FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opony letnie, opinie, oceny
  • Zapraszam do dyskusji na temat Opon Letnich
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Witam,aż boję się zapytać ,czyżby opony letnie NEXEN są aż tak złe w prowadzeniu samochodu ? - Pytam dlatego,gdyż moja Rapidka wyszła z salonu na takich właśnie oponach letnich,ale do tej pory po przejechaniu ok.3 tyś.km nie zauważyłem niepokojących objawów,czyżbym się mylił i miał się czegoś obawiać ?
    Bardzo proszę o wszelkie uwagi kolegów co do tych właśnie opon letnich NEXEN za co z góry dziękuję i pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Bardzo dobre opony. Jednak myślę nad zmianą na szersze. 
  • @andrew61k nie są złe.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Ciekawe, u mnie Skoda wyjechała na Dunlopach Sport Maxxach. Wg testów (nie wiem jak wiarygodnych) trochę lepszych od tych koreańskich Nexenów. Może Skoda zaczęła przyoszczędzać na oponach?
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Od lat jeżdzę na oponach Dunlop ( letnie i zimowki ) i zlego slowa nie powiem. Choc jak w kazdej firmie sa lepsze i gorsze modele. Dunlopy sa przede wszystkim bardo ciche i maja naprawde dobra trakcje na roznych nawierzchniach. Pewnie sa rownie dobre lub nawet lepsze opony ale jak na razie trzymam sie tej firmy. 
    Ze Sprt Maxx' em nie mialem jeszcze doswiadczenia, domyslam sie ze komfortowo przy 45 nie bedzie - pojezdzimy zobaczymy. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Co do prowadzenia to nie ma co porównywać do 15", no chyba że prujemy leśnym duktem ;) Powiem szczerze że na Dunlopach nie odczułem jakiegoś "dużego" dyskomfortu, jak na 45tki to komfort jest naprawdę OK.
    Jakie miałeś opony na 15"?

    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Fabryczne Bridgestone B250 185/60/15 84H zamieniłem na Bridgestone ER300 215/45/16 86H... na zimę mam Michelin Alpin A4 185/60/15 88T XL i na tych jechałem, ale nieważna marka, a rozmiar. Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Jeździ ci się dobrze na Bri.......?
    Moje doswiadczenia z oponami Bridgestone to jedna wielka tragedia. Pierwszy kontakt przy kupnie OII FL 1,6MPI twarde, głośne, bardzo słabe na mokrym. Potem w samochodzie słuzbowym inny model, juz nie pamietam jaki, to samo. W motorze pomyślałem, że tu w jednosladzie musi być lepiej, na suchym podłożu bez piasku OK, potem już walka o życie.... coś mi nie po drodze z tą firmą ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Coś w tym jest... faktycznie Bridgestone są twarde. Nie narzekam, są przyzwoite, kupowałem komplet (felgi+opony), więc nie miałem wyboru... ale następne letnie będą innej firmy. Jeśli chodzi o zimówki to Michelin są wyśmienite, dlatego w przyszłości będę brał pod uwagę Michelin CrossClimate. Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Też mam duże zastrzeżeń do Bri...nigdy więcej ich nie kupie, lekki krawężnik i wybrzuszyła mi się z boku opona, pierwszy raz z czymś takim się spotkałem
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Przy temp. +3st. C, na mokrym asfalcie, Bridgestone 215-tki potrafią uruchamiać ASR przy każdym starcie ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Ja do Bridgestone ER300 215/45/16 86H nie mam żadnych zastrzeżeń, według mnie bdb opona, owszem twarda, ale przy tym profilu taka musi być. W lecie spisuje się znakomicie na mokrym i suchym asfalcie. Na chłodzie jej nie próbowałem ale pewnie bedzie obsuwa  bo twarda.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Ze swojej strony mogę polecić opony, Sava intensa uhp ,ciche i bardzo dobrze trzymające , super w deszczu i przy wysokich prędkościach - jedyny minus szybkie zużycie, rozdarłem jedną oponę i byłem zmuszony kupić używane, wybrałem conti sport cont 3 z bieżnikiem 5mm - opona szybko wpadała w poślizg była bardzo niebezpieczna-wyleczyłem sie z opon używanych.
    Yokohama C.drive 2 MO twardsze od savy - mniejszy zapas bezpieczeństwa,wciąż ciche,trochę wolniej musiałem przejeżdzać zakręty, jednak dalej zadowolony.
    Opony Wanli - w miare trzymały pewnie za sprawą rozmiaru, 19 cali ale straszliwie głośne, twarde, a do tego szybko się zużywały szybko znalazły nowego użytkownika.
    Oryginalne Dunlopy z rapida- bardzo zadowolony świetne i cichutkie opony - pewnie za sprawą rowerowego rozmiaru.
    Obecnie Kumho HS Ecsta 51 czy coś takiego, beż poślizgów bardzo dobre trzymanie na suchym i mokrym bez niespodzianek przy hamowaniu itd. Ciche jednak głośniejsze o 2db od oryginalnych dunlopów z R za sprawą rozmiaru.
    Jeździłem też na bieżnikowanych i na miasto w zimie były idealne prędkości jakie rozwijałem - max 90. Letnie bieżnikowane miałem prze krótki czas na próbę jednak cieżko było je wyważyć i poszły do wymiany.
    A tak naprawdę cięzko ocenić opony w aucie gdzie jest 85KM, każde spisują sie w miarę dobrze tym bardziej ,że zawieszenie i hamulce nie pozwala do szybkiej jazdy. 
    A bardziej do przemieszczania się z punktu a do b.

    Toledo LB/1.2CBZA 86/MY2014/Reference/Czarny/44300km/ Kerry
  • @mortoss ta poprawa właściwości jezdnych na oponach 205 na ile? Felga jaka 15' czy 16'?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan:205/50/16 o ile pamiętam - testowałem przez kilkaset km na bliźniaczym rapidzie o podobnym przebiegu. Na przyszły sezon letni planuję jakieś kapcie 195 15"...
  • Opony Dunlop sa dobre w kazdym rozmiarze, nawet rowerowym. Minusem moze byc cena. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Opony Uniroyal Raint Sport 3 205/45/16 profil niski ale nie jest najgorzej z jazdą jeśli chodzi o opony rewelacja zarówno jak na suchy a tym bardziej na mokrą nawierzchnie Polecam z ręką na sercu ;)
    Rapid LB / 1.2 CBZB 105KM / MY13 / Ambition / Beż Cappucino / 31700 / W-wa
  • Założyłem dzisiaj po raz pierwszy opony letnie (odebrałem z salonu na zimówkach) i jakie było moje ździwienie wszystkie cztery szt napapowane do 3,5 bar opony 185,60,15.tak wyjechały z fabryki troszkę przesadzili.
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • Z drugiej strony to dobrze, przy składowaniu zachowały kształt. Z dobrego koła może schodzić nawet 0,1 bar miesięcznie.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Panowie ma ktoś opony Nexen ? Jak się na tym jeździ ? głośne są ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?