FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • potrzebuje waszej pomocy i rady.

    Wlasnie mija miesiąc od daty zamowienia mojego rapida, do tej pory nie mam szacunkowej daty dostarczenia auta. mam tylko slowna informacje ze daty produkcji teraz siegaja sierpnia ale "postaramy sie by bylo szybciej" Pani handlowiec ktora zajmuje sie moja transakcja w tej chwili nie odbiera telefonow i nie odpisuje na maila (dostalem informacje na sms ze jest poza firma i ze odezwie sie jak bedzie w firmie - rozumiem zdaza sie zachorowac albo pojsc na wolne) ale ja nie mam kontaktu z nia juz z 2-3 tygodnie... zadnej informacji nic... mysle nad wycofaniem zaliczki i udaniem sie do konkurencji, moze wiecie jakie sa warunki wycofania zaliczki?
  • Skoro Pani handlowiec nie odbiera telefonu to zadzwoń pod inny numer do salonu. Przecież pracuje tam co najmniej 2-3 handlowców, może ktoś inny będzie wstanie Ci podać przypuszczalny termin odbioru auta.
    Nie wiem jak jest u Ciebie ale ja na zamówieniu mam datę do kiedy mam otrzymać samochód tj. 31.05.2014r. Jeżeli w tym terminie się nie wyrobią to mam prawo żądać zwrot zaliczki ponieważ firma skoda nie wywiązała się z umowy dostarczenia samochodu w umówionym czasie.

    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • @rogertango idź prosto do szefa salonu i postrasz koncernem VW, dealerzy boją się, że negatywne opinie będą miały wpływ na współpracę z centralą.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Zamowilem 3 tyg temu,na zamowieniu nie mam daty odbioru. Wedlug ustnych zapewnien powinni wyrobic sie na koniec czerwca...przed wakacjami. 
  • @broda4444 więc od kiedy możesz odstąpić od umowy skoro nie masz daty odbioru?
    Karz sporządzić aneks z datą odbioru. Jakby co strasz sądem konsumenckim i centralą VW.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Ja zamówiłem 14 lutego ,a odebrałem 15 maja.Niestety tak to teraz działa. z tym jednak, że była do końca marca akcja kratki.
    Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń
  • Sadze ze odstapic moge w kazdej chwili. Auto nie zostalo wyprodukowane( podobno warunkiem zwrotu zaliczki-gdy auto jest gotowe do odbioru jest to jak zostanie fizycznie komus sprzedane) w moim przypadku jest tylko kartka zamowienia i wplata zaliczki. 
  • Sprawdź jeszcze czy na fakturze od zaliczki nie ma daty dostarczenia. 


  • @broda4444 na zamówieniu powinna być data wydania auta. No chyba, że twój dealer ma inny wzór umowy. Ja w punkcie 1 zamówienia mam podany termin jego realizacji i został on dotrzymany. :-)
    @jaro77 na fakturze jest pełna specyfikacja auta ale nie ma daty odbioru.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • U mnie w punkcie 1 zamowienia samochodu nie mam wpisanej daty odbioru. Na fakturze jak wplacalem zaliczke rownierz nie mam zadnej daty. W wolnej chwili bede musial podjechac do salonu i to wyjasnic. Az tak bardzo mi sie nie spieszy aczkolwiek lepiej by bylo jak bym mial rapida w lipcu ,bo bedzie czym pakownym na wakacje pojechac.

  • Walcz o aneks z datą realizacji zamówienia bo możesz jeszcze długo poczekać.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • ja sie dowiedzialem wlasnie, ze nie da sie okreslic daty dostarczenia rapidów na tą chwile. I to jest informacja z fabryki... w lipcu na 3 tygodnie przerywana jest produkcja samochodów dla odbiorców prywatnych. Jest to informacja potwierdzona u 2 dealerow... dostalem informacje ze moge poczekac na mojego rapida do przełomu września/października... w tym wypadku jezeli nie zdecyduje sie na inne auto i wycofanie zaliczki to bedę się kłócił o dodatki lub upust...
    zamowienie na lato samochodu a dostane go przed sama zima :/ wakacje autem poszly w cholere...


    EDIT: info dotyczy spacebacków
  • Co do tej przerwy produkcyjnej zgadza się.  W tym roku wiele zakładów marki vw stoi 3 tygodnie latem.
  • z tego co słyszałem to skoda ma przestój każdego roku.co terminu to bez sensu, skoro wiadomo kiedy jest przestój to jaki problem określić termin produkcji.może trzeba napisać do Poznania, jeśli to potwierdzą to będzie pewne.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Jeśli dopiero na jesieni - rezygnuję z zamówienia, wycofuję zaliczkę...
  • Zamówienie 22.04
    Data produkcji pierwszy tydzień czerwca,
    odbiór 1-2 tygodnie od zakończenia produkcji.

    Takie mam info od dealera potwierdzone.
  • Zamówienie Skoda Spaceback 08.05.2014, pierwsza informacja o terminie na 01.08.2014, po kilku dniach termin wyznaczony na 27 tydzień roku, czyli pierwszy tydzień lipca,

    parę miesięcy później.....

    06.08.2014 minął termin dostawy a samochód dopiero w tym tygodniu się będzie produkował....eh
  • No to ja zamówiłem 2 maja, do dziś brak informacji o terminie produkcji a z "nieoficjalnych danych" nie ma szans przed przerwą technologiczną w fabryce (3 tyg. na przełomie lipiec - sierpień) - czyli produkcja najwcześniej połowa sierpnia.
  • Ja zamówiłem Spacebacka Elegance 15.05.2014 i teraz dostałem informację, że do produkcji będzie 23-27.06.2014 więc mam nadzieję będzie przed postojem :)
    Rapid SB | 1,2 105KM | MY14 | Elegance | Czarna Perła |Tychy - Lędziny
  • Zawsze możesz zadzwonić do centrali w Poznaniu i podać swój nr zamówienia. Sprawdzą i podadzą ci tydzień, w którym auto trafi na produkcję. Taki bezpośredni kontakt traktowany jest jako skarga na dealera i skutkuje dość szybką kontaktem dealera z tobą.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?