FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid MY2016
  • BaloN czy sam montowałes antene na dachu od radia - "płetwa rekina" czy wystarczy kupić i sie przykreca kabelki czy trzeba cos duzo zmieniac??
    Rapid SB, 1.2 TSI 90 KM, MY 2016, Ambition Max, Beż Cappucino Metalizowany, 0 km, Lublin
  • BaloN możesz zrobić zdjęcia tego rejestratora? Chciałbym zobaczyć ile miejsca zajmuje na szybie.
    Druga sprawa to czujniki jak masz rozwiązane? Podpięte do instalacji oryginalnych czy działają niezależnie?
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Rzeczywiście skoda nieźle pojechała z tym akumulatorem w bagażniku, a czy słabszy diesel też tak ma, czy tam już aku. zmieścił się pod maską?:) Zauważyłem też, że nawet już uchwytów na mocowanie osłony na silnik nie robią, czyli guzik z ochroną silnika i z estetyką pod maską, w takim razie wolą swoją 105-tkę MY2014:))
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • dzisiaj przyszedł mój samochód do salonu, zamówiona konfiguracja to wersja style+ pakiet dynamic szary+ pakiet emotion + radio nowe swing+kolor niebieski metalic race. co się okazało ? nie ma pakietu dynamic szary bo jest już tylko czarny, nie ma pakietu emotion bo skoda zapomniała o nim i nie ma w wersji style z tyłu głosników choć diler gwarantował że bedą - ogólnie jestem zniechęcony tym faktem i podejsciem do klienta. Narazie mam wpłacona zaliczkę 1000zł i sam ne wiem co teraz z tym zrobić, samochód fajny ale jednak nie ma tego czego sie spodziewałem i na czym mi zalezało. Miał ktos podobny przypadek ? hmm chyba ponegocjuje jakieś rabaty może serwisowe ale nie wiem co z tego wyjdzie....
    Rapid LB |1.2 TSI | 110KM-6B | MY2016 |Style Max-Pakiet Dynamic | Błekit Race | 12000km | Katowice
  • cimplyuclever, co do głośników ja także liczyem na głośniki z tyłu, lecz nikt nie potrafił powiedzieć czy bedą na 100%. Gdy Ty wybierałes auto pewnie jeszcze na starych wersjach a dostałes juz NOWY MY2016, dostałes także funkcje start-stop w prezencie(ja niechciałem) ponieważ na 100% będziemy wymieniali rozrusznik szybko jak nam sie wydaje (o ile jezdzisz po miescie). co do reszty to za głowe bym sie złapał. i negocjował cenę ponieważ auto w salonie jest innym autem niz Ty w umowie.
    Rapid SB, 1.2 TSI 90 KM, MY 2016, Ambition Max, Beż Cappucino Metalizowany, 0 km, Lublin
  • Panowie czy w MY2016 w najmocniejszym dieslu, tym z akumulatorem w bagażniku:) skrzynia jest już 6 biegowa czy nadal 5 biegów?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Wg skoda -auto.cz aktualne wersje to:
    RAPID ACTIVE
    1.2 TSI 66 kW 5b
    1.2 TSI 81 kW 6b
    1.2 TSI 66 kW 7A
    1.4 TDI 66 kW 5b
    RAPID AMBITION
    1.2 TSI 66 kW 5b
    1.2 TSI 81 kW 6b
    1.2 TSI 66 kW 7A
    1.4 TSI 92 kW 7A
    1.4 TDI 66 kW 5b
    1.4 TDI 66 kW 7A
    1.4 TDI 66 kW 5b
    1.6 TDI 85 kW 5b
    RAPID STYLE
    1.2 TSI 66 kW 5b
    1.2 TSI 81 kW 6b
    1.2 TSI 66 kW 7A
    1.4 TSI 92 kW 7A
    1.4 TDI 66 kW 5b
    1.4 TDI 66 kW 7A
    1.6 TDI 85 kW 5b
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki @jercen, trochę kiepsko, że ciągle to jest tylko 5b. W aucie z taką mocą 6-sty bieg jest już bardzo pożądany.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • A zwłaszcza w dieslu! :/
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Miałem dzisiaj okazję porównać moją MY2015 z MY2016 (ta sama wersja wyposażenia), zmiany / różnice :
    - nowy model kołpaków
    - kierunkowskazy w lusterkach
    - zmieniony kluczyk do drzwi
    - zmieniona antena
    -zmienione włączniki świateł , kierunkowskazów
    - nawigacja amundsen - nowy interface , brak CD
    - zmieniona grafika maxidot
    - automatyczne wyłączanie światel
    -zmieniona kierownica
    -system start/stop
    - wykładzina ochronna akumulatora
    -pokrywa silnika

    Rapid SB | 1,6 TDI 90 KM | MY15
  • "- pokrywa silnika"? Masz 1,6 TDI?

    Może zrób sobie stopkę i wszystko będzie jasne.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @damian56 co rozumiesz, przez "wykładzina ochronna akumulatora"?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Wokół akumulatara, na jego bokach, jest umieszczona wykładzina. Jest to rodzaj termicznej ochrony przed ciepłem silnika.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W moim MY14 jest coś takiego wokół akumulatora, więc w MY16 już tego nie ma?? damian56 pisze o różnicach, ale nie wiem co było wcześniej a co jest teraz?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @dodan charakterystyka skrzyni powoduje, że nie brakuje 6 biegu.
    SB | 1.6 TDI | 2015 | ACTIVE MAX | GRANAT | 1 TYŚ. | 3MIASTO
  • czy ktoś mi powie łaskawie gdzie jest przewidziana fabryczna instalacja gasnicy w aucie w rapidzie spaceback ?:) dostałem gaśnice w pudełku lecz chciałbym ją gdzieś przymocować np. pod siedzenie czy gdzieś ? gdzie trzymacie takie cudeńko?
    Rapid SB, 1.2 TSI 90 KM, MY 2016, Ambition Max, Beż Cappucino Metalizowany, 0 km, Lublin
  • ja miałem zamocowaną w bagażniku po lewej stronie we wnęce na nadkolu tam gdzie można zamontować dodatkowe półki po lewej jak i po prawej stronie
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • @puren, mi tam brakuje:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Jest samodzielny wątek "Gaśnica". Są tam info, fotki, warto by nie ciągnąć tematu w kilku miejscach.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @dodan Twój wpis miał być chyba tutajhttp://rapidklub.pl/discussion/comment/15602#Comment_15602 hi hi hi ;-)

    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?