FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Alufelgi 15",16",17"
  • Ja kupiłem roczne felgi z oponami z Fabi3 na zimowkach 215/45/16 za 1600zł, wszystkie opony 7mm i wymalowalem felgi, a maja taki same wzor jak moje ori czarne. Kupiłem bo jak chciałem w tym rozmiarze kupić zimowki to firmowe w tym rozmiarze ponad 450zł sztuka a tak kupiłem z.felgami.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Czy ktoś wie może jakie są różnice w wadze kół w zaleznosci od poszczególnych rozmiarów felg i opon w rozmiarze standardowym?
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • http://rapidklub.pl/discussion/801/oryginalna-dojazdowka-wymiary#Item_15
    Można by uzupełnić dane dla 16" i 17" kół i opon. Byłoby ciekawe porównanie.
    Tu mogą pomóc koledzy z takimi wymiarami opon.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tak naprawdę ciekawi mnie jak wygląda sprawa zmian w przyspieszeniu auta na różnych kołach. Czy to jest zauważalne. Bo wagowo na pewno trochę tak. 215-tki a 185-tki to spora różnica. Tak samo ilość aluminium znacznie większa.
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • Na stronie południowych sąsiadów jest akcja na 16" srebrne dyski Dione do R:
    http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/kola-z-lehke-slitiny/kolo-z-lehke-slitiny---dione-7-0j-x-16-5j...
    Cena ciekawa, chodzi o dysk 7,0J × 16", ET 46, opony: 215/45 R16.
    Tak jak poprzednio - oferta raczej dla tych, co mają blisko do granicy.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen kupujesz?  ☺
    Wychodzi ok 950 zł za komplet.
    Szkoda, że nie da się zamówić z wysyłką do Polski.
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Czy ktoś się może orientuje czy nasza felga 16" będzie pasować do Octy III?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • 16" dla Rapida  to 7J x 16" ET 46, rozstaw śrub 5 x 100 mm, dla opony 215/45 R16 a
    16" dla Oct III to 6,5J x 16" ET 46, rozstaw śrub 5 x 112 mm, dla opony 205/55 R16.
  • Przecież Octavia ma inny rozstaw śrub..
    Był -> [Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition | Łódź | >180 tyś km]
  • Na FB jest ogłoszenie - nowe dyski Italia i Dione do Rapida w cenie ok. 250 zł/sztuka. Sprawa jednak nie jest taka prosta - sprzedaż jest w salonie Skody, w Nowym Jicinie, ok. 50 km jazdy z Cieszyna.
    https://www.facebook.com/AutokleverSpol/?__tn__=%2CdkCH-R-R&eid=ARBaVQkQsdWTCO-39q9-r0uFbMUGVqRF3zZB...
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Panowie @malutki i @Madoro czyli tej naszej felgi 7Jx 16" Et 46 ze względu na rozstaw śrub, które w Oct III jest 5x112 nie da rady założyć na zimę? Bo ET jest takie same, szerokość też spokojnie się zmieści, oczywiście opony byłby inne niż rozmiar 205/55 tylko szersze ale rozstaw śrub i tak ją dyskwalifikuje?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Tak
    Toledo LB I 1.4 TSI 122KM I 58000km I Cerkiewnik
  • Ani na zimę ani na lato. Jak spróbujesz przykręcić, to zabraknie z każdej strony 6 mm. Otwory w piastach O są na kole o średnicy 112 mm a w R masz koło o średnicy 100 mm. Czyli bez dużej, zasadniczej ingerencji (np. zmiana wszystkich piast) nie wykorzystasz tych dysków.
    Przy zamianie dysków, wszystkie parametry mechaniczne, powinne być jednakowe, zwłaszcza te, które decydują o osadzeniu/mocowaniu dysku.
  • Witam  serdecznie planuje zakup  felg,z tego  co widziałem  do Rapida  na stronach  z felgami podają  5x100 et38 Czy mogę kupić felgi II 6J15 cali 5x100 et 43 czy one nie będą pasować   ?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Active |Pacific Blue | 87200km | Bydgoszcz
  • Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ja jeździłem z ET 43, zacisk z przodu spokojnie się jeszcze mieścił,
    z tyłu w ogóle nie ma problemu bo jest szerzej.

    Tyle że wyglądało to słabo, koła bardzo schowane,
    w zimę to nawet mogła by być zaleta, bo mniej się chlapie spod kół,
    ale latem nie bardzo - jeszcze gorsza stabilność w zakrętach.
    Dołożyłem więc dystanse.

    Był -> [Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition | Łódź | >180 tyś km]
  • Dzięki za info :) kupiłem  et38 6.5Jx15H2
    Na zimówki  :) mam nadzieję że będą pasować 
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Active |Pacific Blue | 87200km | Bydgoszcz
  • Mam jeszcze  głupie pytanie,rozumiem że szpilki  śruby  muszę kupić nowe gdyż te od felg stalowych  nie są dobre dobrze  rozumiem?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Active |Pacific Blue | 87200km | Bydgoszcz
  • Do felg aluminiowych powinny być dłuższe,a to czy stożkowe to musisz sprawdzić bo u mnie nie było w felgach stożków
    Toledo LB I 1.4 TSI 122KM I 58000km I Cerkiewnik
  • Orientujesz  się jaka długość  ? Dostałem  informacje  że stożek  ale jedni podają 28mm a inni 30mm .
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Active |Pacific Blue | 87200km | Bydgoszcz

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?