sie bez problemu poniżej 5 litrow na 16".
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Witam , u mnie spalanie na dotarciu w mieście w tym momencie wychodzi 6,7-7 prędkość 60-90 km, koła 15 alu , opony zimówki ,auto ma przejechane 200 km .
    Rapid LB 1,2 110 KM Grudzień 2016 przebieg 5km wer:Ambition Max + Audio Max Kol Szary Quartz Metalic , Łódź.
  • ja  średnie spalanie na dotarciu mam 6,7 l ale na trasie Olkusz-Katowice (ok 70 km) nie przekraczając 4500 obrotów udało mi sie spaść do 5,5l. A nie była to jazda eco więc kiedyś spróbuję zejść jeszcze niżej na tej trasie.
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice
  • @Pucek jak będziesz jechać poniżej 100 km/h to spokojnie zejdzie poniżej 6 litrów, a jak będziesz jechać około 140 to będzie między 6,5-7 litrów, powyżej 140 to już są spalania 7,5 i w górę (u mnie przy 160-170 było 7,8l), bo to jest mały silniczek z turbiną i jak się go będzie cisło to będzie musiał więcej spalić niż silnik bez turbiny ale z większą pojemnością, żeby mieć te same osiągi.
    PS po dotarciu będzie palić tyle samo co palił przed :)
    Brak Skody
  • Ogólnie bardzo mi się podoba duża bezwładnosć toczenia Rapida. Jak się rozpędzę i ściągnę noge z gazu to na prostej lub z delikatnej górki bardzo wolno wytrąca prędkość przez co przy przyśpieszaniu spalanie skacze grubo ponad 10l/100 ale potem przez długi czas jadę prawie za darmo. Tak że i przyjemność z jazdy jest bo sobie na światłach szybciej ruszam fajnie przyśpiesza a potem się płynie. 
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?