FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Problemy z silnikiem 1.6 tdi 105 KM - dyskusja ogólna
  • Jakie są problemy, usterki, awarie w tym silniku? Występuje problem szarpania?
  • Jeżeli telepie przy gaszeniu i uruchamianiu to dwumasa
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Zapraszam do dyskusji w zakładce o 1.6 TDI .
    Dwumas masz, nie daj sobie wmówić, że nie.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Dwumas to rodzaj koła zamachowego.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Kochani - skąd macie sprzęgło dwumasowe w R ?!
    Ten temat był już wałkowany. Żaden Rapid w wersji na polski rynek nie ma dwumasy.
    Wystarczy spojrzeć na katalog a nie pisać niesprawdzonych informacji.
    Nie mówię tu o podwójnym sprzęgle do DSG, to inna bajka.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W którym wątku?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @jercen No to się już chyba wyjaśniło dlaczego tak szarpie.
  • Dlaczego tak twierdzisz?
  • Wysoki moment obrotowy i brak dwumasy może powodować takie szarpanie.
    Z jednej strony plus, bo mniejsze koszty w razie awarii sprzęgła, ale minus taki , że szarpie, ale to tylko domysł. Niech wypowiedzą się inni posiadacze TDI, może mają jakieś spostrzeżenia.
  • @lukasz13 być może to faktycznie tak jest, że brak dwumasy powoduje w TDI lekkie szarpniecie, a u kolegi @bialymontaz coś jest skopane i dlatego szarpie bardziej. U mnie szarpnięcia są ale nie takie żeby się ktoś z pasażerów skarżył. I jeszcze pytanie do znawców tematu, co zastosowano w rapidzie TDI zamiast dwumasy, bo chyba nie jest to zwykłe sztywne sprzęgło?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • "Zwykłe" sprzęgło też ma wbudowane sprężyny. Służą one do amortyzacji drgań podczas pracy silnika.
    Zastanawiam się - silnik 1.2 MPI ma najmniejszy moment z R - 112 Nm, 1.2 TSI mają wyższy moment 160/175 Nm, 1.4 TSI ma 200 Nm, największy moment jest dla silników Diesla 230/250 Nm. Chyba najczęściej na ten problem narzekają właśnie właściciele wersji z silnikiem Diesla.
    Możliwe też, że sprawa poduszki mocującej silnik to tylko jeden problem. Kiedy silnik podczas pracy drga, jedna poduszka ogranicza dobicie w jedną stronę, a jak silnik obraca się w drugą stronę - to na czym/o co opiera się silnik?
    Silnik jako element drgający może mieć pewien zakres drgań. Pytanie - czy jak dobija z jednej strony (znany problem poduszki) - nie powinien gdzieś mieć "oparcie" (albo dosyć sztywne mocowanie) z drugiej strony? Czy właśnie amortyzacja silnika jest aby odpowiednio dobrana - odpowiednio sztywna? 
    Nie wiem - nie mam dostępu do R 1.6. Ale takie kwestie to najlepiej powinni rozwiązać w ASO.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki :) Czuję się zaproszony :)
    Jednak do Gdańska w tym roku nie planuję jazdy. Niemniej byłem w zeszłym roku. Zawsze Gdańsk dla mnie - to kawał historii no i masa wrażeń oraz wypoczynek.
    Wierzę, że Twój R w końcu zacznie pracować tak, że da Ci jeszcze sporo zadowolenia. Trochę cierpliwości, uporu wobec Aso - i na pewno się uda. Przecież jest tyle innych R z takim silnikiem i nie mają takich problemów.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki za słowa otuchy
  • @bialymontaz napisz na priv do Jacka, On bywa w GD i ma TDI...
    ps. a jak uda Wam się spotkać, daj wcześniej znać, też się pojawię ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bialymontaz
    Do jakiego ASO jeździsz?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Coś mi się obiło o któreś fatalne Aso z 3miasta.
    Jercen sprężyny w tarczy sprzęgła jak również z dwumasy nie mają zadania niwelowania drgań z samej pracy lecz z przeniesienia mocy ! Podczas ruszania, włączania sprzęgła, dodawania i odejmowania gazu podczas jazdy min.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku tak po krótce - specjalnie TYLKO dla Ciebie - dwie dowolnie wybrane info z netu (żeby nie było że wymyślam):

    Tarcza sprzęgła wyposażona jest w tłumiki drgań skrętnych w postaci par sprężyn śrubowych, które pozwalają na względny obrót miejsca osadzenia (piasty osadzonej na wielowypuście wału sprzęgłowego skrzyni biegów) i krawędzi tarczy nośnej (na której znajdują się okładziny cierne) względem siebie nawet o kilka stopni. Pozwala to na eliminację drgań powstałych podczas sprzęgania elementów czy zmiany wartości przenoszonego momentu.

    Tarcza sprzęgła zawiera tłumik drgań skrętnych – stosuje się go w celu ograniczenia drgań przekładanych z silnika na skrzynię biegów.

    Chylę czoła dla Twojej wiedzy. Wpierw podajesz że mamy sprzęgło dwumasowe, teraz że cyt:"... sprężyny w tarczy sprzęgła jak również z dwumasy nie mają zadania niwelowania drgań ... ".
    Bez komentarza :)
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ty to jesteś skromny w rozumieniu tekstu. Właśnie innymi słowy napisałem to co skądś tam skopiowałeś. Mało tego z tego co napisane jest przerwa ciebie wynika że chodzi o pracę samą w sobie. Bullshit!
    P.S.
    Wymieniłeś kiedyś własnoręcznie sprzęgło?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Nie pisz innymi słowy :) Pisz prosto z mostu. A napisałeś to, co czytamy.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?