FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wybór ubezpieczenia w Skodzie
  • Musiałbym sprawdzić w umowie odnośnie bagażu, jeśli chodzi o szyby to każde ubezpieczenie je obejmuje, chodzi Tobie o dodatkowe ubezpieczenie szyb... mija się to trochę z celem, nie płacąc ub. szyb, ubezpieczenie i tak obejmuje szyby (choć lecą ew. zniżki)... wykupując dodatkowe ub. szyb, płacisz na starcie sporo więcej ( + 321zł w porównaniu jakbym został w Allianz i wykupił ub. szyb), szkodę szyb likwidujesz z dodatkowego ub., główne pozostaje bez zmian i najważniejsze: ma to sens wyłącznie jak pozostajesz w tym samym ubezpieczeniu... i to jest ten haczyk... po analizie OWU, ub. szyb nie brałem.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • ja biorę z ubezpieczeniem utraty zniżek - 90zl to nie pieniądz a sie przyda (mamy wtedy 1 szkodę z AC i jedna z OC).  w razie jakby po roku nie opłacało sie a mielismy ta szkode to zawsze mozna przejsc do towarzystwa ktore nie bieze tego pod uwage (z tego co mowila Pani w salonie np PZU)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Fakt masz racje z tymi szybami to trochę drogo te 321. Jak dowiadywałem się u niektórych ubezpieczycieli to nie jest takie oczywiste, dostajesz tylko za wybite szyby a jak ktoś lub coś porysuje to już nie. Co do bagażu to jak wozisz wartościowe rzeczy warto zainwestować w tą opcję w generali płaciłem około 50zł.

    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • A czy te ubezpieczenia szyb obejmują przypadek gdy od kamienia na drodze nastąpi odprysk i pokrywają koszty wymiany szyby lub naprawy takiego ubytku?
  • Jaki mieliście w ubezpieczeniu spadek wartości auta po roku? Niektórzy wspominali coś o kwocie 8k... mam swoją teorię (takie przypuszczenie), że u mnie wpływ może mieć nie uwzględnienie rabatu rocznika, czyli pierwsze ub. było na kwotę zakupu, drugie uwzględniało wartość rynkową auta, tak jakby rabat na wyprzedaż rocznika nie został uwzględniony... gdyby rabat uwzględnić byłoby +/- 8k, a tak jest +/- połowa tego...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @Gufi04 tego nie wiem ale wg mnie jezeli odprysk spowodował "pajaczka" i szyba sie nie nadaje do jazdy to tak. Jezeli tylko jest maly odprysk to pewnie nie
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • To jeśli ubezpieczenie nie obejmuje kosztów naprawy małego odprysku i np. wymiany szyby na nową oryginalną to czy warto dopłacać za to ubezpieczenie szyb?
  • gufi04 przy rysach od skrobaczki czy wycieraczki lub jak napisałeś odpryskach wymienia się całą szybę, nie ma czegoś takiego jak naprawa szyby według ubezpieczyciela (generali). Mi wymienili szybę (przednią) w poprzednim aucie bo była porysowana.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Za OC i AC (kradzież 44tyś, Następstwa NNW 5tys/osoba, Assistance 15tyś) zapłaciłem 1099zł, Ergo Hestia (W marcu mija 1 rok auta) Oczywiście nie w Skodzie :) 
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Adam22 a masz gwarancję ceny fakturowej? Ile masz zniżek w AC?
  • Gwarancję ceny fakturowej, trochę nie rozumiem, ubezpieczenie jest na 44tyś samochodu, w tamtym roku za OC i AC, z tymi samymi punktami zapłaciłem 1339zł tylko że wartość samochodu była 56730 brutto, ile zniżek mam też Ci nie powiem, bo nie wiem, 
    Dokładny opis ile i co koszutje :
    Odpowiedzialnośc cywilna posiadaczy pojazdow mechanicznych - OC - 207zł
    Autocasco (w tym kradzież) - 806zł
    NWWKiP - 36zł
    Hestia Car Assistance do AC - 50zł,

    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Ta gwarancja ceny fakturowej jest opcja przy ubezpieczeniu kredytu. Działa przy kradzieży auta. Jak ci ukradną samochodzik to do tego co ci wypłaca z ac drugi ubezpieczyciel dokłada aby wyszła cena z faktury.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Nie brałem kredytu, więc nie mam pojęcia, dzięki @atsuki za wyjaśnienie
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Jakim cudem masz taka niska skladke, gdzie ty to kupujesz?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • atsuki, nie tylko podczas kradzieży, ale również w momencie kiedy wystąpi szkoda całkowita :D
  • Mi jak gość w salonie naświetlał to że od kradzieży tylko, ale nie czytałem umowy bo nie byłem tym zainteresowany.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @gross81 Ergo Hestia Chełm,
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Dziś wykupiony drugi rok ubezpieczenia u dilera w Allianz. Pakiet optimum (OC,AC,NNW,Assistance) cena 1998 zł.Drożej o 308 zł w stosunku do pierwszego roku.
    LB 1.4 TSI DSG MY14
  • jakie miales znizki ??? 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • maksymalne
    LB 1.4 TSI DSG MY14

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?