FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
VCDS - Prośby o pomoc w kodowaniu
  • OK, ale skoda biksenonem nazywa te z zarnikiem D5S, czyli te z do 2000 lumen-ow i 25W (produkowane chyba od 2018 roku, czarne wnetrze). Nie jestem pewien czy kiedys miala te z zarnikiem 35W(powyzej 2000 lumen-ow gdzie spryskiwacze sa wymagane).
    Ewentualnie....czy wasze auta nie roznia sie moze rokiem modelowym? z tego co widze jest MY 2016 jednak jesli byla pdukcja podajze po 22 tygodniu 2016 wtedy jest zmiana rocznika modelowego na 2017.  Tak jest w moim przypadku i mam problem z zamontowaniem tempomatu:(

    RAPID Spaceback | 1.2 90 KM CJZC, chip 126KM 230NM| MY 2017, prod 22 tydzien 2016 | Ambition | Bialy | 45 000 | Wroclaw
  • Witam,
    Po długich poszukiwaniach natknąłem się na forum zagraniczne gdzie inny użytkownik rapida miał identyczny problem co ja po zamontowaniu xenonów. Całe szczęście było podane rozwiązanie, które również u mnie pomogło i błędy znikły, mianowicie:

    Blok 09 - Obszar zamknięty - kod 31347 Kodowanie - długie kodowanie - 
    Adaptacja: 
    Leuchte6ABL LB44-Type_Of_Load_6 - wybierz Xenon Abblendlicht 
    Leuchte7ABL RB5-Type_Of_Load_7 - wybierz Xenon Abblendlicht

    I błędy znikły.

    PS w tym miejscu bardzo chciałbym podziękować koledze gluszke20  za poświęcony czas angażując się w pomoc przy rozwiązaniu problemu, dzięki stary :-) 
    Rapid SB | 1.2 TSI 66kW | MY17 | Ambition | Biały | 42000 | Goczałkowice - Zdrój
  • Ja mam problem ze swoja O3 przy próbie adaptacji wybraniu co chce zmienić po pytaniu czy na pewno chce zamienić wartości pojawi się komunikat o hasło czy kod importera/dostawcy i sa 3 opcje ( próba automatyczna wybrania kodu, ręczne wpisanie kodu lub anulowanie) po kliknieciu 1 opcji błędy kod, 3 opcja wychodzi z kodowania bez zmian, o co chodzi z tym numerem. Jeśli chodzi o zmiane kodowania w długim kodowaniu idzie bez przeszkód, dodam ze mam VCDS18.1 w wersji PL.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • to nie jest to, to co podałes to sa kody dostępu które mam a tutaj woła o jakiś kod importera/dostawcy
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • ponawiam prosbe o zakodowanie hcc w swietokrzyskim

    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Zapytaj tutaj Grupa Skoda Rapid Polska na fb
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Zapytałem , narazie cisza....
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Udalo sie zalozyc bixenony :) Jednak jak zawsze jest jakies "ale".
    Wszystko dziala poprawnie wlacznie z deklikatnym sciamnianiem sie paska ledowego przy przelaczaniu z jazdy dziennej na postojowe i potem mijania. Jednak lewy kierunek po kliknieciu wlacza sie dopiero po drugim mignieciu czyli na trzecie,a czasem za pierwszym. kilka razy nie zalaczyl sie w ogole i wywalilo blad zarowki. Pomoglo wlaczenei i wylaczenie silnika i znow zaczal dzialas. Jakis pomysl co moze byc powodem? Czy to kodowanie, czy wada leda/lampy? Z prawym wszystko jest ok

    < m > W związku z tym, że tu pojawiła się odpowiedź usuwam wcześniejszy identyczny wpis z wątku o bixenonach.
    RAPID Spaceback | 1.2 90 KM CJZC, chip 126KM 230NM| MY 2017, prod 22 tydzien 2016 | Ambition | Bialy | 45 000 | Wroclaw
  • Czy ktos ma moze kontakt do goscia z tej stronki: https://www.drive2.ru/l/480555576766497576/
    Moze byc mail albo kontakt na FB. Potrzebuje kodowanie do bixenonow na BCM:
    6CO 937 089D
    Chyba, ze ktorys z forumowiczow moze poratowac.Z checia dojade i zaplace za usluge :)
    Lampy zamontowane i swieca, ale czasami pojawai sie blad przy lewym kierunki i swiatle mijania. :(
    RAPID Spaceback | 1.2 90 KM CJZC, chip 126KM 230NM| MY 2017, prod 22 tydzien 2016 | Ambition | Bialy | 45 000 | Wroclaw
  • Zdaję sobie sprawę, ile to roboty, (zderzak + dwie lampy) ale może spróbuj podmienić lewy reflektor pod prawy - czy też tak samo będzie się zachowywać? Jeśli tak - to przynajmniej będzie wiadomo, że to sprawa reflektora. No chyba że taką próbę masz już za sobą ... 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Szukam kogoś kto ma TPMS u siebie w rapidzie my14 (pq25) i mógł by pokazać swoje kodowanie pompy abs.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM |MY14| Ambition MAX | Pacific Blue | 175000km | Olsztyn/Bydgoszcz
  • Czy ktoś próbował włączyć te rzeczy https://forum.skodahome.cz/topic/130256-k%C3%B3dov%C3%A1n%C3%AD-funkc%C3%AD-na-fabii-iii-vcds/?do=fi... w naszych rapidkach?
    Dodam że u mnie jest brak możliwości wykonania tego:
    Modul 17
    - Coding 07 - Long Coding Calculator
    - Byte 1 - bit 7 zaskrtnut (z 0 na 1)
    nawet w linii binary zmiana z 00101101 na 0111101
    ale za to już wszystko było aktywne
    - Modul 19
    - Coding 07 - Long Coding Calculator
    - Byte 13 - bit 0 zaskrtnut (z 0 na 1)
    - Adaptations 10
    - skontrolocat aktivaciu jednotlivych poloziek:
    - Show the efficiency program -Tip - aerodynamic drag: close the glass / sunroof.
    - Show the effectiveness program-Tip - torm. dvig .: vyzh. clutch only at rev. less than 1300.
    - Show the efficiency program -Tip - when starting the engine, do not press the accelerator pedala
    - Show performance program -Tip - include recommended gears (INC only).
    - Display program effectiveness-Tip - use the start-stop system.
    - Display program effectiveness-Tip - turn on the start-stop system.
    - Show the efficiency program -Tip - climate control: close the glass / sunroof.
    - Display program effectiveness-Tip - use position D.
    - Show the efficiency program -Tip - do not press the accelerator pedal while the vehicle is stationary.
    - Show the effectiveness program -Tip - the roof is open: turn off the climate. installation (AC key).
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • a po co ci to.
    te rady są bzdurne, namolne i właściwie to nic nie wnoszą.
    mam w tarraco i moje zdanie jest takie jak wyżej.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • A te porady to pojawiają się w trakcie jazdy, czy tylko na postoju? Bo jak w czasie jazdy, to jeszcze mogą skutecznie rozproszyć uwagę...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • w czasie jazdy też.
    rozproszenie powiedzmy jest małe.
    ale za 3-4 razem jak widzisz to samo to wywołuje to raczej grymas zażenowania.
    u mnie da się to włączyć z poziomu radia akurat i się tak zbieram, żeby to zrobić :D
    ale zawsze jakoś zapominam :)
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Mullrof tak ogólnie eco porady można wyłączyć z menu radia oraz tych 12 eco porad można docelowo samemu ustawić w vcds-ie które maja być wyświetlane. Wiem traci to sens eco.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Witam Próbował ktoś może jakoś zmieniać ustawienia podgrzewania lusterek? 
    Rapid LB | 1.0 CHZ | MY18 | Ambition | Czerwony Velvet Metalizowany | 40000km | Balin
  • Hej, czy da radę aktywować VCDSem speedlimiter w Rapidce? Mam aktywowany tempomat, przełącznik zespolony, który  założyłem ma przycisk mode do wyboru pomiędzy tempomatem i speedlimiterem. W chwili obecnej jest nieaktywny. 
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław
  • @michal96 - wcześniej było podane o możliwości sprzężenia włączenia ogrzewania lusterek z ogrzewaniem tylnej szyby. Przy włączeniu ogrzewania tylnej szyby automatycznie załącza/wyłącza się ogrzewanie lusterek.

    @Krissol - a nie ma sygnalizacji ustawionej prędkości na zegarach? W pierwszych rocznikach dotyczyło to ustawienia prędkości, przy której komp sygnalizuje przekroczenie prędkości. Głównie chodziło o okres zimowy czy też stosowanie opon z niższym indeksem prędkości.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?