FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • Castrol edge 5w30 czy Castrol edge profesionala 5w30 oba spełniają tą samą normę

    VW, 504 00/507 00 czyli są longlif

    LB 1.6 TDI 105KM CAYC
  • ok dzięki za info, ale z tego widać że profesional ma trochę lepsze właściwości od zwykłego edge-a, czyli jeśli przeglądy są rzadsze, to wtedy będzie profesional bardziej odpowiedni.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Co warto oprócz oleju i filtru oleju (dobrego np. Mann) zawieść "swojego" na pierwszy przegląd po 2 latach ? Pozostały filtry też warto samemu kupować czy skorzystać z asowskich ?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Filtr kabinowy
  • Filtr kabinowy w ASO wymienią Ci na życzenie. Tyle, że za filtr i usługę płacisz. To nie jest wymiana bezpłatna, w ramach gwarancji. W tym układzie warto kupić i samemu założyć. Chwila zabawy i gotowe.
     
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen mnie się nikt nie pytał,a płacić trzeba.Według Aso jest to wymiana obowiązkowa.
  • No to Cię naciągnęli. Oficjalnie - filtr kabinowy nie jest na liście elementów do wymiany w ramach 30.000 km/2 lata. Pytanie - ile sobie policzyli za filtr i pracę, czy po normalnej cenie - czy też sobie poprawili budżet od jednego Rapida ...
    Jak serwis jest w porządku, to na fakturze masz pewnie te pozycje uwzględnione. A jak wyglądał Twój filtr - był bardzo zabrudzony?
     
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Nie był brudny bo go sam wcześniej wyczyściłem (odkurzyłem).A sam filtr kosztował mnie 100 zł. Mam już spore doświadczenie z różnymi Aso, a dalej człowiek da się zaskoczyć.I dlatego uważam tak jak niektórzy, że Aso to złodzieje.
  • na szczęście w pakiecie serwisowym jest za free :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • czytaliście ? http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/silniki-tsi-biora-olej-problemy-naszych-czytelnikow/zkn4lf mam nadzieję że nie będzie to się tyczyć silników 1.2

    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • @Przemo74 - dobry artykuł, ale dotyczy starszych i większych silników VW.
    Miejmy nadzieję, że takie bolączki już w 1.2 TSI nie występują.
    Warto by ten wątek przenieść choćby do działu "Informacje i newsy". Tu mamy sprawy dot. serwisowania i wymiany olejów.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ponoć od 2011, a najpóźniej 2013 dają już tłoki z większym pierścieniem zbierającym olej, więc jest trochę lepiej. *Jeżeli* VAG daje w nowych Rapidach nowe tłoki, to jest ok. Chyba by się nie pozbywał starych części w Skodach, prawda? :P
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Ja teraz robiłem przegląd po 30 tys. więc wymieniałem wszystko. Za filtr oleju, kabinowy oraz powietrza - wszystko Manna zapłaciłem 138 zł. więc raczej chyba się opłaca mieć swoje filtr niż liczyć na ASO
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Wymiana oleju przegląd 30 tysięcy km 1,2 mpi z lpg:
    Robota 350
    Filtr kabinowy z węglem 40zl
    Filtr powietrza mann 40
    Filtr oleju mną mann 25
    Świece Bosch 3szt. 45
    Olej 4l castrol edge 125zl
    Ori filtry do lpg zestawy 50zl

    Z doświadczeń innych czeska skoda jako niemiecka matka dba o firmy niemieckie stąd kluczowe filtry mann lub knecht. Lpg też wymaga nawet filtrów landir
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • A po 15 tys. Taki sam koszt?
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Taki sam. Nie musisz wymieniać filtra kabinowego - opcjonalne.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @dodan piszesz za filtr oleju, kabinowy i powietrza zapłaciłeś 138zł i to Manna, więc jednak tanio bo ze strony kolegaberlin.pl gdzie ogólnie są sprzedawane tanio rzeczy wychodzi sporo drożej: 184zł + oczywiście przesyłka
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • @Przemo74 powiem więcej pomyliłem się o 10 zł. Za powyższe filtry Manna dałem 128 zł. Sklep na Łopuszańskiej w Wawie jakby co:) Ciekawe ile w ASO chcą za taki zestaw?:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • a myślałem że ty w ASO tyle zapłaciłeś :)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Nie no, nie żartuj:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?