FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nagrzewanie się silnika
  • Po jakim czasie nagrzewa się u was silnik do 90 stopni i jak długo potem trzyma temperaturę.
    U mnie po ok 1,5-2 km silnik jest gorący (jazda w mieście). Potem stawiam go pod pracą i po 2-3 godzinach silnik dalej jest ciepły (może nie jest to 90 stopni ale blisko). Czyżby te silniki miały taki sposób nagrzewania i trzymania temperatury.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Po ruszeniu z garażu jakieś 2-3 minuty i ciepły
  • W lato przy temperaturach około 30st C na zewnątrz silnik osiąga temp. 90 st. bardzo szybko po przejechaniu 1-2 km, natomiast w zimie i przy niższych temperaturach tak do 20 st na zewnątrz muszę przejechać około 5 km aby silnik się w pełni rozgrzał. Co do trzymania temperatury to nie zwróciłem na to aż tak dużej uwagi, ale odnoszę wrażenie, że stygnie w takim samym tempie co poprzednie moje auta.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • czyli wszystko w normie. Już się bałem że ciut za szybko się grzeje.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Nie ważny jest - aż tak bardzo - czas grzania/schładzania. Zależy to od wielu czynników, pogoda jest jednym z nich... Istotne jest aby działał termostat, czyli aby trzymało _dokładnie_ 90st C, bez przegięć w którąś ze stron.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Witam serdecznie kolegów "rapidowcow" co prawda przegladalem forum od dluzszego czasu, Ale nie zauwazylem dyskusji o problemie jaki mam... Konkretnie,.rapid liftback, silnik 1,2 tsi 105 KM przejechane 1800 km na trasie podczas jazdy w granicach 140-150 km/h i wiecej dosc szybko podnosi mi sie tetemperatura silnika na odcinku rzedu 10 km od 90 stopni do 120 i rosnie!  Nigdy nie dopuscilem do czerwonej skali i zwalniam do 120 km, temperatura spada. Nie wiem czy to kwestia jeszcze malego przebiegu?  czy problem jest inny?  Przeciez tez nie chodzi o to zeby na autostradzie przy dobrych warunkach jechac max 130 km... Plyn chlodzacy w normie!  A cha i przy tak rozgrzanym silniku klima praktycznie nie dziala...

    pozdrawiam
    Rapid LB 1.2 TSI 105 KM MY 15 Ambition MAX Pacific Blue 2500 Wrocław :)
  • Jedz do ASO, umawiaj sie najszybciej jak możesz.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Wlasnie planowalem w nastepny weekend oddac auto do serwisu, odziwo w miescie nawet przy sporych korkach trzyma 90...  Wiec to pewnie nie wina termostatu 
    Rapid LB 1.2 TSI 105 KM MY 15 Ambition MAX Pacific Blue 2500 Wrocław :)
  • R ma dwa termostaty. Może jeden z nich nie puszcza - nie otwiera się, stąd przy dużym  obciążeniu masz wzrost temperatury - tak jak piszesz. Przy zwykłej jeździe - czy też po mieście ten problem nie występuje. Ten problem powinien ASO zidentyfikować po prostym podłączeniu komputera do autka.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @GRooVE ewidentnie jest coś nie tak, więc przed Tobą wizyta w ASO... u mnie bez względu na jazdę, temperatura nie przekracza 90 st C na analogowym... i 96 max 98 st C na elektronicznym (Maxi-Dot)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • 96-98 to chyba temp. oleju.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • temperatura oleju przy takich obciążeniach wynosi m/w 115 - 125 stopni wiec tez wydaje mi się jednak podwyższona !
    To, że bez wizyty w ASO się nie obejdzie to pewne, mam jedynie nadzieję, że to nic poważnego ...
    Apropos oleju, nie będę już zakładał kolejnego wątku, jaki jest koszt wymiany w ASO mogę to zrobić w Jeleniej Górze gdzie kupowałem R jak i we Wrocławiu gdzie mieszkam i może porównam ceny ...

    Pozdrawiam
    Rapid LB 1.2 TSI 105 KM MY 15 Ambition MAX Pacific Blue 2500 Wrocław :)
  • Nie trzeba zakładać bo już jest.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Temperaturę oleju też masz za wysoką. Prawidłowa temp. oleju to zakres od 90 do 110 stopni. Radzę Ci jak najszybciej do ASO jechać
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Temp na zewnątrz 11.5 po 4 km - 90stopni. Po 2h temp około 60 stopni. Moim zdaniem bardzo szybko się nagrzewa - mając 7litrów płynu chłodzącego.
    Toledo LB/1.2CBZA 86/MY2014/Reference/Czarny/44300km/ Kerry
  • Witam
    Wczoraj odebrałem z ASO "R" i śpieszę z wyjaśnieniami, przyczyna tkwiła w fabrycznie źle zamontowanym przewodem doprowadzającym płyn chłodniczy, był podobno bo wyjaśnienie usterki trwało 30 sek. zbyt mocno skręcony i przy nagrzewaniu kurczył się nie podając odpowiedniej ilości płynu ....
    Generalnie zrobione, przetestowane na AOW :) i przy prędkościach 150-180 km/h wskazówka termometru ani drgnęła ! - oby się problem nie powtórzył ...
    teraz jeszcze jak już ktoś napisał "przekoszona" kierownica i zdarzające się "kopnięcia" z iskierką przy wysiadaniu i zamykaniu drzwi :)

    Pozdrawiam
    Rapid LB 1.2 TSI 105 KM MY 15 Ambition MAX Pacific Blue 2500 Wrocław :)
  • Co do iskierek - zmień ubranie na mniej sztuczne.
  • to samo sugerowali mi w ASO, ale na Boga :) nie jeżdżę codziennie w tym samym ubraniu :) a w innych samochodach którymi jeżdżę (nieraz tego samego dnia) nic takiego się nie zdarza ...
    Rapid LB 1.2 TSI 105 KM MY 15 Ambition MAX Pacific Blue 2500 Wrocław :)
  • Takie "problemy" występują w nowych, "plastikowych" autach. Wystarczy, że w czasie jazdy trochę się poruszamy w fotelu, by przy wysiadaniu otrzymać nieprzyjemną dawkę elektrostatyki.
    Dzisiaj cysterny mają obowiązek wozić zwisający do ziemi łańcuch, by odprowadzać ładunki. Już dawniej, w sklepach motoryzacyjnych można było dokupić pasek gumowo-plastikowy, do zamontowania pod samochodem (jedną śrubą). Jego skład powodował przepływ ładunków. To radykalnie pomagało w neutralizowaniu elektryzowania się samochodu. Na allegro za kilka zł można je spotkać:
    http://allegro.pl/motoryzacja?id=3&order=m&string=pasek+antystatyczny&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-3-mt-...
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki jercen za propozycję, jeżeli problem będzie się notorycznie powtarzał to może skorzystam z "odgromnika" Pamiętam czasy kiedy np. w polonezach albo dużych fiatach to był "bajer" :) Pozdrawiam
    Rapid LB 1.2 TSI 105 KM MY 15 Ambition MAX Pacific Blue 2500 Wrocław :)
  • Witajcie, pozwolę się podpiąć pod temat. Zaobserwowałem, że na zimnym silniku  jakby coś się załączało, przygasają kontrolki i oświetlenie, jakby chwilowy spadek napięcia, cyklicznie co 10 sekund, aż do osiągnięcia temperatury roboczej. Nie wiecie co to takiego ?
    Rapid LB|1.2TSI 86KM|MY14|ACTIVE-MAX|Biały|24 000|Płońsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?