FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Różnice wizualne pomiędzy silnikami 85 i 105 KM
  • Po czym wizualnie rozpoznać, czy Rapid ma silnik 85 czy 105 KM
    Na poniższych zdjęciach czerwony to 85 KM, biały to 105 KM, a różnicy w budowie silnika nie widać.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Skoro nie widać rożnicy... to po co przepłacać? :)
  • Bo ich nie ma. IMO. Nr vin, hamownia, dowód rejestracyjny, papiery z homologacji. Wizualnie nie sprawdzisz. Różnica jest w skrzyni biegów. 105 ma 6 biegów a 85 5 biegów.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Oglądając sam silnik - niewiele wskórasz o jego wersji. Konstrukcja obu silników jest identyczna. Pozostaje więc tabela informacyjna (np wyklejona w bagażniku), dokumenty, a jak będzie czas to VIN.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Po ostatnich osiągach ( V max 205 km/h) zastanawiam się czy ja na pewno mam 85 KM :-) 
    Tym bardziej, że Ci co mają 105 KM podają V max na poziomie 200 km/h
    Po numerze VIN wynika że 85, ale skąd te osiągi, tym bardziej przy skrzyni 5 biegowej.
    Czy różnice w mocy biorą się tylko z oprogramowania silnika?
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Było by wesoło jak by się okazało, że wsadzili Ci inny silnik przez pomyłkę...:)
    i... no własnie... czy te silniki różnią się tylko oprogramowaniem czy jest jakaś część która fizycznie je odróżnia?
  • Raczej @amiskiew innego silnika nie masz. Po prostu jeździsz dynamiczne i Ci się ułożył silnik jak ułożył i masz takie osiągi jakie masz. Najlepiej byłoby po prostu odwiedzić hamowanie.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Firma podaje nominalne parametry silnika dla całej serii produkcyjnej. Te dane musi spełniać każdy silnik. Żeby takie warunki zapewnić, konstruktorzy opracowali nasz silnik (obie wersje) o kilka KM więcej. Pomimo wręcz laboratoryjnych warunków obróbki, montażu silników, dalszego docierania silnika, dochodzi do pewnego rozrzutu parametrów mocy silnika, a w efekcie końcowym różnych prędkości maksymalnych.
    Podejrzewam, że wersja silnika jest taka, jaką masz podaną w dokumentach. Ale zestawienie silnika i docieranie potrafią niektórym "dołożyć" kilka km prędkości maksymalnej więcej.   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jercen tak, lecz w zakresie max 5 km z reguły tak do 2 km.

    Najprawdopodobniej różnica jest jedynie w mapach silnika, choć mogą być wydajniejsze wtryskiwacze paliwa, nieco inna turbina, inna głowica.

    Jeżeli masz dostęp do etk sprawdź głowicę, wałek dolotowy, kolektor wydechowy i dolotowy, turbo i wtryskiwacz, może tłok. i wszystko wyjaśni. Jestem przekonany na 99,(9)% że silniki są takie same.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku - ponownie piszesz o sprawach, których nie sprawdzałeś, nie wiesz. Różnica jest w oprogramowaniu silników, wcześniej ten temat już był poruszany. Wtryskiwacze, turbina czy głowica są takie same. Skąd wiesz o ile KM mają więcej silniki?
    Jak pamiętam - poruszasz się silnikiem 1.2 MPI, skąd zatem tyle wiedzy o innych silnikach?
    Dlaczego piszesz "Jak masz dostęp ... ". Nie muszę sprawdzać, bo już dawniej to robiłem, pisałem, a teraz sam to powtarzasz po mnie czy innych. A sam, nim coś takiego napiszesz - sprawdź sobie na necie. Piszesz tu wiele, zajmujesz miejsce, ale nic nowego nie podajesz. Szkoda Twojego czasu i pisania. Tak wygląda, jakby zamiast jeżdżenia stoisz i nudzisz się na postoju. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Nie muszę! mieć innego silnika aby coś o nim wiedzieć. Istnieją w tym świecie reguły. Szkoda Twojego czasu na zajmowanie się moim życiem. Żyj swoim dobrze. Jeżeli jest pytanie kieruje na odpowiedź. I w tym wątku nie ma nic o tym, ze to robiłeś. Pozatym wszystkim po co się czepiasz?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Podaj proszę (nie dla mnie a dla ogółu) reguły, jakie istnieją na tym świecie. Może co nowego się nauczę ?
    W wielu wątkach były kierowane do Ciebie pytania, które pozostały bez odpowiedzi. To chyba nie jest Twoja reguła?
    Ale najważniejsze - jesteśmy w temacie różnic pomiędzy silnikami - i tego się trzymajmy. Proponuję przenieść wpisy nie mające nic wspólnego z tematem w inne, stosowne miejsca.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • TO co piszesz w zależności od stopnia dotarcia silnika i jakości dotarcia różnice zdażają się do 5 km. Przeważnie są to 2 konie.
    Wcześniej napisałem, czym może się różnić jeżeli ma się różnić. I napisałem że głównie różnica to mapa programu silnika.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Na tym albo na innym forum czytałem, że silniki 105 KM mają fabrycznie około 115 KM, po sprawdzeniu na hamowni. Na szybko znalazłem: 
    http://www.vtechpomorze.pl/aktualnosci/skoda-rapid-12tsi-105km-lpg-goldbox.html
    http://www.kreatormocy.pl/katalog/skoda/chip-tuning-skoda-rapid-1-2-tsi-86-km/
    Więc różnica może raczej być większa niż 2 konie;)
    Co do rozróżnienia silników bez hamowni to można to zrobić porównując obroty przy porównywalnej prędkości. Ja mam 105 KM i przy 140km/h mam około 3000obr/min kolega ma 85 KM i przy podobnej prędkości ma prawie 4000obr/min. Oczywiście na ilość obrotów ma wpływ wiele czynników, ale mniej więcej można chyba sobie sprawdzić.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Oboje na 5 biegu czy 5 i 6? Różnica między dobrze dotartym, a tylko dorartym.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • No to jeszcze należałoby rozwiązać sprawę jednakowych rozmiarów opon, przełożenia skrzyni biegów,... Dlatego ten sposób jest nie najlepszym rozwiązaniem. Pozostaję jednak przy wariancie, że to co jest w dokumentach, odpowiada rzeczywistości.
    Zwiedzając fabrykę, można tylko utwierdzić się w przekonaniu, że przy takim stopniu logistyki, trudno tu o podmianę silników.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Wiem, że jest wiele czynników, ale mniej więcej może coś można wyciągnąć z takiego porównania, ale może macie rację, że to bez sensu. @supermajku u mnie na 6 u kolegi na 5 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Możecie zrobić test oboje na 5tym?
    Jak to jest ze skrzyniami w tsi? Czy 6 jest nadbiegiem, a 5 jest taka sama czy 5 i 6 ma zupełnie inne przełożenia?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Szanowny panie Michale! Najprościej jest rzucić pytanie i czekać na kogoś, kto odpowie.
    A może wystarczy zaglądnąć do wątków Silniki... i dalej do Charakterystyk skrzyni biegów ...
    Tam są odpowiedzi.
    A robienie testów praktycznych jest też rozwiązaniem - ale czy będą zachowane porównywalne warunki, czy będzie odczyt bez błędów? Metrologia się kłania i mówi nie. To nie jest obiektywny test.
    Prościej więc pozostać przy tabelach czy zestawieniach i wyciągnąć wnioski.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @supermajku bez urazy, ale wszędzie Ciebie pełno i tylko czas się traci czytając Twoje porady i pytania, na które sam byś znał odpowiedź, gdybyś się zastanowił lub odrobinę wysilił i poszukał... nie jesteś nowy na forum i tak jak @jercen napisał temat był już wałkowany, ba... na Twoje pytania można wysnuć odpowiedź bez charakterystyk skrzyń biegów... np. jak (105KM) przy 140km/h ma 3000obr. i odpowiednio (85KM) ma prawie 4000obr., to czy naprawdę trzeba być magikiem z ASO, aby znać odpowiedź na Twoje pytanie: czy oba auta jadą 5tką? nie, taką różnicę robi 6tka! etc. proszę dla Ciebie link1 i link2 oceń sam...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Oczywiście panie czepialski nie ma tam odpowiedzi odnośnie przełożeń. Po co takie wywody? Ale dla was mam na przyszłość:http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/skoda-rapid
    tabelkę w której są skrzynie MQ200 jakie są montowane do rapida. Nawet mpi ma taka samą. Różnią się przełożeniem.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?