FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zawieszenie przód
  • Witam,
    czy to normalne, że przód samochodu przy dziurach "bója" podnosi się delikatnie góra dół (miałem fabie i aż tak  nie podskakiwało)? Często przez to w nocy ludzi mi świecą światłami, że ich oślepiam. Na progach po prawie całkowitym zatrzymaniu i bardzo wolnym przejeździe przód buja dość mocno. Czy tak każdy ma czy ja mam coś z zawieszeniem z przodu?Ciężko opisać jak to wygląda.
    SB/1.2 85/2014/Ambition Max/Beż Cappuccino/14000km/Włocławek
  • Rapid z silnikiem Diesla jest cięższy, może mieć skłonności do większych skoków zawieszenia. Obserwowałeś to wcześniej - czy teraz przy podwyższonych temperaturach? Jaki masz silnik? Sprawdziłeś, czy nie masz wycieków na amorkach?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • 1,2 TSI 85 nie widziałem tego wcześniej ale aż tak często nie jeździłem. Dopiero nie dawno musiałem trochę km zrobić i stąd moje obserwacje. Wyciek sprawdzę jak wrócę z pracy.
    Jeśli chodzi o jazdę w nocy to od początku jak tylko go kupiłem to czasami mrugali mi że światła za mocne bylo to spowodowane mrugnięciem przy delikatnych dziurach/.
    SB/1.2 85/2014/Ambition Max/Beż Cappuccino/14000km/Włocławek
  • Cos chyba nie tak jest u ciebie, mam ten sam silnik i nigdy nie zauwazylem podobnych do twoich zachowan auta na dziurach, jest raczej twardy i w ogole nie sprezynuje
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja również nie zaobserowowałem takiego zachowania jak opisujesz @silent333, a drogi w mojej okolicy do najrówniejszych nie należą. Sprawdziłeś amortyzatory? Byłeś może w ASO?
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Nie sprawdzałem. Wycieku nie ma. Może przesadzam... albo podjadę gdzieś na sprawdzenie.

    SB/1.2 85/2014/Ambition Max/Beż Cappuccino/14000km/Włocławek
  • Bylem na przeglądzie i moje przypuszczenia okazały się prawdziwe. Przód około 58% ,tył 46% przy nowym aucie jak to możliwe? Jutro dzwonie do serwisu samochód z lutego 7 tys przejechane a tu taka niespodzianka. Czego mogę się spodziewać w serwisie odmowy bo te części się zużywają? Jaki jest okres gwarancji? Jakie mam prawa? Jak to możliwe w bagażniku tylko wózek i koniec ciężaru a amorki jak bo przewożeniu pustaków.
    SB/1.2 85/2014/Ambition Max/Beż Cappuccino/14000km/Włocławek
  • Mogą kręcić, ale IMO wymiana na gwarancji winna być, niestety pewnie będziesz musiał powalczyć. Ale nie odpuszczaj.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Przerabiam to samo. TANIOŚĆ tutaj wychodzi...
    Takie procenty wychodzą normalnie. i nie da się dokładnie zbadać amortyzatorów zamontowanych na samochodzie= taka technologia!! idealne amo podczas badania mają 60-65% sprawności aso wymieni przy sprawności poniżej 30%.
    POWODZENIA
    aby lepiej zbadać amortyzatory to dociąż samochód tak z tonę to będzie wtedy widać......:(
    Niestety amortyzatory a raczej ich charakterystyka jest wspaniała gdy rapid stoi w prospekcie. a na drodze jest gumowy.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Zobaczymy pewnie masz racje. Dziś jadę do serwisu.
    Ale to jest bez sensu amortyzator w samochodzie nowym powinien mieć co najmniej 80%. Poza tym różnice między prawym ,a lewym też nie może jakiegoś procenta przekraczać (nie pamiętam ile).
    Szkoda, że nie ma nikt dla porównania jakieś wyniki.


    Po sprawdzeniu w skodzie przód 62,58 tył 53,56 (koła miały złe ciśnienie przed sprawdzeniem) co nie zmienia faktu ze mało. Według ich wskazań to dopiero jak by miały 19% to by je mi wymienili.
    Jedynie gadka była, że każdy samochód nawet nowy może mieć różne wyniki i to nic nie znaczy.
    A jak diagnosta  się zdziwił ze nowy samochód a takie wyniki to oznacza ,że się nie zna na nowych samochodach. Jeszcze była gadka jakaś, iż w nowych samochodach jest jakiś zawór itd... ale już nie pamiętam o co chodziło nie znam się.
    Bez szczelnie jeszcze chcieli pieniądze za to sprawdzenie (nie mogę w ramach gwarancji sprawdzić coś takiego?)

    SB/1.2 85/2014/Ambition Max/Beż Cappuccino/14000km/Włocławek
  • Amortyzatorom wychodzą takie wartości ze względu na techniki badań.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Byłem na geometrii i po odebraniu samochodu przód nie dobijał.
    Zdziwiony  zadzwoniłem czy coś było dodatkowe robione przy samochodzie (podczas odbioru nikt nic nie mówił) okazało się po naciskaniu na serwisanta przyznał, iż mechanik zauważył na przednich amortyzatorach nie zdjęte zabezpieczenie amortyzatorów ( zabezpieczenie transportowe OMG).

    Wyszło na to, iż podczas przekazania samochodu mechanik nie zdjął zabezpieczeń z przodu i tak jeździłem. Proszę powiedzieć czy to mogło mieć wpływ na uszkodzenie zawieszenia? Czy tylko powodowało dyskomfort podczas jazdy i nie zniszczył przy okazji nic innego?
    Moim błędem było ,iż od razu nie jechałem na serwis ,że coś dobija ale wszyscy mówili ,że rapid jest twardy a mi  nawet przez chwilę mi nie przeszło przez głowę by taką wtopę miał dealer skody. 
    SB/1.2 85/2014/Ambition Max/Beż Cappuccino/14000km/Włocławek
  • Uszkodzić raczej nie. Zależy gdzie to było montowane. Na pewno skok zawieszenia był mniejszy.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Co oznacza dobijanie?
    U mnie jest tak, że jak zjeżdżam z progów to czasem jakoś tak "łupnie". Szczególnie są takie dwa na moim osiedlu. Na nich muszę strasznie zwolnić, żeby tego łupnięcia nie było. A wcale nie są jakieś szczególnie wyższe czy szersze.
    Starym passatem takiego efektu nie ma.
    Ktoś wie, jak to zabezpieczenie wygląda? Może mi też tego nie zdjęli?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Witam,nawiązując do tematu powyższego,może nasz kolega @jercen, szpec od wszelkich nierozwiązanych zagadek z naszym Rapidem wypowie się na temat zabezpieczenia amortyzatorów,bo sam na własnym przykładzie mam też wrażenie,ze moja Rapidka ma zbyt sztywne twarde zawieszenie,takie jest moje odczucie przy pokonywaniu wszelkich nierówności na drodze,takich jak kratki kanalizacyjne,czy progi drogowe.
    Czekamy na opinie w tej kwestii,jak sprawdzić wizualnie,czy mamy zdjęte zabezpieczenia na amortyzatorach.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Dobicie to jest już wtedy kiedy jest maksymalne ugięcie zawieszenia i skok zawieszenia dobija do odbojów a reszta przenosi się na karoserię. W przypadku sztywniejszego zawieszenia aby dobiło musi być wieksza siła.
    Zabezpieczenia są po to aby na lawecie autami nie bujało, z dwóch powodów. Aby właśnie zawieszenie się nie uszkodziło, nie obiło się auto (zderzaki, progi) o lawetę i dla większej stateczności ładunku w transporcie. Przyznam szczerze że jeszcze nie widziałem tego i czekam na fotkę od szpeca. Co do doboru zawieszenia trzeba pamiętać o dwóch rzeczach. 1 właściwy dobór sprężyn, 2 amortyzatorów. Uważam że sprężyny są lipne nie dość że powinny być progresywne to jeszcze mają mało zwojów (taniość). Patrz fotki w temacie o dobijaniu. O samej charakterystyce sprężyn można doktorat pisać. Średnica, średnica drutu, ilość i skok zwojów, progresja średnicy zwoju, średnicy drutu, wysokości skoku, oraz dobór materiału. I bądź tutaj mądry przed półką w sklepie lub gdy to projektujesz. A do tego trzeba uwzględnić amortyzatory :)
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Przed pojechaniem do serwisu oglądałem amortyzatory (czy nie ma wycieków) i były tam, nie pamiętam dokładnie plastki (pomarańczowy lub żółte ) na przednich amortyzatorach. Widać to było bez podnoszenia samochodu. Zdziwiłem się ale nie jestem specjalistą i tak jechał do serwisu na geometrie. Po odbiorze samochodu podczas powrotu poczułem wielką zmianę (aż sprawdziłem na dziurach na których było tkz. "łupnięcie/dobicie/walnięcie" czy nadal jest i oczywiście nie było). Spojrzałem na koła,  a plastik zniknęły. Zadzwoniłem powiedziałem ,że były plastki i samochód lepiej chodzi, w tedy serwisant przyznał się do zaistniałej sytuacji (gdybym nie naciskał nic bym nie wiedział). Mechanik był tak opieszały, że nawet gumy zabezpieczające słabo "obciągnął na dół" tak że zawiesiły się na sprężynie - co dało mi też przekonanie ,że było coś robione.

    @van_daal na dziurach nawet małych było walnięcie  (taki mniejszy skok), a na progach zwalniających bujało mocno (tak 3 takie bujnięcia krótkie). Teraz samochód taki płynny jest na dziurach zamiast walnięcia jest takie delikatne bujnięcie i tyle.

    Miałem zrobić przed wyjazdem do serwisu zdjęcie ale zapomniałem przykro mi/ sam żałowałem bo bym miał dowód (na szczęście przyznali się)

    Użyje zdjęcia z innego tematu (przepraszam za to :P)  i namaluje gdzie to było:
    Na drugim zdjęciu widać dokładnie gdzie to było (aż tej srebrnego zakończenia nie było widać)
    a3fd16a272196aee7195976b843827.jpg
    228 x 128 - 9K
    7e1bcbc537f72e292954bd19f7de05.jpg
    4958 x 2788 - 3M
    SB/1.2 85/2014/Ambition Max/Beż Cappuccino/14000km/Włocławek
  • Dzięki. No to ja nic żółtego/pomarańczowego w tym miejscu nie mam.
    Trochę szkoda...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Jeśli masz tak jak na zdjęciu to nic nie masz, a jeśli jest jakiś plastik to to jest to.
    SB/1.2 85/2014/Ambition Max/Beż Cappuccino/14000km/Włocławek
  • Koledzy czy ktoś wie co to są te plastiki - zaraz pod zielonymi kropkami. Dzisiaj zauważyłem to u siebie z przodu. Z góry dzięki za pomoc.
    imagehttp://images76.fotosik.pl/58/6910816dc1eee490med.jpg
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • To jest coś czego być nie powinno! Są to zabezpieczenia transportowe.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?