FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Brak świateł i nawiewu klimy
  • Witam ! Wczoraj już po raz drugi zdarzyła mi się następująca usterka ( o pierwszym nie pisałem gdyż myślałem że to jednostkowy przypadek)- w kwietniu po raz pierwszy a wczoraj drugi raz, usterka wygląda tak że brak wszystkich świateł ,są tylko postojówki, stop i kierunkowskazy. Nie ma też przy tym nawiewu klimy ( a wczoraj upał niemiłosierny). Dwa razy wzywałem assistance i pan stwierdził że się coś zawiesza, po odłączeniu akumulatora ponownym jego włączeniu, otwarciu i zamknięciu samochodu pilotem wszystko wróciło do normy. Chyba coś jest nie tak, może coś nie styka, nie wiem ale zamierzam podjechać do serwisu niech sprawdzą. Co o tym sądzicie. Spotkał się ktoś z szanownych forumowiczów z czymś takim ? Z góry dzięki za wypowiedzi.
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Miales odczyt z kompa? Przy takim zachowaniu powinne byc slady, a moze i podpowiedz, ktory element czy podzespol sprawia problemy?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @Jercen szczerze mówiąc na Ciebie liczyłem ;-) Nie pan który przyjechał z assistance żadnego odczytu nie robił tylko metody prób i błędów.
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Wydaje mi się, że taką usterkę komputer na pewno odnotuję. Na serwis i niech podłączają pod kompa.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • właśnie się umówiłem na wizytę, zobaczymy co wymyślą ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Mialem podobnie, jakiś przekaźnik który nie reagował po włączeniu stacyjki i nie wszystkie moduły wiedziały ze przekręciłeś kluczyk
  • na przyszły tydzień w poniedziałek jestem umówiony w serwisie zobaczymy co powiedzą , podobno po podłączeniu kompa vag wszystko wykażę ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Miałem to samo.
    diagnoza jak u kros'a. 
    Auto zostawione w serwisie na 4-5 dni ze względu na "idącą"  cześć tj. przekaźnik. Sama robocizna kilka chwil. Na szczęście serwis udostępnił mi zastępczaka. 
  • Vodapaf naciskaj ich - w końcu auto nienadaje  się do jazdy po drogach publicznych. Przy aucie nie mogącym jeździć chyba muszą dać ci zastępczaka, a wtedy konkretniej działają. 
  • zastępczy dają ale odpłatnie, darmowo tylko w przypadku tzw. zabrania samochodu z drogi, tzn blacharka lakierowanie !!!
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • jesli naprawa trwa dłuzej niz 3 dni daja auto zastepcze
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • No tak ale ja jak większość potrzebuje samochodu codziennie aby dojechać do pracy, a niestety mam dość daleko, a ile potrwa naprawa niewiadomo więc auto muszę wziąć odrazu.
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Ja dostalem nawet na jeden dzien ale to z powodu przewidywanego czasu naprawy 3 dni, tak wiec jesli stwierdza ze naprawa moze tyle potrwac daja auto zastepcze pod warunkiem oczywiscie ze maja aktualnie takie wolne
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja dostałem auto zastępcze pomimo faktu ze osobiscie zajechałem niesprawnym autem do serwisu. Naprawa miała być "na pojutrze", a serwis sam zaproponował mi auto zastępcze. Co do warunków otrzymania auta zastępczego to nigdy nie chciało mi się przeczytać szczegółów i nie wiem jakie sa zapisy odnośnie udostępnienia samochodów zastępczych. Swoją drogą, to jeżeli samochód w okresie gwarancji, z powodow niezależnych od właściciela, nie   może poruszać się po drogach publicznych to auto zastępcze "należy się jak psu buda"
  • Wczoraj rano zawiozłem do serwisu, po trzech godzinach pan do mnie zadzwonił i oznajmił że: nie mają części na swoim magazynie więc zamówili w centralnym i na dziś będą, do wymiany- jakaś kostka-moduł przy alternatorze, to samo przy stacyjce, i akumulator na większy bo ten podobno jest za mały, takie jest podobno zalecenie producenta przy w/w objawach, nie wiem jak się ma do tego wymiana tych części a zwłaszcza akumulatora że światła nie działały i nawiew nie chodził, tym bardziej że pulsacyjne tzw. długie były, tylko normalnie nie szło nic włączyć oprócz postojówek :-) co o tym sądzicie???
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Z objawów wynika, ze masz tą samą przypadłość co ja. U mnie wymienili sam moduł i po kłopotach. Powodzenia 
  • już mam zrobione tak jak pisałem wymiana akumulatora na 61 Ah, moduł alternatora, i jakaś kostka czy też moduł przy stacyjce ;-) i tak jak gość w serwisie mówił przy tych objawach to zalecenie producenta, teraz wszystko jest O.K. !!!
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • U mnie z kolei po około dwóch godzinach jazdy wyłącza się nawiew 3,4 stopień prędkości nie działa tylko powyżej byłem w ASO i nic z tym nie zrobili podłączyli tylko kompa pod auto wykasowali błąd nastawy klapy klimatyzacji co już któryś raz się powtarza, będę jeździł do skutku do puki nie naprawiam i problem nie zniknie wogóle. Miał ktoś coś podobnego?
  • Grzesiek spróbuj w innym aso
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • spróbuje ale to jest drugie aso najpierw na armi krajowej a teraz horbaczewskiego
  • Panowie, problem jest w kostce stacyjki. W ciągu jednego roku miałem już dwa razy wymienioną ! Objawy za każdym razem podobne - brak klimy, brak nawiewu, brak świateł do jazdy dziennej. Gość w salonie (Skoda Auto Żagiel Lublin) mówił, że "ten typ tak ma" ! Autko (Rapid Hatchback 1,2 TSI) jeszcze na gwarancji, czyli na razie, poza wnerwieniem, finansowo nie boli, ale co będzie dalej ? Nie mam zamiaru za każdym razem płacić kilka stów. Może to jakaś wada konstrukcyjna układu elektrycznego, albo materiałowa całej serii kostek ? Zastanawiam się czy złożyć reklamacji. Co Panowie na to ?

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?