FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skrzypi / trzeszczy pedał gazu
  • Wczoraj zrobiłem kawał drogi Rapidem i niestety zauważyłem, że zaczął mi klikać, skrzypieć, trzeszczeć pedał gazu przy wciskaniu. Macie lub mieliście coś takiego?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jedź do ASO. Może sprężyna, a może coś więcej. Niech sprawdzają...
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Niemartw się. Gdyby się zablokował to po wciśnięciu hamulca odcina paliwo. Nie działa na odwrót.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Przerabiałem skrzypienia na pedale sprzęgła. Ponoć nie było w ogóle smaru. Nie ma co prawda instrukcji serwisowej i ponoć nikt im takich problemów nie zgłaszał, ale przesmarowali i rok jeździ cicho.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • To co smarować samemu czy jechać do ASO? Boję się żeby mi nie powiedzieli, ze sam ingerowałem .................. i po gwarancji.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Zadzwoń do ASO i spytaj się czy nie podlega akcji serwisowej...
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • Tak też zrobię

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • wydaje mi się ze mam ten sam problem nie zawsze ale czasem piszczy
  • Też to miałem tylko u mnie wymienili cały pedał gazu i po problemie. Na gwarancji nie ma co sobie żałować jak boisz się utraty jeździsz ze wszystkim do aso. Gadka że pierwszy raz ktoś im coś takiego zgłasza to stara śpiewka.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Dopiero teraz byłem w ASO, pedał skrzypiał podczas deszczu i wilgoci. Wymiana gwarancyjna w ASO, czas 30 minut.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Bez kręcenia nosem zmienili?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • O dziwo tak ............ bez problemowo
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Kur.... mać nowy pedął znów zaczyna po cichu skrzypieć, ponad 1k km i znów to samo..... Co za shit !!!!
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Skoda!
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • U mnie skrzypi pedał hamulca ale tylko jak jest gorąco.coś tam niby smarowali w ASO ale to nic nie dało.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Ja dałem sobie juz spokój z ASO. Wymiontowałem pedał i sam to nasmarowałem. Jak zbaczyłem jak to jest skonstruowane ............. porażka. Fabryka podczas składania tego ustrojstwa na pewno nie użyła nawet kropli smaru., wszystko złozone na sucho. Użyłem oleju silikowego. Dosłownie 4 krople ............. i jest git. Pedał ma plastikową szynę mocująca i trzyma się na 3 wkrętach torx T30. Wymontowanie łatwizna.

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Czy mogę się znowu powtórzyć o drobnych i licznych oszczędnościach, które się mszczą? Ehh Skoda Tak! Przemyślane rozwiązania? Tak! Dla księgowych koncernu....


    Czy da się to naprawić/ nasmarować bez demontażu?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Podobnie jak @lookashECL sam dokonuje drobnych napraw które jestem w stanie ogarnąć, jest to porażka bo kupujac pierwszy raz nowe auto mialem wyobrazenie ze bede panem co z kazdym duperelem pojedzie i naprawia w mik a potem przeprosza i podziekuja za przybycie heh ;) Polskie realia szybko sprowadzaja na ziemie...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • supermajku Trzeba wymontować 2 wkrtęty Torx T30 i smarowanko ..... demontaż 3 minuty
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • @lookashECL
    Zrób kilka fotek i wrzuć do "Zrób to sam".
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @gross81 dokładnie, a jak jeszcze do tego musisz tracić czas na wizytę w ASO, a potem na powtórną, bo czegoś zapomnieli, coś zarysowali, etc... to się odechciewa... ja robię tak, że notuję usterki, a jak jak lista jest spora, załatwiam wszystko hurtem... zwykle połowy nie poprawiają, bo mówią, że tak ma być i już ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?