FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Samodzielny montaż XENONów
  • @jasiu24 masz może możliwość zrobienia zdjęć dla porównania jak świecą zwykłe lampy a jak ksenony w Rapidzie? jak zamawiałem swojego z ksenonami to nigdzie nie mogłem znaleźć takiego porównania, więc mógłbym się tylko przekonać czy nie przepłaciłem ale dla wielu osób na pewno byłoby pomocne takie porównanie.
  •  Jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi, ale wydaje mi się, że Rapid z Xenonami ma spryskiwacze świateł. Nie ma natomiast automatycznego poziomowania ze względu na słabszą moc.
  • Nie ma spryskiwaczy ani samopoziomowania. Spryskiwacze można dokupić ekstra.
  • Co do porównania, to kiedyś było zdjęcie na forum z porównaniem, ale nie pamiętam kiedy i gdzie. Było to dość dawno temu.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Zdjęcie robione nocą nie oddaje tego co naprawdę widzimy. Tak samo jak na autocentrum.pl pokazują w testach jak auto świeci w nocy. Wg. mnie ten test niczego konkretnego nie pokazuje bo kamera w różnych warunkach różnie się zachowuje. Musieli by kamerę ustawić na sztywno i natrafić na takie sam warunki na zewnątrz i w danym momencie przetestować różne rodzaje oświetlenia czy różne samochody. tak to nie ma sensu.

    Nie ma to jak naocznie porównać i się przekonać.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

  • grzesk


    konwel zgadza się było już takie porównanie w wawie na spocie stało kilka skodzianek i widać było różnice w widoczności z korzyścią dla xenonów, faktem jest że zdjęcie nie odda tego jak to wygląda polecam spot i wszystko się wyjaśni.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  •  Skoro nie ma wymogu spryskiwaczy, to wystarczy tylko zmiana reflektorów, a to już nie taki duży wydatek.
  • Od początku wiadomo, że nie wymaga sprysków i auto poziomowania. Tak wynika z przepisów i sama Skoda się tym chwaliła wprowadzając te Xenony do Rapida.

    Dlatego było pytanie, że rzeczywiście to takie proste jak piszą w sklepach (cytowałem na pierwszej stronie opis z susperskoda.com) czy na podstawie analizy złączy na obu lampach.
    Kwestia czy to duży wydatek czy nie to indywidualna sprawa. Jak dla mnie to nadal duży wydatek ale mam za to już wiedzę po wspólnej analizie, że jest wykonalne bez większych problemów. Kwestia odkręcenia kilku śrub odpięcia kabli i wsadzenia nowych lamp.
    Koszt nadal spory, bo jak bierzemy pod uwagę nową lampę, plus komplet żarówek a właściwie żarników bo postojówki i żarówkę od długich/dziennych możemy od swoich starych lamp wziąć to robi jednak się spora kwota.
    W każdym razie byłby to jeden z prostszych, efektownych i efektywnych modów :)

    Czekam jeszcze tylko na jakiegoś spota w bliższej dla mnie okolicy aby z ciekawości sprawdzić jako to świeci i ciekawe jak to światło świeci w deszczu i na mokrej drodze.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Czy kostki takie same są i czy przekaźniki mnie musi być mocniejszy? 100% plug and play? Ile kosztuje taki zajmij 25w???
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • Plus żarnik po 80E
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Po 550 zł na allegro dzisiaj widziałem sztukę z jasnym środkiem i 750 z ciemnym. Są już zamienniki.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Plus HIDy D5S po 400-500zł za sztukę (takie ceny znalazłem w necie) bo te z allegro to są chyba tylko lampy, bez żarników...)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Na chińczyki poczekajmy
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Zamiennik depo już jest.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Depo ? Nic mi to nie mówi. To jakaś sensowna firma jeśli chodzi o zamienniki?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Tak. Renomowany producent oświetlenia. Niczym hella, Bosch, Valeo.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • pół sukcesu... http://allegro.pl/reflektor-prawy-xenon-skoda-rapid-5jb941016a-i5235441915.html

    P.s. najprawdopodobniej xenony trzeba jedynie zakodować.

    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Cena fajna ale do tego trzeba jeszcze doliczyć żarniki, które tanie nie są.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Odświeżę temat, ktoś już wymieniał lampy na xenonowe ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?