FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Vmax 1.2 TSI 105KM
  • Wzorem innych wątków, pochwalcie się ile wam fabryka dała.
    Ja na razie na dotarciu ale jak przejdę ten etap to się pochwale.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Ja czekam na swojego rapida- wersja 110 KM ale słyszałem, a nawet widziałem na youtube jak kolesie pociskali wersją 105 KM nawet 215 km/h
    Rapid LB |1.2 TSI | 110KM-6B | MY2016 |Style Max-Pakiet Dynamic | Błekit Race | 12000km | Katowice
  • mi się udało dojść do 205km/h jadąc w 3 osoby i załadowanym samochodem
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Takie prędkości to szaleństwo w Rapidzie :( mojego diesla rozhuśtałem do 203 km/h
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • 205 km/h. Tylko raz udało mi się osiągnąć taką prędkość. 
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • Chciałbym jedynie szanownym Kolegom przypomnieć,że w Polsce V max to 140 km/h na autostradach. Zastanawiam sie po jaka cholere jechać 200 i więcej na godzine? Macie jekies problemy? cos musicie sobie udowodnić? Naprawdę strach na drogę wyjechać jak tacy mistrzowie kierownicy tam szaleja. Cała nadzieja, że Wam prawo jazdy zabiorą już niedługo.
    pozdrawiam
    js
    Rapid SB/1,2CBZB 105 km Ambition Max 15400km
  • Dziki - Jak miałeś kiedykolwiek możliwość jechania autostradą to dobrze wiesz, że wiekszość i tak jedzie ponad limit. To moja sprawa ile jadę i gwarantuje Ci, że większe zagrożenie na autostradzie powodują "zawalidrogi" niż ktoś jadący 160 km/h.
    W Niemczech nie ma ograniczenia na autostradach. Jechałem 180, gdy w lusterku zobaczyłem samochód zbliżający się do mnie. Wyprzedził mnie Ford Mondeo, a potem BMW 7. Oba na numerach niemieckich. Więc muszę stwierdzić, że nie tylko Polacy tak jeżdżą. Ostatnio zrobiłem 1200 km większość po autostradach ( Polska, Niemcy, Czech) z takimi właśnie prędkościami i nie spotkałem żadnego wypadku. Autostrady to drogi o ruchu bezkolizyjnym, więc szansa na wypadek jest dużo mniejsza niż w miejskim ruchy z małymi prędkościami.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Witam,w pełni popieram wypowiedż kolegi @Dziki i nie chodzi tu o kompleksy kierowców przekraczających dozwolona szybkość na autostradzie,ale o zachowanie bezpieczeństwa na drodze,sam nie raz zastanawiam się dlaczego montują predkościomierze w samochodach z tak dużym zakresem prędkości do nawet 260 km/godzinę,jeżeli tej prędkości i tak nie można "wyciągnąć".
    Dlatego koledzy preferujmy szybkość bezpieczną,w myśl logicznego myślenia,pamiętając o innych użytkownikach na drodze,że jednym sprawia przyjemność podróżowania z prędkością do 100 km/godzinę,a innym do 200 km/godzinę z odrobiną adrenaliny.
    Pozdrawiam bez urazy !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • andrew61k - o jakich kompleksach Ty piszesz. Wyjechałem o 3 w nocy, żeby na 10:00  dojechać na spotkanie w Czechach i potem o 15 wyjechałem w drogę powrotną. Jadąc grubo ponad dopuszczalną prędkość droga zajęła mi 6 godzin w jedną stronę. W domu byłem na 21
    Gdybym jechał przepisowo to jechałbym ok 7 i pół godziny. Czyli musialbym wyjechać o 1:30 i wrociłbym o 22:30. Doliczając kolację, rozpakowanie i prysznic poszedłbym spać o 24, a do pracy wstaje o 5. Weź pod uwagę, że wcześniejszej nocy spałem 2 godziny. Więc nie pierdziel o kompleksach ( niby jak mam się dowartościować dprędkością), tylko  zacznij myśleć, że niektórzy się spieszą, bo życie ich do tego zmusza.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew,nie chciałem nikogo urazić moją wypowiedzią,mówiąc o kompleksach kierowców,przedstawiłeś bardzo napięty grafik Twojej podróży samochodem,rozumiem Twoje zdenerwowanie,ale pamiętaj,że jeżeli możesz coś zaplanować z wyprzedzeniem to daj sobie więcej luzu,mam na myśli czasu na podróż nawet służbową,bo jak to mówią "śpiesz się powoli",albo " co po nagle to po diable"wszystko co jest robione na szybko,czyli i jazda z "grubo ponad dopuszczalną szybkość" jak piszesz ma negatywne skutki i może kiedyś się żle skończyć,nie tylko dla Ciebie jak i dla nas pozostałych użytkowników drogi po której też się poruszamy.Jedżmy rozsądnie !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • @andrew61k - oczywiście że masz rację, że jak się da to trzeba planować z wyprzedzeniem i tak zawsze robię. Niestety w tym wypadku się nie dało. Ryzyko duże, ale świat pędzi do przodu i zmusza do szybkiego życia.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Rowniez podpisuje sie pod postem kolegi @Dziki, kolego @amiskiew ostatecznie przyznajesz ze jadac tak a nie inaczej ryzykujesz, jesli mialo by to dotyczyc tylko ciebie to ok ale taka jazda stwarzasz zagrozenie dla innych a chyba nie usmiecha sie nikomu zginac przez ciebie bo ty chciales byc o 21 w domu... Jazda na autostradzie ok 120-150 jest zdroworozsadkowa, dodam tylko ze po tych spieszacych sie "bohaterach" drogowych nie jeden krzyzyk stoi przy drodze
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Oczywiście, że macie rację. Zdaje sobie sprawę z ryzyka jakie było podczas takiej jazdy. Na autostradzie jest ono dużo mniejsze niż na innych drogach, ale jednak jest. Nie usprawiedliwiam się, ale nie zamierzam z tego powodu nikogo przepraszać. I nie piszcie, że wszyscy jeżdżą zdroworozsądkowo bo widziałem, że większość jechała ponad przepisową prędkość.
    Jakby wszyscy jechali przepisów, to nie byłoby mandatów, wypadków, fotoradarów i policji drogowej. Mam ciężką nogę, ale mam też licencję kierowcy rajdowego R2 i niestety lubię poszaleć. Pomimo takiej jazdy nigdy nie spowodowałem żadnej kolizji. Prawko mam od 95 roku i na koncie jedynie 2 mandaty w 98 roku :-) . Oby tak dalej.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Dla mnie obydwa tematy vmax 1.2 TSI są trochę niedorzeczne. W końcu raz na długi czas, przy sprzyjających warunkach, można depnąć do oporu i odczytać swoją prędkość. Tylko - czy tak jeździmy na co dzień? Czy wszędzie mamy takie drogi, które nam pozwalają na takie prędkości?
    Swego czasu nawet zespół Księga rekordów Guinnessa zrezygnował z rekordów np. w ilości zjedzonych potraw w czasie. No bo jaki to sens, dla kogo robiony rekord?
    Podobnie mamy tu, każdy może napisać, z jaką jechał największą predkością, i co dalej ? Przed kim się pochwalić - najbliżsi, na forum, a może po prostu tylko przechwałki przy piwie, mające jednak trochę daleko do realiów ?
    Nie mam zamiaru nikogo narażać na zwykłych drogach. Prawdopodobnie musiałbym być sam na lotnisku czy innym, odpowiednim miejscu, bym coś takiego spróbował. Jak poruszam się w granicach 50/90 - 120/160 na naszych drogach - to dla mnie jest to najlepsza prędkość, która uwzględnia zużycie jak i prędkość przemieszczania się do celu. 
    Czytać będę dalsze wpisy, ale nie będę brał udziału w takim wyścigu.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Szczerze mówiąc to nie wiem ile jechałem maksymalnie bo nie uważałem, że jest to warte zapamiętania;) Jednak według mnie powyżej 150-160 km/h komfort jazdy tak się obniża, że jak dla mnie 160 km/h to maksymalna prędkość (w sprzyjających warunkach), z której można korzystać przy normalnej codziennej eksploatacji.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @konwel i tu masz wielką rację. Po raz pierwszy jechałem Rapidem ponad 170 i stwierdzam, że po za podniesionym poziomem adrenaliny nie odczuwałem przyjemności z jazdy. Każdy podmuch wiatru, każdy samochód ciężarowy powodował duże rzucanie samochodem. A to już nie należy do przyjemności. To niestety nie jest samochód przygotowany do rajdów.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Panowie, 45kmh może być bardziej śmiercionośne niż 200+ kmh bo to nie prędkość jest niebezpieczna, tylko brak wyobraźni.
    Takie licytowanie się kompletnie nie ma sensu. Takiego zadania jest ktoś, kto to ma prawko od '95, nie jeździ zawodowo, a na liczniku ma już trochę ponad 700 tys. km, Ktoś kto czasami jedzie o połowie wolniej niż można, a czasami o 100 szybciej niż maksymalna w Polsce, nie, nie Rapidem i nie w PL i nie z pasażerami.
    Ktoś kto nie wyprzedza aut śmigając obok nich szybciej niż o 30-40 kmh, ktoś kto pozwala aby dało się go w porę dostrzec w lusterku, ktoś kto na autostradzie, jak i zwykłej drodze raczej wkomponowuje się w kolumnę samochodów niż skacze z pasa na pas, nie ważne czy kolumna jedzie 75, czy 160. Ktoś kto nie robi 'gwałtownych ruchów' i jest przewidywalny dla innych, ktoś kto zakłada że na skrzyżowaniu zawsze może jechać szwagier, który do 20 lat na czerwonym jeździ. Jak na razie to się sprawdza.
    To nie matematyka, żeby analizować wartości bezwzględne.
  • Nie wiem po co to umoralnianie, ja jechałem z prędkością max kilka razy na autostradzie przy bardzo małym ruchu. Nie sądzę żeby ktoś jeździł rapidem na co dzień z prędkościami wyższymi niż 170 km/h bo do przyjemności to nie należy. Nigdy nie spowodowałem wypadku, stłuczki, nawet mandatu nie dostałem. 
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • A ja mam już ponad 1.5 mln km. za sobą i z wielką ciekawością czytam ten wątek :)
    Pozdrawiam
  • Rapide z francuskiego znaczy szybko. Wiec nazwa zobowiązuje:) Wrocław jest otoczony autostradą regularnie korzystam z vmax, pozwala to znaleźć się na drugim końcu miasta w 20 minut. Co prawda mam jedynie mpi z obserwacji do 170 nabiera sprawnie prędkości do 180 się napędzić potrzebuje czasu. Z góry sw. Anny pod Opolem licznikowe 205. Powyżej 150 charakterystyka zawieszenia sprawia poczucie nie stabilności.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • supermajku - bo zaraz Ci wystawią zaocznie mandat :-) 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?