FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid MY2016
  • Aso ma zawsze problem.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @simplyclever: w MY16 już nie ma głośników z tyłu w standardzie. Sam zwróciłem uwagę na to dealowi że miały być w AmbitionMax i usłyszałem ze mieli z nimi problemy wiec je wycofali ze standardu.
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino | 45 500km | 5,929L/100km | Bydgoszcz
  • Witam,przeglądałem obecny konfigurator SKODY RAPID,czy ktoś może wyjaśnić,jakie radio jest na wyposażeniu tego modelu w fotce dołączonej w pliku ?
    SKODA RAPID 2015.jpg
    760 x 640 - 107K
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • to jest nowe radio blues :)
    Rapid LB |1.2 TSI | 110KM-6B | MY2016 |Style Max-Pakiet Dynamic | Błekit Race | 12000km | Katowice
  • Przy Maxi-DOCIE nie jest to takie głupie. Podoba mi się ten minimalizm (i jeszcze jedna pólka na bałagan :) )
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Na telefony
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @Ceicjo a to ciekawe... jakież to mogły być problemy z głośnikami w tylnych drzwiach, że aż z nich zrezygnowali ... jakbyś wiedział daj znać... bo u mnie ewidentnie one "skrzęczą" i wpadają w nieprzyjemne wibracje (tak jakby o coś obijały)... nie byłem z tym w jeszcze w ASO, zrobię dłuższą listę usterek i zgłoszę hurtem ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Pewnie to ze sa w przciwfazie:)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Ja swojego nowego R odebrałem w zeszłym tygodniu. Zaskoczyło mnie umiejscowienie akumulatora. Nie wiem, jak jest w poprzedniej wersji, ale teraz zamontowany jest w bagażniku pod kołem zapasowym. Nie ma możliwości włożenia tam pełnego koła. :/
    SB | 1.6 TDI | 2015 | ACTIVE MAX | GRANAT | 1 TYŚ. | 3MIASTO
  • Czy to żart? Akumulator w tyle, koło koła zapasowego ...
    A jak teraz wygląda komora silnika bez akumulatora?
    A możesz dołączyć jakie fotki ?
    W wersjach 2013 - 2015 akumulator był standardowo przy silniku, praktycznie kawałek nad rozrusznikiem, dostępny wraz z głównymi bezpiecznikami, zaraz po otwarciu klapy silnika.
    To by była mała rewolucja w Rapidzie !
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Myślę, że to drugi akumulator do StartStopu. Mam tak w mercedesie.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Też tak chciałem napisać :)
    Chociaż do S-S miał być po prostu zakładany o większej pojemności. Może w TDI się już nie mieści???

    Swoją drogą: drugi akumulator do Start-Stop - tak aby było bardziej ekologicznie? Ekolewactwo dammit...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Jest tylko jeden akumulator, tyle że duży i nie mieści się pod maską.
    SB | 1.6 TDI | 2015 | ACTIVE MAX | GRANAT | 1 TYŚ. | 3MIASTO
  • Łeee akurat wnęka w bagażniku za kołem zapasowym jest wspaniała. Lecz dzięki temu, że akumulator jest z tyłu to są dwa plusy. 1 auto jest lepiej wyważone. 2 gdyby brakło prądu to przewody rozruchowe można podłączyć z przodu i z tyłu.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @bounty: tak jak mówisz, coś wspominał o brzmieniu (ale na forum ktoś wstawił instrukcję zamiany pinów w kostkach, trochę dziwne że sami do tego w Skodzie nie doszli)

    W moim 1.2 TSI jest Start-Stop a akumulator jest normalnie z przodu, jest większy ale jednak z przodu.
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino | 45 500km | 5,929L/100km | Bydgoszcz
  • zdjęcie rozwiałoby wszystkie wątpliwości :)
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • @puren:To że do Start-Stop jest potrzebny akumulator większej pojemności - to jest jasne. To że masz diesla i że potrzeba do niego również większego akumulatora - to też zrozumiałe. Ale po co ciągnąć tyle kabli (i to wcale niemałych) z tyłu do przodu ?
    Wątpliwa to przyjemność, że masz nieco korzystniejszy rozkład nacisku przód/tył. Jak przeglądam silnik i osprzęt - to zaglądam pod maskę silnika. W Twojej wersji trzeba jeszcze czas do czasu zaglądnąć do ... bagażnika! A jak podładować taki akumulator ? Trzeba ciągnąć ładowarkę albo jej kable do bagażnika.
    Zastanawiam się - czy faktycznie Twój akumulator nie zmieści się w komorze silnika? Czy to aby nie jaki jednorazowy eksperyment Skody?
    Koledzy z systemem SS pisali, że mają 1 akumulator, ale klasycznie, przy silniku.
    A może jesteś w stanie zmierzyć gabaryty akumulatora i przymierzyć się do jego ułożenia w przodzie? Jaką ma pojemność? A czy to jest klasyczny akumulator ołowiowy?
    A jak wygląda elektryka zaraz za akumulatorem - czy masz tylko jeden gruby przewód czy też jest tam kilka bezpieczników, i od każdego z nich osobno prowadzi kabel w kierunku przodu?
    Nie bierz tego wpisu jako, że chcemy w jakiś sposób odebrać Tobie przyjemność z nabycia nowego samochodu. Życzymy Ci wiele spokojnie przejechanych km za kierownicą nowego samochodu. Jednak przemawia tu ciekawość z takiego nietypowego dla Skody rozwiązania.
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Potwierdzam słowa

    Ceicjo


    . W załączeniu zdjęcia
    tyłu i aku z przodu.

    20150626_213119.jpg
    4128 x 2322 - 3M
    20150626_212642.jpg
    4128 x 2322 - 2M
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • jaka to różnica czy prostownik umieścisz pod maską czy w bagażniku? ba bagażnik można nawet zamknąć.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Nie no, pakować drugi aku do bagażnika i to jeszcze w wersji SB to już przesada, co tam lepszy rozkład masy, pozbawienie możliwości zamontowania pełnowymiarowego zapasu w bagażniku  to już moim zdaniem wada. A sam system start/stop oceniam tak samo jak DPF z dieslu czyli super pomysł eko-idiotów, dzięki którym oszczędzając na jednym możesz stracić na drugim, bo się euro 6 im zachciało. Dobrze że chociaż  inne rzeczy poprawili MY16 a nie spierniczyli.
    Pomimo tej akcji z aku życzę udanego użytkowania auta i cieszenia się np: z kierunkowskazów  w lusterkach, czyli coś czego my nie mamy.


    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?