FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid MY2016
  • Byłem u dealera. Widziałem w przodzie podobny akumulator (fotka kol. marecki71 mało ostra) koło 60 Ah. To jest w normie.
    A na drugim zdjęciu - nie ma akumulatora, widać zestaw naprawczy do koła ...
    Nie podważam słów kol. puren. Ale może ponownie poproszę, by porównał foty kol. marecki71 ze swoim Rapidem, i podał czy ma tak samo czy tak, jak pisał na początku ...
    Jest to intrygujące rozwiązanie Skody.
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @Rick jakie masz na myśli poprawione rzeczy w MY2016? Ja czekam na odbiór mojego egzemplarza i ciekawi mnie każda nowość.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Panowie o czym Wy pie... Jaki akumulator w bagażniku. Odebralem samochód w zeszlym tygodniu My 2016 i jest jeden akumulator a w bagażniku mam pełnowymiarowe koło zapasowe...
  • @majday - spokojnie. Też odniosłem wrażenie, że ktoś pomylił miesiące i przypomniał sobie o spóźnionym prima aprilis.
    Jaki sens byłby wyrzucać z komory silnika akumulator, kiedy miejsce jest ...
    Kolega - nawet nie skomentował dalszych wpisów nie mówiąc o prostym umieszczeniu choćby kilku fotek, przyznających komuś rację.
    Pozdrawiam  



    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Myślę że w LB zmieściłby się w bagażniku akumulator z pełnowymiarowym kołem, w SB chyba nie byłoby to takie proste;) co do sensu takiego rozwiązanie to się nie wypowiadam;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • A może chodzi o rapida 76r??
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Rapid nie był produkowany w 1976r.
    Rapidy z lat 80 miały akumulator umieszczony za tylnymi siedzeniami, pod dolną pokrywą bagażnika podręcznego. Tak więc nie przy silniku ani w bagażniku w przodzie, niemniej blisko rozrusznika. Dostęp nie był najlepszy, a już w dwudrzwiowej wersji wręcz fatalny. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzisiaj stan licznika 610km. I coś mi się nasunęło. Chodzi o system start-stop. Otóż po dojechaniu do skrzyżowania system zgasił silnik. Ale po 20 sekundach bez żadnej mojej ingerencji ponownie uruchomił. Sprawdzałem 3 razy. Czy to normalne? Czy system nie powinien uruchomić silnika dopiero po mojej ingerencji? Jutro chyba dzwonię do serwisu.
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • Klimatyzacja włączona?
    Inne odbiorniki energii?
  • Żeby się nie okazało że to tak jak z hybrydami, zysk ekologiczny na zużyciu paliwa na plus, ale koszt utylizacji akumulatorów zdecydowanie in minus, tutaj pewnie też, paliwo minimalnie na plus, ale koszt produkcji części zamiennych ich szybsze zużycie i konieczność częstszej wymiany, a potem utylizacji in minus. Brawo!
  • @marecki71 w systemie SS jest układ monitorujący napięcie akumulatora. Chodzi o to by go nadmiernie nie obciążać podczas przymusowego "postoju" przed skrzyżowaniem - czyli silnik stoi - alternator nie ładuje - akumulator "siada". W takim układzie, dla zbyt niskiego napięcia akumulatora, monitor daje sygnał do kompa - a ten uruchamia silnik, by nie dochodziło do dalszego rozładowywania akumulatora.
    Układ SS - nawet potrafi nie wyłączyć silnika przed skrzyżowaniem, jeśli akumulator jest mało naładowany.
    Podejrzewam, że wizyta w ASO potwierdzi najwyżej stan akumulatora - nie doładowany.
    Spróbuj np. przez noc podładować akumulator. Po kilku godzinach doładowania będziesz miał okazję sprawdzić, jak zachowa się układ SS, i czy nadal potrzebna będzie wizyta w ASO. 
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Klima włączona w pełnym automacie. Do tego ładowanie routera do internetu. Wszystko kumam, ale to auto ma tydzień i na liczniku 610km, i do tego jazda głownie poza terenem zabudowanym jednorazowo powyżej 50km- etap docierania, więc za wcześnie na spadki napięcia na aku. A stan aku sprawdzę jutro, dziś już mi się nie chce.
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • Akumulator nawet w nowym, tygodniowym samochodzie, potrzebuje kontroli, czy też doładowania. Serwis ASO przy przekazywaniu nowego pojazdu sprawdza np. światła, kierunkowskazy, wycieraczki, ... Ale poziom naładowania akumulatora juz niekoniecznie. Dlatego wcale nie jest to pewne, że akumulator masz w 90 - 100 % naładowany. A to już wystarczy, by czujnik napięcia robił niespodzianki.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dobra, napięcie "spoczynkowe" na aku 12,78V zmierzone przed chwilą, więc chyba właściwe.
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • Rapid Spaceback 2015r. model 2016 ja mam tylko 1 akumulator ;)
    IMAG6934.jpg
    2592 x 1552 - 673K
    Rapid SB, 1.2 TSI 90 KM, MY 2016, Ambition Max, Beż Cappucino Metalizowany, 0 km, Lublin
  • Napięcie akumulatora, mierzone w stanie spoczynku albo po wyłączeniu silnika niewiele mówi. Jak już - to pod obciążeniem, przy wyłączonym silniku. Wystarczy włączyć światła drogowe lub inne obciążenie i zmierzyć napięcie.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @marecki71
    Miałeś załączoną klimatyzację i dla tego SS uruchamiał silnik. Jeśli zaczęła rosnąć temperatura w samochodzie to silnik został uruchomiony aby klimatyzacja mogła chłodzić. Nie ma się co doszukiwać niedoładowania itd. Wyłącz klimatyzację a SS nie załączy silnika.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • @Tomki11 a nie masz przypadkiem za dużo płynu chłodzącego. Masz dużo powyżej maxa.
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • Silnik też się uruchomi jeżeli podciśnienie w wspomaganiu hamulców spadnie i z wielu innych powodów.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?