FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • Małe pytanko,
    Nie wiem czy mam teraz zalany silnik w moim R. Wiem tylko, że coś Castrola.
    Chciałbym zmieniać olej tak jak w moim startym TDI co 15.000 km.
    Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czym zalać, nie chodzi o markę tylko o normę i klasę.
    Coś wyczytałem, że do 1,2 TSI powinno się lać 504.00 lub 507.00.
    O co tu chodzi?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Wszystko jest w instrukcji obsługi pojazdu.

    image
    olej.png
    1165 x 821 - 251K
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Dziękuje atsuki.
    Więc jeżeli chciałbym przejść na serwis co 15.000 km muszę wziąć normę VW 502 00 ?
    A co z lepkością?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Panowie jakiej firmy filtr oleju polecacie?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 Ja jestem zwolennikiem Knecht, Bosch, MANN. Przetestowałem te filtry już w różnych samochodach z różnymi silnikami i nie miałem z nimi żadnych problemów. Powiem szczerze, że u siebie w R wymieniłem filtr i olej po 10tys (Bosch + Millers Oil EE Longlife NanoDrive 5w30) i silnik nieco ciszej zaczął pracować.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY15 | Elegance MAX | Biel Moon | 93000km | Białystok
  • Myslalem wlasnie o MANNie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  •  Ja pojechałem do serwisu z filtrami MANN.ASO potwierdził tylko ,że dobre.
  • Więc tak niemiecki koncern dba o niemiecki przemysł stąd preferują min mann, knecht. Nomen omen filtron ma najnowocześniejszą fabrykę produkują na pierwsze montaże, ale w aso nie bo nie. koniec gwarancji = patriotyzm konsumpcyjny. doradcy w aso rzucają hasłami z autoświata.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • to co gdybym przyszedł z filtronem i kazał załozyc to trace gwarancje? 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • nie. ALE gwarant uwielbia się nie przyznawać i gdzieś na forum skody coś o tym było. zasadniczo różnica w cenie ok 10zł. więc można przeczekać.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ile jest oleju w silniki 1,2 TSI 85 KM ?
    Przejrzałem całą instrukcję i nie ma ...
    RAPID SB | 1.2 TSI | MY2014 | STYLE PLUS | CZERWIEŃ CORRIDA | 47 500 km | SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
  • 3,9 l jest normalna pojemność układu smarowania.
    Jak kupisz pojemnik 4 l - to masz odrobinę na dolewkę.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • witam
    Czy olej o specyfikacji VW 504 00 jest jakos lepszy jesli chodzi o parametry od tego VW 502 00. Wiem ze zalecany jest kolejno dla zmiennego i stalego okresu miedzyobsługowego ale czy jesli ten 504 00 ma wystarczyc na 30 tys km tzn ze jest on lepszy? Warto go zastosowac nawet jesli chce sie zmienic olej juz po 15 tys?
  • Olej specyfikacji VW 504 00 jest olejem silnikowym z systemem Longlife. Stosuje się go m.in. do nowych silników benzynowych TSI. Ma inne parametry.
    Olej specyfikacji VW 502 00 jest olejem lekkobieżnym do silników benzynowych pracujących w trudnych warunkach. Nie ma specyfikacja dla TSI.
    Dla nas konkretnie przemienia się to na cenę zakupu. Olej normy VW 504 00 jest droższy, z kolei pozwala na niemal dwukrotnie dłuższy przebieg do wymiany oleju w porownaniu do oleju VW 502 00.
    Teraz praktycznie firma stosuje wymianę co 30 tys. km/2 lata, z olejem LL.
    Dla wielu z nas jeszcze drzemie przeświadczenie o konieczności wymiany co 15 tys. km albo co rok. Ale to już przeszłość.
    Natomiast każdy może wg swojego uznania przejść na coroczną wymianę, z olejem specyfikacji VW 502 00.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Bede mial teraz 15 tys i chce wymienic juz olej, wiec rozumiem ze na 502 00, na kase nie patrze i chce zeby to byl dobry olej dlatego pomyslalem ze znowu 504 00, czyli rozumiem ze taki zabieg nie mialby sensu? Rozumuje to tak ze jesli 502 00 przewidziany jest na rok lub 15 tys to jest o slabszych wlasciwosciach 
  • Obie normy VW co do jakości oleju są dobre. Są przewidziane tylko do specyficznych warunków eksploatacji.
    Jeżeli masz zamiar zmieniać olej co 15 tys, km/1 rok, to nie ma potrzeby stosować oleju Long Life. Nie wykorzystasz w całości jego zalet. W takim układzie wystarczy olej specyfikacji VW 502 00. Jest tańszy i równie dobrze spełnia swoje zadanie. Z kolei częstsze wymiany oleju powodują dodatkowe koszty przeglądu.
    W moim R, silnik TSI, zmieniałem olej LL po 30 tys. km.

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ja bede zmieniał co 15 mimo tego co proponuje skoda. A jak uważasz, 0w30 czy 5w30?
  • Poruszamy się na terenie Europy środkowej. Klimat się ociepla. Mamy coraz łagodniejsze zimy. Jak masz w dodatku garaż, nie ma potrzeby stosowania 0W30.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • jercen, witam. A dolewałeś coś oleju do tych pierwszych 30 tysi ??
    Rapid LB/1,2 CBZB 105KM/MY15/Ambition Max/ Błękit Race/.../Sosnowiec
  • Hej hej :)
    Pierwsze 30 tys. km do wymiany oleju nic nie dolewałem. Poziom oleju był od początku do samej wymiany powyżej połowy, między min a max na miarce. Ale warto co tydzień czy co kilkaset km sprawdzić poziom oleju.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?