FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Czujniki ciśnienia w oponach
  • Te czujniki są z ...., jechałem bez powietrza w oponie, dopiero zauważyłem jak mi zaczeło ostro w prawo ściągać a kontrolka milczała. Za to jak zmieniłem koła na 16 odrazu zaczeło wyć :)
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Wygląda na to, że Twój mechanizm kontroli ciśnienia powietrza działa. Tylko pytanie - kiedy ostatnio czy jak często kalibrujesz?
    Trochę elektroniki, ale to nie ona ma nami rządzić, tylko ma nam służyć.
    Podobnie masz z zamkiem centralnym. Zamykasz samochód pilotem - i odchodzisz. Ale przynajmniej raz na jakiś czas warto sprawdzić wszystkie drzwi, czy rzeczywiście są zamknięte. Cała elektronika czy mechanika w samochodzie pomaga nam, ale nie daje nigdy 100 % pewności.
    Stąd warto chociaż raz na tydzień sprawdzić samemu opony, poziom oleju czy innych płynów, działanie mechanizmów, ewentualne wycieki pod samochodem, by potem nie być zaskoczonym.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Masz rację bo kiedyś na prawko trzeba było wiedzieć co to jest OT1. I warto to co ranek lub raz na tydzień a najpewniej przed dłuższą trasą to robić. Elektronika lubi czasami nas postawić do pionu.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Witam serdeczenie wczoraj zmienilem opony z zimowych na letnie i obylo sie bez alarmu o nieprawdilowym cisnieniu. az tu nagle dzisiaj owy alarm wyskakuje abym sprawdzil tylna lewa opone... skasowalem alarm i jest ok... ale hmm czy to normalne ?
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Po wymianie nawet jednej opony powinno się skalibrować czujnik. Pomimo tego, że zmieniona - zmienione opony mogą mieć to samo ciśnienie, to pomiar odbywa się (pośrednio) przez średnicę kół. Jako że zmieniona opona może mieć inną średnicę - to i czujnik reaguje. Przy sprawnej elektronice po zmianie koła/kół wystarczy skalibrować czujnik.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • czyli wszystko ok, po prostu za kazdym razem kalibrowac i tyle :) ale dziwi mnie ze wyskoczyl komunikat tylko o jednym kole...
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Do kompa idą osobno sygnały z każdego koła. W zależności od wersji oprogramowania, komp może podać ogólny sygnał - niskie ciśnienie, a może również wyszczególnić konkretne koło. Masz MR 17 - może masz zmieniony soft i stąd taka informacja.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jest jakas opcja kalibrowania czujnika bez uzycia radia lub VCDS? Wiem ze normalnie robi sie to w fabrycznym radiu, ale problem w tym ze zmieniłem szafe na chiniola i juz tego nie mam ;) 
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Chyba przycisk przy ręcznym, ja mam bluesa i tylko tak to robie :)
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • @Kezcoks   jeśli miał radio "wyższe" niż Blues czyli Swing, Bolero itp to tego przycisku w MY 2016 nie ma ponieważ z poziomu radia steruje się praktyczne wszystkim. Ubogie funkcję Blues'a wymuszają dodanie tego przycisku podobnie jak przycisku od ASR zdaje się.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • tak wylaczenie asr tez mam w przycisku
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • U mnie pojawia się komunikat na DOT a w radiu ( Bolero) pokazuje konkretne koło
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • W menu maxidota można wejsc w opcje samochodu, ale jak to robie wyskakuje mi "nic do wyswietlenia"
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Wojtek, jesteś pewny, że w Bolero miałeś wskazane konkretne koło? U mnie - o ile pamiętam - jak wyskoczyło ostrzeżenie, to takiej informacji nie było - podświetlone były wszystkie koła...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • U mnie pokazuje konkretne koło jak wejdzie sie w opcje CAR.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jestem pewny i pokazuje konkretne koło z opisem np. prawe tylne
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • U mnie gdy wyskoczyl alert pokazane mialem kokretne kolo pomimo ze mam radio bluesa i nie mam maxi dota
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Może wydam się laikiem ale czy aby na pewno macie w swoich Rapidach czujniki ciśnienia. Ja swoim ma kontrole ciśnienia ale żadnych czujników w oponach nie mam. Cały pomiar odbywa się poprzez ABS. 
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYA/Chip 136KM / MY2015 / Elegance Max / Srebrny / 112K / BIelsko-Biała
  • Tak, jesteśmy pewni..., że nie mamy. Mamy dokładnie tak samo jak Ty.
    :)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ja mam założone felgi z Ibizy i wszystko działa, a czujniki ciśnienia korzystają z czujników ABS więc chcą Ciebie naciągnąć.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?