FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ładowanie akumulatora w Rapidzie
  • Rozwiązaniem jest ładowanie aku w samochodzie, bez jego wyjmowania. Każde inne rozwiązanie wymaga innego podejścia.
    A może masz znajomego z garażem czy mechanika z serwisem, który weźmie na noc samochód z możliwością doładowania aku? Albo i sąsiada z ogródkiem?
    W końcu nie codziennie ładujemy akumulator.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jutro dzwonie do ASO. Na pewno mają na to sposób
    RAPID LIFTBACK | 105KM | 2015| AMBITION MAX | SREBRNY | 43334 | EKU
  • Witam, jestem po dwóch rozmowach z ASO, w jednym powiedzieli, że się nie da, ale w drugim stanęli na wysokości zadania i po 15 minutach dostałem telefon jak to zrobić.
    Otóż w każdych drzewach obok otworu blokującego drzwi przed otwarciem np.: przez dzieci jest zaślepiony drugi otwór. Należy ten otwór otworzyć (gumowy kapsel) i kluczykiem przekręcić, w taki sposób blokowane (zamykane) są pojedynczo każde drzwi. Z każdymi drzwiami robimy identycznie (wyjątek drzwi kierowcy)
    Na końcu wyjmujemy akumulator zamykamy maskę oraz ostatnie drzwi kierowcy kluczykiem.
    Po otworzeniu drzwi kierowcy blokada ta automatycznie ustępuje
    RAPID LIFTBACK | 105KM | 2015| AMBITION MAX | SREBRNY | 43334 | EKU
  • Jeszcze raz w sprawie demontażu akumulatora przy zamkniętym samochodzie:
    Informacja z ASO - jak podajesz - jest niewłaściwa.
    Ręczna blokada drzwi (np. przed otwarciem od wewnątrz przez dzieci) dotyczy tylko tylnych drzwi! Dlatego ten sposób jest niewystarczający.
    Wcześniej podałem - jak można zamknąć samochód, bez pilota. Na środkowym panelu naciskasz przycisk blokady drzwi. Wszystkie drzwi (+ bagażnik) zostają zamknięte od zewnątrz. Otwierasz i wychodzisz przez drzwi kierowcy i te drzwi zamykasz ręcznie kluczem.
    Masz wszystkie drzwi zamknięte.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tam jest dla dzieci plus jeszcze jedna
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Kolego Jercen jak zamkniesz drzwi kluczem mając podłączony akumulator to uruchomisz AA, w drzwiach są dwa otwory, jeden zaślepiony gumką, którą zdejmujesz (zgodnie z rysunkiem w instrukcji otwór ten jest obok śruby mocującej zamek w drzwiach patrz str. 55 rys 34 instrukcji) i przekręcasz go co powoduje, że jak zamkniesz drzwi to do ponownego uruchomienia centralnego zamek jest zamknięty, co za tym idzie i auto jest zamknięte. Jeśli chodzi o blokadę dla dzieci, to na drzwiach jest wybity nawet rysunek dziecka i to jest ten standardowy otwór, który jest zapewne w każdym aucie.
    RAPID LIFTBACK | 105KM | 2015| AMBITION MAX | SREBRNY | 43334 | EKU
  • spokojnie :)
    Sądziłem - że nie muszę podawać, że jeszcze nim zamkniesz kluczem drzwi kierowcy - należy odłączyć aku.
    Tzw. bezpiecznik dla dziecka (w tylnych drzwiach) nie ma potrzeby nawet ruszać.
    Szkoda, że nie podajesz z jakiej miejscowości jesteś, bo może byłaby okazja do małego spotkania i pokazania jak to jest z tym zamknięciem samochodu.
    Niemniej sądzę, że sobie poradzisz.
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Już sobie poradziłem, akumulator w domu, a auto zamknięte. Dla niedowiarków zapraszam do własnych autek, otwieramy drzwi szukamy Górnej śruby mocującej zamek, obok której jest mały gumowy kapsel, kapsel do kieszeni wkładamy kluczyk lekko przekręcamy w prawo, zamykamy drzwi i po sprawie, jak pisałem wyżej z każdymi drzwiami robimy podobnie, odłączamy akumulator i na koniec zamykamy drzwi kierowcy kluczem
    RAPID LIFTBACK | 105KM | 2015| AMBITION MAX | SREBRNY | 43334 | EKU
  • Nie lepiej było zamknąć pilotem z otwartą maską? Potem ja zatrzasnąć? Przyjść otworzyć kluczem podpiąć aku i odryglować resztę?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Kolego supermajku życzę powodzenia w zamykaniu auta w taki sposób
    RAPID LIFTBACK | 105KM | 2015| AMBITION MAX | SREBRNY | 43334 | EKU
  • Dziękuję, nie jedno tak zamykałem i otwierałem, co prawda nie rapida. Co widzisz w tym złego.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Kolego uwierz mi, że tak jest jak opisałem, gdy zamkniesz auto z pilota lub klucza to aktywujesz AA, (sprawdzone) po zdjęciu klemy z akumulatora zaczyna  wyć AA (sprawdzone), tak to jest zrobione. A konstrukcja naszych aut jest taka ze nie mamy możliwości zamknięcia drzwi innego jak opisałem wyżej - sposób przekazany przez ASO
    RAPID LIFTBACK | 105KM | 2015| AMBITION MAX | SREBRNY | 43334 | EKU
  • Jeżeli masz alarm! Który i tak można deaktywować.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Mam pytanie....planuje zakup prostownika ot tak na wszelki wypadek gdyby kiedyś mi padł akumulator,to o jakich parametrach byłby dobry? Polecano mi KUKLA 12V 10A-to dobry wybór?
    Rapid LB/1.2 TSI CJZD 110 KM/MY 16 /Ambition/Czarny Magic Perłowy/20 000 km/Poznań
  • Masz w Poznaniu bardzo dobry sklep z akumulatorami i prostownikami, podjedź, zapytaj.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Myślisz o sklepie na ul.Małe Garbary?
    Rapid LB/1.2 TSI CJZD 110 KM/MY 16 /Ambition/Czarny Magic Perłowy/20 000 km/Poznań
  • Tak.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Do start stopu polecam taki, po doładowaniu tym prostownikiem aku EFB trzyma pod 13V. Jak jeżdżę tylko po mieście raz w.miesiacu tak robię, wtedy aku pożyje nawet kilka dobrych lat. Zwykłym prostownikiem AGM i EFB podładujesz pod 80-90% lub go zagotujesz czego bardzo nie lubią skracając swoją żywotność.http://allegro.pl/ladowarka-ctek-ct5-start-stop-nowosc-2016-2017-i6430028570.html
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Przed wczoraj chciałem wyciągnąć akumulator przed tymi ostatnimi mrozami i podładować go w domu, i teraz pytania: w momencie odpinania klemy minusowej występowało iskarżenie już w momencie luzowania klemy i wszystko się oczywiście skasowalo  tzn. licznik i radio czy tak powinno być i czy coś mogło się spalić w elektronice samochodu ??
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort + inne | Czarny Magic perlowy 1Z1Z | 15200km | Jaworzno
  • Iskrzenie to norma ponieważ elektronika pobiera napięcie. Awaria może nastąpić jak pomylisz kleme + z-
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?