FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Automatyczny włącznik świateł mijania
  • No właśnie ten opis mnie wprowadził w błąd i tyle.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  •  wojtekmel spróbuj oddać jako niezgodny z opisem, Chyba, że to Ci nie przeszkadza.
    Powiedz mi jeszcze, czy świateł przeciwmgielnych nie da się w ogóle włączyć? Jeśli tak to jak wygląda sprawa przeglądu lub kontroli policyjnej?
    Rapid LB | 1,6 TDI | 2014 | Ambition Max | Biały | 145k | Wrocław
  • Tak przeciwmgielnych nie da się włączyć, nie działają. Tylko powiedz jak teraz po kilku tygodniach jak można zwrócić, skoro rozmawiałem pisałem i nic. Liczę na jakieś rozwiązanie, w inertnecie są jakieś opisy ale muszę dotrzeć do zdolnego elektryka.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • a nie wyjarał ci się jakiś bezpiecznik?
    ja takie cudo kupiłem na aliexpresie jakieś 2 lata temu. działa do dzisiaj i jak sprawdzałem to mam wrażenie, że mi przeciwmgielne działały. a o bezpieczniku piszę, bo pierwsze co po włączeniu CH/LH to właśnie mi jeden z bezpieczników 5A strzelił.
    Seat Toledo MY15 (=Skoda Rapid)
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • potwierdzam, że działają mi zarówno przednie jak i tylne światła przeciwmgielne
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • A u mnie, rozmawiałem z motohidem i widziały gały co kupowały. Trzeba zdolnego elektryka.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Mullrof masz jakiś model, może dysponujesz jeszcze linkiem? Motohid mi odpowiedział, że włącznik obsługuje przeciwmgielne, a czujnik nie. Po co więc sprzedają to w zestawie, jak suma sumarum to nie działa.
    Rapid LB | 1,6 TDI | 2014 | Ambition Max | Biały | 145k | Wrocław
  • niestety sprawdziłem. link z którego kupowałem jest już nieaktywny
    :(
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Odświeżę temat. Czy, któremuś z szanownych kolegów udało się uruchomić funkcję Easy Light Assist, instalując czy też wymieniając czujnik na podszybiu ? ( oczywiście wiem, że niezbędna jest wymiana włacznika świateł oraz pinowanie BCM).
    Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
    Fabia III / 1.0 CHYB 75KM / MY17 / Activ / 20K km / Warszawa
  • Easy Light Assist, czytaj posty wyżej, przerabiałem to od motohid. Niestety kupiłem nieświadomie bez obsługiwania p.mgielnych,nie miałem czasu ale czeka mnie chyba wymiana samego włącznika, bo moduł i czujnik jest ok. Działa tunel i Easy Light Assist, i zmierzch.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Pytam o oryginalne rozwiązanie, nie interesuje mnie aftermarketowe. Wiem, że fabryka przewidziała takie rozwiązanie a z postów na początku wątku wynika, iż jeden z użytkowników podszedł do tematu. 
    Pytanie nadal otwarte, czy komuś się udało ?
    Fabia III / 1.0 CHYB 75KM / MY17 / Activ / 20K km / Warszawa
  • Widzicie włącznik jest do octavi skąd to wiem bo sam zakupiłem z Ali żeby podmienić z tym który mam bo ten jest ładnie podświetlony  i tak jak piszecie działa wszystko oprócz swiatel przeciw mgielnych. I tak zostałem z tym przełącznikiem a zamontowałem z tym starym któremu brak podświetlenia wskazania świateł mijania bo cały jako taka po ich zapaleniu świeci się na lekko zielony kolor. Najlepiej zamówić przez Ali zaraz po buszuje i prześlę jakieś info.
  • Profesjonalne podejście nakazywało by zamontować czujnik deszczu wraz z czujnikiem zmierzchu pod lusterkiem jak to zrobić.. info w internecie jest krok po kroku zestawy gotowe do montażu dedydokwane pod Skodę Rapid są, tylko grzebaniny duzo. Minusem i plusem rozwiązania które zastosowałem jest czułość tego czujnika. Sam czujnik zamontowałem po stronie kierowcy w lewym dolnym rogu przedniej szyby i tak np. jadę w miarę słoneczny dzień wjeżdżam w przycieniona część drogi i po jakiejś chwili czujnik zalacza się sytuacja lubi się wielokrotnie powtarzać podczas jazdy szczególnie przy lekkim zmierzchu gdzie te warunki są na pograniczu włączyć wyłączyć światła. Tak za bardzo nie mam nic do zarzucenia chińskiemu odpowiednikowi wygląda jak oryginał działa naprawdę dobrze.
  • Chodzi mi o fabryczne rozwiązanie, bez czujnika deszczu ( bez żadnego czujnika pod lusterkiem )
    Easy Light Assist.JPG
    236 x 178 - 14K
    Fabia III / 1.0 CHYB 75KM / MY17 / Activ / 20K km / Warszawa
  • Mimo wszystko proponuje na allie wpisać w wyszukiwarce " skoda rapid light sensor " i tam zestaw z takim modułem sterującym jak i przełącznikiem oraz czujnikiem w granicach 200 zł dostaniecie więcej na to bym nie wydawał.
  • Hej! Zainteresowałem się tematem i znalezłem takie cos - https://www.aliexpress.com/item/WarriorsArrow-AUTO-Headlight-Head-Lamp-Switch-Konb-Light-Sensor-Modu... . Istnieje wersja z bluetooth i z opinii na Ali wygląda na to że to naprawdę działa. Wszystko poniżej 160zł.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2014 | Sport | Biały | 69000km | Rybnik
  • Myślę że za te pieniądze wart swojej ceny a podziała dłużej niż w/w zestaw od motohid a umówmy się że respektowanie praw konsumenta przez sprzedawców to fikcja na obecną chwile
  • Witajcie,
    Chciałbym wrócić do tematu easy light assist w takiej wersji jak z fabryki.
    Rapid my 14. Brak włącznika świateł z trybem "auto", na podszybiu jest tylko zaślepka pod czujnik nasłonecznienia i brak jakiejkowiek wiązki. Klimatyzacja manualna.
    Możecie napisać jakie nr części trzeba kupić i jak poprowadzić wiązkę pod czujnik nasłonecznienia? Później kodowanie vcds i powinno działać tak? Bardzo to skomplikowane czy do przejścia?
    Dzisiaj miałem możliwość zobaczyć jak to wygląda w fabii III my16. Czujnik na podszybiu ma 2 przewody ( również klima manulna), włącznik świateł ma funkcję "auto". Przy okazji przesyłam nr części do fabii III może się komuś przyda :)
    1.jpg
    686 x 1412 - 178K
    2.jpg
    1412 x 686 - 187K
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • nikt nie pomoze? :) 
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?