FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Automatyczny włącznik świateł mijania
  • sam jestem ciekawy
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Ok, na tyle ile byłem w stanie poszukałem nr części. Mogę się mylić ale wydaje mi się, że:
    czujnik nasłonecznienia ma symbol: 5JA 907 539
    włącznik świateł "auto" ma symbol: 5JA 941 431 B lub N ?, tylko to jest włącznik od młodszego rocznika. Przy starszym roczniku nie występuje żaden włącznik z funkcją auto, ale z kolei dlaczego w tych rocznikach jest dostępny czujnik nasłonecznienia?!
    Może ktoś ma lepsze umiejętności w sprawdzaniu części do danego auta i sprawdzi po moim vinie? 

    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Kamas, czytałeś ten wątek od początku?
    Nie mam pewności, czy w MY14 da się zakodować ELA.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Czytalem i nie ma tam jasnej informacji czy da sie to zrobic czy nie, dlatego staram sie znalezc jednoznaczna odpowiedz
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • A czy w opcjach dla Twojego rocznika w ogóle była ta funkcja dostępna?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • czujnik nasłonecznienia jest potrzebny do klimatyzacji.
    nowsza manetka z auto nie pasuje wtyczką do starszej.

    jeśli na tej wtyczce nie ma w żadnym innym modelu funkcji auto to do wymiany wiązka.
    z tego co ja się orientowałem to przed my16 nie było ELA
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Kolega @kingulec na SkodaClub przeprowadził dość wnikliwe śledztwo (Škoda, że wynikami się nie podzielił :/ ) i wynika z niego że:
    xxx907451 - czujnik nasłonecznienia do climatronika bez ELA - ma tylko piny 2 i 3
    xxx907451A - czujnik nasłonecznienia i światła do climatronika oraz ELA - ma piny 1, 2, 3 i 4
    xxx907451B - możliwe że jw. a co najmniej obsługa ELA - co najmniej piny 1 i 4.

    Klima wykorzystuje piny 2 i 3 (ja tak mam). ELA wykorzystuje piny 1 i 4.
    Dla samochodu bez climatronika dla funkcji ELA można użyć czujnika w wersji B.
    Można też użyć wersji A i nie wykorzystać pinów 2 i 3.
    xxx dla Rapida to 5JA a dla Fabii 6V0 - domyślam się, że różnica jest w mocowaniu. Może sam czujnik da się od mocowania odłączyć i przełożyć?...

    Okablowanie dla Rapida MY16 - na stronie 1 tego wątku. Czy tak samo jest dla Fabii i innych roczników? Nie wiem.

    Pozostaje kwestia, czy u Ciebie w ogóle się da...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Podsumowując niestety nie uda się przeprowadzić tej modyfikacji. Szkoda ale przynajmniej udało mi się uzyskać wyczerpującą odpowiedź na moje pytanie  :)
    Obawiałem się tego, że jest to niemożliwe, bo podpadał brak włącznika auto w etce ...
    Trudno, czas pomyśleć nad innymi modyfikacjami :)
    Dzięki Panowie!
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Właśnie zakupiłem czujnik naslonecznienia od fabii 3 taki 4 pinowy i będę modził z easy light. Dam znać co z tego wyjdzie.


    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Czy w ASO można pytać o jakieś kodowanie, doposażenie-chodzi o automatyczne włączanie świateł, lub tylko coming home living home. W ogóle ASO zajmuje się takimi modyfikacjami?

  • Mało prawdopodobne.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Nie za bardzo chcą. Ktoś gdzieś kiedyś pisał że coś tam komuś włączyli w ASO. Lepiej się spotkać i ktoś włączy albo skorzystać z forum i samemu zakupić kabel i modzic.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Po zakodowaniu np. Ch/Lh można sterować tymi funkcjami, z pozycji radia, tak jak w tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=5C3Dek_-D_k ? (przykład tylko dla zobrazowania, tak łatwiej będzie mi to zrozumieć) Samodzielnie raczej nie podołam takim modyfikacjom.

  • Tak można mając czujnik światła albo w lusterku albo w podszybiu.  A nie mają z czujnika można mieć manualne doświetlanie drogi do domu włączane manetką  od świateł drogowych z regulacją z poziomu radia.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Widzę, że zajmujesz się tym obecnie, jeśli możesz to daj znać jak Ci poszło. Na Alleg... można nabyć używkę, w przystępnej cenie. Może ktoś zna jakiś sprawdzony serwis w okolicach Katowic-Krakowa, który robi takie usługi?
  • Na pewno dam znać. Sam zrobię instalacje a potem tylko do elektryka żeby wpiął to do bcm, kodowanie sobie ogarnę.

    gadam2po2 skąd jesteś?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • @gluszke20 Nie lepiej było by Ci zmienić czujnik w lusterku wstecznym? Zyskał byś nie tylko czujnik światła, ale również deszczu, a nawet jak byś się uparł to mógł byś założyć fla, gdyby Ci bcm na to pozwolił.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM |MY14| Ambition MAX | Pacific Blue | 175000km | Olsztyn/Bydgoszcz
  • @gluszke20 Małopolska, okolice Chrzanowa. Nie znam się, ale wydaje mi się, że więcej zachodu będzie podczas wymiany czujnika w lusterku.

  • Fineboy_ tak wiem że wymieniając w lusterku miałbym wycieraczkę automatyczną.  Zrezygnowałem że względu na fakt iż używane czujniki robiły problemy nowy 200zl do tego żel i wymiana u szklarza w sumie  ok 300 zł.  A tak  to czujnik za 45 zł elektryk 20 zł i już mamy ch/lh i światła auto za 1/³ ceny nie licząc włącznika auto tylko zamiana pinów we wtyczce. Jeszcze co innego jak by działało automatyczne zamykanie szyb w deszczu wszystkich 4 okien a w Rapidzie możliwe jest tylko okno kierowcy.

    gadam2po2 wysłałem PW.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • @Fineboy_ @gadam2po2
    Po długich bojach automatyczne światła plus ch/lh zawitaly w rapidce. Działa na czujniku światła w podszybiu. W ciągu paru dni opiszę jak to wszystko ogarnąć włącznie z dokładka instalacji popieciem kodowaniem i adaptacją 
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?