FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
VCDS - Prośby o pomoc w kodowaniu
  • Ok, a co myślisz o tym ABS, że nie mam bitów?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Zmartwię cię. Kilka minut googlowania i okazuje się, że twoje zegary są do... niczego :/
    http://forum.skodaclub.pl/post192629.html#p192629
    Faktycznie maja 3 bajty.
    Z ABSami może być podobnie.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • No to lipa :(
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dzięki ogromnej pomocy Kolegi @lookashECL udało mi się jednak zakodować staging, HHC i ilość paliwa do pełnego zbiornika :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Napisałeś A to napisz też B!..
    Jak tego dokonaliście?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • To może niech @lookashECL się wypowie, bo to on podesłał mi gotowce, a ja to zastosowałem i nie chcę publikować jego własności intelektualnej :) Mogę tylko powiedzieć że przy wejściu w adaptację i wpisaniu pożądanych wartości wyskakiwał błąd "request out of range", tak jak na początku moich zmagań, ale za którymś razem w końcu poszło i działa :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Witam, Czy jest ktoś z Olsztyna kto mógłby w Rapidzie włączyć Cornery i otwieranie szyby kierowcy z kluczyka? (bo rozumiem, że wszystkich się nie da)

    <mod> Chcąc otrzymać pomoc, uzupełnij stopkę, gdzie podasz m.in. rocznik swojego R. Nie za bardzo można pomóc bez podanego rocznika, a zwłaszcza w zakresie elektroniki i kodowania. Każdy rocznik ma co najmniej jedną wersję oprogramowania a nawet może różnić się hardwarem. 
    Na forum jest grupa specjalistów od oprogramowania, sądzę że potrafią coś doradzić czy pomóc.
  • Czy ktoś w swoim vcdsie może podać mi wartość z licznika wypadania zapłonów i swój przebieg? Potrzebne mi do głębszej analizy tego silnika, szczególnie wartości po różnych przebiegach. Trzeba w vcdsie zaznaczyć te cztery okienka i podac wsrtosc w tym temacie i przebieg. Dzięki
    https://images84.fotosik.pl/476/81491cf5e08271b0med.jpg
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @tchomikt Ja jestem z Olsztyna i mam VCDS 15.7.
    U siebie włączyłem HHC, szybę kierowcy z pilota, potwierdzenie akustyczne przy otwieraniu i zamykaniu centralnego (klakson), cornery, staging, CH.
    Mam Rapida RM 2016
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Witam. Chciałem zapytać czy bez kabla możliwe jest  włączenie funkcja leaving home / coming home. 
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • @gluszke20 uzupełnij stopkę bo nikt nawet nie wie czym jeździsz.. może autem innego koncernu i może tam się da.

    Nie, nie da się
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Pytam bo na jedny z  filmów widziałem jak z pozycji setup w radiu oświetlenie klika 5 razy i może ustawić czas święcenia się świateł. Chciałem też zapytać czy jest ktoś z okolic Chrzanowa kto by sprawdził co można jeszcze dodatkowo włączyć zmienić.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Mam prośbę o spojrzenie na poniższe zrzuty.
    Auto z podpisu, silnik pracujący na wolnych obrotach. Czy widać tu coś niepokojącego?

    charg air.jpg
    724 x 602 - 84K
    charg press.jpg
    734 x 610 - 125K
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Mam problem z kodowaniem czujnika świateł,a mianowicie po zmianie kodowania wyskakuje komunikat ; błąd 31 kodowanie odrzucone . Może mi ktoś powiedzieć jak zmienić czułość czujnika . Jadąc po 7 brano w lekkim słońcu świecą światła mijania zamiast dziennych . Kodowanie robiłem VCDS 18.9.0 i VCP . Może trzeba ODIS'em ?
    Rapid LB |1.4 tsi CZCA 125km | my2018 | style | Czarny Magic Perłowy | 300km | Wrocław
  • Witajcie,
    Mam mały problem. Chciałem spróbować zakodować w rapidzie my 2014 funkcję HHC. 
    Posiadam vcdsa 15.7.1, którego kiedyś kupiłem do Octavii II FL z 2009 i tam całkiem fajnie się sprawował.
    Teraz przy rapidzie są problemy. Uważacie, że to wina kabla, ja coś źle robię czy może jakiś inny problem? 
    W załączniku przesyłam zdjęcia tego co widzę w vcdsie. Z ciekawości chciałem sprawdzić stagging, który działał zawsze, a tutaj nawet tego nie mogę zmienić...
    Będę wdzięczny za podpowiedzi.

    3.jpg
    1412 x 686 - 371K
    2.jpg
    1412 x 686 - 344K
    20181215_144041.jpg
    1412 x 686 - 370K
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Zdjęcie numer 2.
    Działa w My 2016
    Staging (test/"ceremonia" zegarów)

    (Po włączeniu zapłonu wskazówka prędkościomierza i obrotomierza wykonuje pełny ruch.)
    Kodowanie:
    1.     Wybierz STG 17
    2.     Long Coding 07
    3.     Wybieramy bajt 1!! !!! Nie zerowy a więc będzie to 2 okienko od lewej.
    4.     Zaznaczamy bit 0
    ---------------------------------------
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Problem rozwiązany
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • Czy jest juz ktoś ze Śląska kto koduje rapidy?:)
    Te "zegary" bym chciał mieć.
    Czy te cornery coś daja w ogóle z waszego doświadczenia,czy to raczej tylko pic na wodę?
    Skoda Rapid SB, 1.0 110KM MY18 Style, Czerwony, Katowice
  • Warszawa Białołęka-Nowodwory ktoś pomocny się znajdzie?
    Sprawdzić czy da się zakodować automatyczną blokadę drzwi po ruszeniu i/lub podświetlenie zegarów na światłach dziennych?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Mam prośbę, czy ktoś z Was mógłby zobaczyć u siebie w blokach pomiarowych w sterowniku silnika czy parametr IDE 00191 Charge air pressure: actual value w miarę pokrywa się co do wartości z IDE 00190 Charge air pressure: specified value? U mnie jest duża różnica (co widać kilka postów wyżej w zrzutach ekranowych) a wydaje mi się, że powinno być inaczej.
    silnik 1.2 ea211
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?