FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Automatyczny włącznik świateł mijania
  • Witam,
    Niestety chyba to nie jest problem kodowania :( Jeśli się mylę to proszę mnie naprostować
  • Czytałeś ten wątek od początku ze zrozumieniem? Podsumuję wcześniejsze info:
    Aby mieć automatyczne światła, w twoim przypadku, musisz:
    1. dokonać drobnych zmian w wyposażeniu (wymiana czujnika, włącznika, dodanie kabelków...)
    2. dokonać zmian w kodowaniu modułu centralnej elektryki (BCM)
    Szczegóły we wcześniejszych postach.
    Kolega @mskrapi1980 chyba realizuje tego moda. Może nawet już zrobił? Spróbuj wysłać mu priva...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @van_daal Dopiero odebrałem auto z ASO - naprawiali dwa miesiące. Myślę, że w przyszłym tygodniu będę szukał elektryka od kabelków i zabieram się za kodowanie. Jak się uda to dam znać.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Aż strach pytać co naprawiali dwa miesiące. Przepraszam za offtopa
  • @xywameg od pól roku walczę z wtryskami. Po przebiegu 25K padł pierwszy, 1000km dalej padł czwarty i później jeszcze 3 razy wymienili czwarty. Ogólnie Skoda chyba nie wie co jest zepsute, zgania na paliwo ale i ono zostało przebadane nie dając negatywnych wyników. Komplet wtrysków poleciał do do centrali na badania i okazało się, że wszystkie są dobre. Mimo to, rano jak odpalam auto to czuję smród niespalonego oleju napędowego jak w starym dieslu. Czekam aż padnie kolejny wtrysk  i znowu do ASO :)
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • OK mskrapi1980 będę czekał na wieści. Trzymam kciuki
  • zaopatrzylem sie w czujnik w raz z włącznikiem auto u chińczyków i powiem że jestem w miarę zadowolony kodowanie w sposób manulany wygląd włącznika łudząco podobny do oryginalu chrom dwa miesiace korzystam i dziala póki co.
  • koszt z przesylka to okolo 250 zl, czy warto? comming home jak living home srednio sie przydaja tyle ze sa i latwiej auto na parkingu zlokalizowac ale czy warto za taka kase ?
  • @Rapido74 niestety dopiero wczoraj odebrałem auto z ASO  z inną awarią więc nie było jak podłączyć.
    @GrzesiekWroc - daj linka co kupiłeś? Jaki MY  masz?
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Znalazłem przed chwilą coś takiego http://sklep.motohid.pl/pl/p/KIT-Wlacznik-Swiatel-z-czujnikiem-zmierzchu-SKODA-KIT4-1U0-1ST-5JA-63mm... . Prosiłbym o opinie co sądzicie na temat czegoś takiego i czy jest to cokolwiek warte... Może ktoś to montował, albo zna kogoś kto montował? Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Maciek 1991 dokladnie taki sam kupilem czujnik tyle ze za 250 na alliexpress po zamontowaniu dziala zalacza sie podczas wjazdu do tunelu dosc szybko comming home living home dziala nie mam jakichs wiekszych zastrzezen.
  • Chyba jak będę miał extra gotówkę, to sobie sprawię. Mam 2 pytania:
    1. Czy CH/LH działa tylko po zmroku, czy cały czas
    2. Którędy puszczałeś kabel z czujnikiem i gdzie zamontowałeś sam czujnik?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • GrzesiekWroc możesz podesłać jakiegoś linka do ali z z tym czujnikiem?
    Rapid LB | 1,6 TDI | 2014 | Ambition Max | Biały | 145k | Wrocław
  • wysle wam na czasie powiem tak czujnik poprowadzilem pod oslona przedniego slupka i zamontowalem u jego szczytu przy szybie przedniej nie mal nie zauwazalny, ale jak zawsze musi byc jakies "ale" nie.do konca jestem zadowolony z jego pracy a mianowicie na przelaczniku rodzaju swiatel zalaczony w zestawie brak jest podswietlenia zmiany rodzaju swiatel z auto na swiatla mijania i nie mozna sie pozbyc sygnalu dzwiekowego nie wylaczonych swiatel pomimo prob kodowania problem jest caly czas.
  • To znaczy, że jak wyłączysz silnik to pika Ci, że światła są włączone (przy ustawieniu na auto)?
    Jak masz czujnik na górze to nie wyłącza Ci świateł w nocy, jak auta jadą z naprzeciwka?
    Rapid LB | 1,6 TDI | 2014 | Ambition Max | Biały | 145k | Wrocław
  • Witam, a światła przeciwmgielne działają, bo u mnie nie. Ja kupiłem te z Motohid i nie mają tej funkcji i teraz czekam na jakieś rady.Tak poza tym  wszystko działa tunel itp. Tylko na początku paliło mi bezpiecznik 35,ale zmieniłem na większy i jest ok.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Zgłosiłeś to do motohid? Coś odpowiedzieli?
    Rapid LB | 1,6 TDI | 2014 | Ambition Max | Biały | 145k | Wrocław
  • Rozmawiałem, ale krótko mówiąc olał mnie, czyli widziały gały co brały. Trochę ma rację ale tylko trochę. Dlatego jest to nieprofesjonalne, bo pisałem do nich pytanie czy pasuje do Rapid 2014 Elegance powedziano tak, nie doprecyzowano że nie obsługuje świateł przeciwmgielnych, ja nie doczytałem. Ale......  solidna firma zachowała by się inaczej,a może nie mam racji. Tyle....
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • @wojtekmel, widziałem ten zestaw i sam przymierzałem się do zakupu. W opisie na stronie jest informacja, że nie obsługuje świateł przeciwmgielnych i dlatego póki co odpuściłem, więc niestety moim zdaniem racja jest po ich stronie...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • W sklepie motohid jest coś dziwnego w opisie, ponieważ w jednym miejscu obsługuje, a w drugim nie.

    motohid.PNG
    615 x 485 - 20K
    Rapid LB | 1,6 TDI | 2014 | Ambition Max | Biały | 145k | Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?