FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jakie hamulce?
  • Witam, mam pytanie czy wszystkie Rapidy mają hamulce tarczowe, czy np. słabsze wersje maja z tyłu bębny? Jak ze skutecznością układu hamulcowego?
  • Tarcze są w wersjach 105 kM i chyba w dieslach, w 85 kM z tyłu są bębny - sprawują się bez zarzutów.
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • Mogę potwierdzić, że w wersji 105km są z tyłu tarcze.
  • fajnie, dzięki za informację! Zastanawiałem się czy w każdym Rapidzie są tarcze czy jeszcze dają bębny.
  • Nie wiem dokładnie jak jest w rzeczywistości ale odpowiedź na to pytanie jest w cenniku. Rapid z silnikiem 1.2 MPI 75 KM ma z tyłu bębny w każdej wersji wyposażenia. Do tego w Active tylko auto z silnikiem 1.4 122 KM ma tarcze, pozostałe silniki mają bębny. Może to się zgadzać bo jeździłem wersją Ambition 1.2 TSI 105 KM jak i wersją Elegance 85 KM i oba auta miały tarcze. Więc tylko Active ma bębny i silnik 75 KM w pozostałych wersjach.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • kazikkasp - mam 1,2-85KM i mam tarcze na obu osiach.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew - bo masz inną wersję niż Active dlatego masz tarcze
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • A czy ktoś z Was wymieniał już może tarcze i klocki? Jeśli tak to przy jakim przebiegu? Bo zasłyszałem gdzieś, że przy rapidzie to już przy ok30tys km trzeba zrobić gdzie norma z tego co wiem pierwszej wymiany to ok60-80tys..?
  • Witam,czy ktoś może mi potwierdzić na 100 %,czy w Skodzie Rapid Liftback z silnikiem 1,2 TSI 85 KM w wersji Ambition na tylnej osi są jeszcze bębny z szczękami hamulcowymi,czy są już też klocki hamulcowe jak na przedniej osi samochodu.
    Pytam dlatego,że w najbliższym czasie kupuję ten samochód,a wydaje mi się,że Pan z salonu informował mnie,że klocki hamulcowe na tylnej osi są tylko w wersji z silnikiem mocniejszym,czyli 105 KM.
    Bardzo prosiłbym o wyjaśnienie,najlepiej osobę,która jest użytkownikiem tej wersji,czyli 1,2 TSI 85 KM AMBITION
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Rapid LB |1,2 TSI 63 kW LPG | MY15 | Elegance Max | Błękit Race | 27500 | Hanysowo der Hauptstadt
  • Dziękuję koledze > gumol<,ale taka informacja z folderu - ulotki jaki serwuje nam SKODA jeszcze mnie nie przekonuje,tylko informacja od użytkownika,który jest już w posiadaniu takiego modelu.
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Mam spacebacka 1.2 TSi 85km Ambition, i mam z tyłu tarcze, nie chcę na 100% zapewniać Cię, że w liftbacku jest to samo, ale chyba jest, 
    "Hamulce tarczowe z tyłu (dla Active dot. wyłącznie 1.4 TSI/90 kW; dla pozostałych wersji nie dotyczy
    1.2 MPI/55 kW)" czyli wychodzi na to że będziesz mieć, w active tylko 1.4 122km ma, a od ambision zwyż, już wszystkie z wyjątkiem 1.2 mpi, z mojego rozumowania, jak coś pomyliłem to poprawcie,
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Kolego >Adam22<jak byś jeszcze dodał do Twojej informacji,że masz silnik 85 KM to byłbym już prawie na 99 % przekonany,że i w moim będą z tyłu hamulce tarczowe.
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • mam silnik 85 konny, tylko wersja spaceback, a informacje pochodzą z : http://www.skoda-auto.pl/Documents/models/rapid/cenniki/R1ST15151503A.pdf, w nagłówku Skoda Rapid, podróżuj bezpiecznie, informacje dla MY15, 
    pozdrawiam
    ps: tu masz jeszcze fote http://i57.tinypic.com/t6to2c.jpg
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • andrew61k potwierdzam, są hamulce tarczowe na tylnej osi.
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • A ja uważam że auto hamuje zadowalająco i dobrze. Lecz dalekie to jest od ideału i patrząc na wszystkie auta wypada blado, a patrząc na auta z segmentu średnio. Spodziewałem się auta na 5......i mam auto na 5. Z tym że w skali 1-10:p. Podsumowując do sportu toto się nie nadaje. Jest super na codzienne życie. A kolega co wyczekuje nowego auta niech mi odpowie co się stanie jeżeli będzie miał bębny? I drugie pytanie co się stanie jeżeli będzie miał tarcze?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Po prostu chciał dopytać, czy będzie miał tarcze, bo sprzedawca wprowadził go w błąd. 
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Pytam jedynie o skutki tego co będzie gdy będą bębny... Sam chciałbym mieć tarcze lecz bęben w eksploatacji tańszy
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jest jeszcze jedno: loteria Skody. Okazało się, że nie ma poprawnego, jednego klucza co do tylnych hamulców. Są wersje z silnikiem TSI 85 i tarczami - ale są wersje (!) TSI 105 z bębnami. Może to już tylko margines ... Ale takie sytuacje już były. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Trochę jak z wlewem paliwa, raz na kluczyk raz na centralny zamek :) no cóż :) 
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Ja mam 85 km z tarczami.MY14, 2013 rok.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?