FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Otwieranie szyb
  • Witam

    Koledzy mam pytanie odnośnie szyb w moim sb a mianowicie:
    szyba od kierowcy otwiera sie po jednym naciśnięciu i opada sama na dół jeśli chce ja zamknąć muszę trzymać włącznik aż do zamknięcia szyby natomiast przednia pasażera i tylne otwierają sie i zamykają bo muszę trzymać włącznik.
    Nie ukrywam ze mnie to w...., podobno w octaviach i superbach już to jest zaprogramowane ze nie trzeba trzymać.
    Co radzicie???
  • Zgodnie z instrukcją tak ma być. Fakt jest to trochę upierdliwe ale idzie się przyzwyczaić. Zresztą i tak używasz najczęściej szyby od kierowcy.
    Mnie natomiast wkurza głośna praca całości. Silnik pchając szybę do góry strasznie wyje. No i ten odgłos przesuwanej szyby, mam nadzieję, że z czasem się to uspokoi.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Ten typ tak ma i nic z tym nie zrobisz.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • W Fabii juz to było lepiej rozwiązane. Po prostu złośliwość producenta.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Oszczędności... lub pseudo oszczędności.

    W Lagunie miałem wszystkie 4 szyby z impulsem góra - dół
  • Mi taki system opuszczania i podnoszenia szyb jak w Rapidzie odpowiada, ale każdy ma swoje przyzwyczajenia.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • szkoda że nie ma możliwości otwierania szyb z zewnątrz pilotem tak jak w fabi
  • Nie był bym właśnie tak do końca pewny czy nie dało by się ich za nie długi czas domykać właśnie z kluczyka:)
    http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=modu%C5%82+komfortu+rapid&search_scope=&bmatch=...
  • @ GrzesiekWroc 7H0937090 to jest moduł centralnej elektryki stosowany w wersji z systemem start-stop  i odzyskiwaniem energii przy hamowaniu. Czy wymiana spowoduje, że szyby będą się domykać, nie wiem. Trzeba zapytać kogoś, kto ma auto z takim systemem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brillant | 84000km | Warszawa
    Spalanie - Motostat.pl
  •  Nie jestem elektrykiem, ale może ktoś się wypowie o tym cudeńku.
    http://www.alarmy-gerard.pl/727-al-mikroprocesorowy_modul_domykania_szyb_kolejno_mpw-4.html
    Kosztuje to to około 80 zl

    Albo takie coś- 44.90 zl
    http://kaboauto.pl/modul-domykania-4-szyb-carprotect-p-377.html

  • lukasz 13 - też o tym czytałem, może dany moduł, przekaźnik będzie można pozyskać z bieżącej serii rapida gdzie już ta funkcja jest.
  • Żadna seria Rapida chyba jeszcze tego nie ma, ale może rocznik 2015 coś wniesie.
  • Informacja z http://forum.skodaclub.pl/ 
    "Być może macie jakieś przecieki o zmianach na rok modelowy 2015 którego produkcja rusza od 1 czerwca. Z tego co się pojawiło już w cennikach w Czechach i Niemczech to: Czujnik deszczu + LIGHT ASSISTANT i DAY LIGHT ("COMMING HOME","LEAVING HOME", "TUNNEL LIGHT")", "sprawdziłem na czeskiej stronie skody i faktycznie doszło tylko to co napisałeś. Cena pakietu to 5500 koron czyli ok 840zł"

    W serwisie powiedzieli że nie ma możliwości zakodowania opcji domykania szyb z kluczyka gdyż moduł komfortu nie jest do tego przystosowany. Domniemam że skoro w nowym roku modelowym którego produkcja rusza od czerwca jest ta opcja to i moduł komfortu umożliwia włączenie tego typu udogodnienie, przecież to nie jest nie wiadomo co ,chodzi tylko o sygnał wysyłany przez jednostkę sterującą do urządzenia które musi odpowiednio zareagować. 
  •  Znalazłem jeszcze coś takiego.http://www.proxima.pl/oferta,7
    chodzi dokładnie  o :

    Dwukanałowy sterownik szyb SSM-2



  • Niezłe ale montaż w serwisie określają na 5 roboczo godzin, będę jeszcze we Wrocławiu na Horbaczewskiego i może tam założyli by to taniej. 
  • Tak ogólnie się zastanawiam nad założeniem całego alarmu bo nie wiem czy bardziej już opłacalnym by to nie było mieć oprócz funkcji podnoszenia opuszczania szyb, kolejne zabezpieczenie kradzieżowe w cenie montażu przekaźnika podnoszenia szyb. Tylko ciekawe jak wtedy z gwarancją, zadzwonię dzisiaj i napisze co i jak.
  • Dzwoniłem do firmy Proxima później Digital System oraz ich oddziału we Wrocławiu i dość rzeczowo została mi wytłumaczona kwestia domykania szyb. Sam moduł domykania szyb można założyć ale wymaga to sporej ingerencji a sam koszt założenia to około 800 zł , zresztą nie za bardzo chcieliby się tego podjąć, wręcz odradzają. Nawet przy montowanym autoalarmie, musieliby dołożyć ten dodatkowy moduł domykania, ogólnie rzecz biorąc trzeba będzie się chyba przyzwyczaić do tego co jest bo 1000 zł za domykanie szyb z klucza to spora przesada.
  •  Masz rację gra nie warta świeczki. Czyli chyba lepszą opcją będzie poznać nowe funkcje w module komfortu w MY2015.
  • Od dwóch dni jestem użytkownikiem tego pojazdu i ogólnie jest to perfekcyjny pokaz jak spier... coś co było dobre. Wcześniej trafiły mi się, Fabie i Octavie, ale RAPID ma wiele ale.
    Pierwsze faktycznie dotyczy niby banalnej funkcji domykania okien która nie działa ani z kluczyka, ani z włącznika !!
    Szczytem debilizmu w wykonaniu czechów jest funkcja automatycznego opuszczania w drzwiach kierowcy, ale już do góry nie bo .... Dziwi mnie tylko, że nie wpadli na pomysł, aby za kilka złotych np. wykupić pakiet w którym w/w funkcja byłaby dostępna, skoro wieszaczki na torby w bagażniku są jako opcja !!!
    Myślę, że warto podowiedzieć im aby w przyszłości lusterka po prawej stronie byly elektrycznie sterowane, a po lewej manualnie.

    Fotel, też pozbawiony maksymalnie obudowy niczym Renault Thalia. Zaoszczędzenie na osłonie flaków w silniku TDI też zasługuje na nagrodę.

    Dodam tylko, że w wersja 2015 funkcja wcale się nie pojawiała, a nawet handlowcy w salonie mają dziwny uśmieszek jak opowiadają o róźnicach w stosunku do innych modeli.
    Podstawowa wada, jaka mnie przeraża to strasznie jest on podatny na boczny wiatr, przy prędkości pow 120km/h wyjazd zza Tira, ekranu itp. powoduje straszną nadsterowność.

    Pozostaje jakoś się przemęczyć trzy lata i liczyć, że nastąpi zmiana we flocie.

    Jest jeden plus - ekonomia w wydaniu silnika 1,6D po odebraniu i spokojnej jeździe średnie spalanie na odcinku 350km wg.kompa 3,8l/100km (drogi krajowe bez autostrad) w czasie dotarcia.

    w oczekiwaniu na nowego Rapida
    Rapid LB/1,6 TDI 90KM/2014r/215000km/Ambition
  •  Przed zakupem Rapida byłem w kilku salonach, ale ani razu nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzać takie rzeczy jak domykanie szyb, czy automatyczne podnoszenie wyłącznikiem. Wydawało się to tak oczywiste. Poza tym zostałem wprowadzony w błąd przez sprzedawcę, który chyba nie miał zielonego pojęcia, że takich funkcji Rapid nie ma. Przed odbiorem auta prosiłem aby aktywować różne funkcje i sprzedawca nie widział problemu. Problem się zrobił jak mechanik przyszedł i powiedział, że nie ma takich opcji w komputerze.
  • Faktycznie kilku rzeczy brakuje w aucie. Ale musicie na to zobaczyć od strony producenta. Gdyby dodali domykanie szyb, wycieraczki z sensorem deszczu, składane lusterka, LED-y itp. to sami "strzelili by sobie w kolano". Otóż wtedy Rapid z wyposażeniem Elegance + w/w dodatki  kosztowałby ok 67-68tyś. zł. Wówczas mało kto by kupował ich "perełkę" (Octavia) z takim wyposażeniem za ok 100tyś. zł !

    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?