FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
VCDS - Dyskusje, pytania itp.
  • Mam tak samo jak Ty tylko bit 7 zaznaczony a 5 pusty 
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Też mam bajt 5 = 80
    Według opisu bitu to aktywacja elektronicznej blokady mechanizmu różnicowego. O ile opis bitu jest właściwy
    to w R nigdy takowego systemu nie było.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ja zauważyłem że w moim my 16 jest coś takiego że gdy skręcam albo rozpędzam się to mruga kontrola trakcji u tak jak by przekaźnik cykał i nie wiem czy to nie elektroniczna blokada mechanizmu różniciwego.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • O ile się nie mylę, to w Rapidach kontrola trakcji opiera się o hamowanie koła, które się szybciej kręci (poślizg) czyli wykorzystuje do tego hamulce a nie o blokadę mech. różnicowego.
    Nie ta klasa...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Van_dal masz rację i to pewnie ABS słychać. 
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Citigo ma automatyczne światła?  Maja funkcję auto na włączniku świateł? Jeśli tak to Rapida musisz doposażyć w czujnik zmierzchu albo w desce rozdzielczej albo w podstawie lusterka (jeśli masz climatronika) i ew. zamienić kable we włączniku albo kupić z funkcją auto.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Za jasność podświetlenia zegarów nie odpowiadają czujniki świateł automatycznych tylko osobny czujnik w zegarach - podobnie jak lusterko fotochromatyczne ma własny czujnik (a właściwie dwa) tak i zegary mają własny czujnik, który mierzy ilość światła padającego na zegary i dostosowuje intensywność podświetlenia "dziennego". Po włączeniu świateł mijania, obojętnie czy ręcznie czy automatycznie, podświetlenie zegarów przechodzi w tryb świecenia "nocnego".
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Witam, 
    poszukuję informacji gdzie włączyć automatyczne zamykanie i otwieranie zamka centralnego poprzez VCDS. Rapid MY16, sterownik 6C0 937 087 D.
    Rapid SB / 1.2 CJZC 90KM / MY16 / ACTIVE / BIAŁY / 214000km / Bydgoszcz
  • @Jmpy 2 minuty vcds kodowania i adaptacje temat nie do dyskusji.
    Ryglowanie zamka w MY14:
    Moduł 09 , kodowanie 07
    bajt 0 - bit 3
    bajt 0 - bit 4
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Niestety to kodowanie u mnie nie działa...
    W sterowniku 09 mam 2 komponenty. Załączyłem aktualne kodowania. Przetestowałem w obu aktywację bitów nr 3 i 4, ale bez skutku. Niestety mój VCDS 19.6.2 nie rozpoznaje opisów za co odpowiada dany bit.

    Drugi komponent doczytałem, że odpowiada za sterowanie szybą, więc muszę się skupić na kodowaniu w 6C0 937 087 D.

    moje_09.jpg
    627 x 308 - 98K
    moje_09_1.jpg
    718 x 363 - 94K
    moje_09_2.jpg
    714 x 359 - 68K
    Rapid SB / 1.2 CJZC 90KM / MY16 / ACTIVE / BIAŁY / 214000km / Bydgoszcz
  • A sprawdź w radiu czy nie ma opcji zaznacz odzacz auto ryglowanie.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Niestety jest to biedna wersja i radio jest podstawowe blues ;)
    Rapid SB / 1.2 CJZC 90KM / MY16 / ACTIVE / BIAŁY / 214000km / Bydgoszcz
  • Temat udało się opanować poprzez adaptację:

    Interesują nas kanały:

    > Access control - automatisches Verriegeln bei Geschwindigkeit > active
    > Access control - automatisches Entriegeln > active
    > Access control - ZV Türentriegelung > Globale Entriegelung

    Rozwiązanie dodam do wątku "VCDS - INFO: Sprawdzone kodowania"
    Rapid SB / 1.2 CJZC 90KM / MY16 / ACTIVE / BIAŁY / 214000km / Bydgoszcz
  • Cześć. Czy ktoś mógłby mi wysłać adaptacje plik CSV z BCM-a 09 w VCDS rok rapida najlepiej 2017 kto ma oryginalnie na wyposażeniu czujnik deszczu? e-mail: sebastianztomaszowa@gmail.com
    Z góry dzięki

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?