FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
  • Czy ktoś już zamontował cb radyjko w swojej skodziance? Szukam dogodnego miejsca i jakoś trudno mi je znaleźć.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Tak. Ja sobie zamówiłem radio typu 1 DIN i dzięki temu pod radiem mam kieszeń na CB-RADIO, choć oczywiście troszkę mi wystaje :-)
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • image
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • u mnie akurat jest radio 2 din, więc ta kieszeń nie występuje. może jakieś inne lokalizacje?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • też mam w planach zamontować i chyba włoże go pod przyciski z blokady drzwi i wyłaczanie ESP
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Sam będę się mierzył z tym problemem w przyszłym tygodniu bo zamontowany jest system nawigacji satelitarnej "AMUNDSEN+".

    Myślę nad radiem z zewnętrznym panelem typy Yosan 100, i sam panel wsadzić pod środkową konsolę za uchwyty na kubek. Będzie wystarczająco na widoku a zarazem wystarczająco schowane przed ludźmi  z zewnątrz.


    Mam teraz 1DIN YOsan Multi TURBO i nie ma gdzie wsadzić więc czeka mnie zmiana chcąc nie chcąc. Chyba że jakieś mini schowane w gruszce jak Lafayet Venus lub Yosan 250, konsola pod fotel a grucha na wierzch.


    Ale Venus ma ciężką regulację, i trochę średnio mi to pasuje, a Yosan 250 cenę jeszcze z kosmosu bo 550zł średnio.


  •  Też myślałem aby zamontować pod przyciski klimy na dwa wkręty,ale zastanawiam się czy czegoś przypadkiem nie przewiercę. Nie mogę nigdzie znaleźć jakiegoś przekroju ile wolnego miejsca jest pod plastikiem. Jest opcja przykleić na rzep dwustronny, ale radio swoje waży i nie wiadomo co się stanie jadąc po dziurach.
  • Sam taki panel jak w 100 jest lekki więc przy obecnych dobrych rzepach (np. M3) nie powinno być problemu. Przetestowane na Galaxy note II przyklejanym rzepem do daszka p. słonecznego w aucie terenowym. Podejrzewam, że tu też się sprawdzi.

    Auto odbieram w przyszłym tygodniu to będę walczył z tematem...
    Teraz mam giganta Yosam Multi i widzę sensownego schowania dla niego!
  • Ponieważ chciałbym zamówić CB przed odbiorem auta czy mógłbym prosić o podanie wymiaru wg. zdjęcia, oraz zdjęcie tak żeby było widać co jest od spodu - szukam śrub najlepiej do przykręcenia panelu CB ew. przykleję jakoś

    [img]https://lh5.googleusercontent.com/-46KQ5gU7B5I/U0nCq9BDkhI/AAAAAAAAmyo/J7q1M8VcU_o/w344-h379-no/rapi...[/img]

  • I zdjecie
  •  Nie podam Ci teraz wymiaru, ale moje radio M-Tech Legend II wchodzi bez problemu.
    Od spodu jest równy plastik, bez żadnego wgłębienia, ale nie wiem jaki jest gruby.



  • Dzięki @lukasz13, czyli wymiar jest powyżej 115mm bo tyle ma Legend. A co za tym idzie Yosan CB100 zmieści się bez problemu bo panel ma 108mm szerokości więc najgorsze co to może być konieczność wymiany śrub tych dużych plastikowych na jakieś soczewkowe z imbusem by wystawały jak najmniej. A plastyk się zobaczy co jest wart. Zawsze można użyć taśmy lub rzepu z taśmą klejącą. Jest co wybrać w Castoramie :)
  • Posiadam Yosana 100 pro I polecam mam go 1,5 roku i dziala niz president teddy porownywalny z president johnson II  kupilem caly zestaw z antena sirrio za 360 zl na ALLEGRO
  • Ja u siebie Yosana wrzuciłem w taki sposób:

    image
    20140408_095348.jpg
    600 x 800 - 422K

  • YourCon


    A można wiedzieć, jak przytwierdziłeś to radio ?
    Chodzi mi o to czy wierciłeś otwory pod wkręty, czy na jakiś klej ?
  • No właśnie, jaki sposób montażu bo jak wsadziłem łapę tam od tyłu to kable wystają i boję się trochę że uszkodzę jakąś wiązkę...

    Multi zdecydowania mi tam nie leży bo jest zbyt na widoku. CB ładnie się schowa w lekkim tle co spowoduje, że nie będzie się rzucać w oczy na pierwszy rzut oka!

  • CB zamontowane! A to efekty i zadania :)
    1. demontaż plastiku spod guzików (zewnętrzne dziury podważyć śrubokrętem)

    a pod spodem:


    2. Demontaż uchwytu na kubki (wyrywamy do góry ciągnąc za środek)


    3. Do zaślepki zdemontowanej w pkt. 1 przykręcamy to co chcemy




    4. Wczepiamy wszystko na swoje miejsce


    5. Widok ogólny


    6. Centralka schowana pod fotel pasażera - przypięta na zipy


    Pod panelem guzików da się zmieścić każde radio jak pokazał @YourCon (Yosan Mutli Turbo to prawie 1DIN) im mniejsze tym będzie mniej na widoku, bo to jednak Polska i są nadal tacy co ręce po cudze wyciągają.
    Dlatego moje radio jest lekko schowane - na tyle że przez boczne szyby trzeba go po demontażu gruszki poszukać, a dla użytku zaś na tyle na wierzchu że można szukać i zmieniać co potrzeba bo radio jest na wyciągnięcie ręki i rzut oka.

    Zasilanie w chwili obecnej standardowe z gniazdka ale mam zamiar zmienić ten stan na zasilenia z nowego obwodu od akumulatora. Jak wyjdzie czas pokaże!

    Mam nadzieję, że komuś się przydadzą moje zdjęcia :)
  •  Dzięki GaPa, dobra robota.
  • napewno niejednemu sie przyda 
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  •   Radyjko zamontowane.Niestety musiałem wyciąć trochę plastiku za radiem, żeby przeprowadzić przewód od anteny i zasilania, ale w sumie opłacało się.
    CB radio 1.jpg
    2048 x 1536 - 324K
    CB radio.jpg
    2048 x 1536 - 364K

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?