FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • Witam, 
    tak jak wcześniej już pisałam autko w wersji podstawowej zamówione 13.03.2014, na umowie termin odbioru max do 24 .05.2014. Po wizycie w salonie dowiedziałam sie ze produkcja jest opóźniona i auto zaplanowane na produkcje na ostatni tydzien maja, wiec do odboiru do 2 tygodni później. W zamian za opóźnienie wynegocjowałam pakiet przeglądów gratis. Dziś dzwoniłam do salonu i dowiedziałam sie ze jest kolejne oźnienie  i auto bedzie na koniec lipca a dealer proponuje mi za to tylko dodatkowo skórzaną kierownicę oraz drążek lewarka. 

    Co mam robić??? powiedziałam ze jest to niedopuszczalne i powieważ musiałam sprzedac poprzednie auto nie mam jak nawet dojeżdzać do pracy (do innego miasta-70 km dziennie).

    mało tego deler o niczym mnie nie informuje to ja musze dzwonic i sie o wszystko dopytywac.
    Wcześniej ktoś napisał ze można interweniować w centrali w Poznaniu, czy ktoś ma namiar????
    Coś napomknął że może w takim razie będą mogli zauferować mi auto zastępcze.

    dzisiaj tam jade po pracy.

  • A więc:
    26 marzec 2014 - Rapid zamówiony u dealera, planowany okres produkcji 19 tydzień czyli między 5 a 11 maja, odbiór auta do 31.05.2014r.
    02 kwiecień - zamówienie wysłane do centrali Skody
    23 maj (22 tydzień) - auto trafiło do produkcji
    26 maj - auto trafiło do mojego dealera
    03 czerwiec - odbiór auta

    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Wczoraj byłam w salonie, rozmawiałam w kierownikiem.
    Ustaliliśmy że jeżeli czekam tak długo to na chwile obenca moga mi zaproponować, sprawdzenie czy moge mniec inny samochod (inne wyposażenie, inny kolor) mam dostac iformacje na maila w poniedzialek.
    Tak wiec zobaczymy. Auta zastepczego nie moge dostac bo salon ma tylko jedno takie autko i w tej chwili ktos inny je uzytkuje.

    Zazdroszcze wszystkim tym co juz moga sie cieszyc swoimi :))))
  • Współczuję, ja również wcześniej sprzedałem auto i czekam jak na zbawienie ;) co salon to inna obsługa. Żenada. Za takie coś powinni Ci już dawno zaproponować alternatywę, a nie olać temat. Myślą, że każdy ma po kilka aut i może czekać nie wiadomo ile.
    Rapid SB | 1,2 105KM | MY14 | Elegance | Czarna Perła |Tychy - Lędziny
  • Ja Swojego Rapida zamówiłem 11 kwietnia 2014 a odebrałem 11 czerwca :)
  • Auto zamówiłem w miniony wtorek, tj. 24.06.2014. Na zamówieniu wstępnie mam wpisany termin 17.10.2014 jako termin odbioru. Będę informował na bieżąco o zmianach (oby na termin wcześniejszy).
  • cześć, kolego lookie85, gdzie zamawiałeś Rapidka? Ja zamawiałem 13.06.2014 i mam wpisany termin 15.10.2014 - podobno nie dało się wcześniej - choć wg sprzedającego "walczą" o lepszy termin, ale jakoś nic mi nie mogą potwierdzić.
  • Z tymi Skodami to w ogóle jest problem, ja na Rapidkę czekałem trzy miesiące teraz zamówiliśmy z teściem Fabkę myślałem że będzie krócej a tu termin znowu ponad ponad trzy miesiące.Żenada:(
    Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń
  • Skode zamawialem w Auto Wimar al. Jerozolimskie - Opacz koło Warszawy. To niezle, ze mamy podobne terminy. Nie wiem czy to byl makaron czy nie ale sprzedawca twierdzil ze ostatnio udalo mu sie wyczarowac krotsze terminy dla swoich klientow. Zobaczymy. Swoje trzeba niestety odczekac. 
  • Spaceback (1,2 105KM, corrida, elegance + style II) zamówiony na początku czerwca. Termin odbioru do końca września.
    Dość długo się zastanawiałem ale po "weekendowych" jazdach Rapidem, Focusem, B-Maxem, oraz I 30 wybór padł właśnie na Rapida.
    Skoda Rapid SB|1.2 105KM|MY14|Elegance Max + Emotion|Czerwony Corrida|10800km
  • @waldi problem z Rapidami wynika teraz stąd, że w lipcu jest przerwa technologiczna w fabryce - takie info usłyszałem w dwóch salonach. Jeśli dodać do tego hipotetycznie spore zainteresowanie modelem to mamy w rezultacie takie terminy.

    @slash co do innych modeli to ja miałem okazje przejechać się Golfem (1,4 TSI 122 KM), Peugeotem 308 SW (1,2 130 KM) i Toyotą Auris (1,6 130 KM). Jeśli chodzi o frajdę z jazdy - Peugeot, jeśli chodzi o jakość i komfort - Golf. Toyota ewidentnie odstaje i silnikowo jest daleko w tyle, wnętrze też nudne i nijakie. Rapid wydaje się łączyć użyteczność z frajdą z jazdy (jeździłem tylko 1,2 TSI 105 KM i taki zamówiłem) przy bardzo atrakcyjnej cenie w porównaniu ze wspomnianymi modelami.
  • Czesi mają 2 tygodnie przerwy w pierwszej połowie lipca.
  • Ja chyba zrezygnuje ze swojego zamowienia na rapida. Ostatnio znowu pochodzilem po salonach hundai i30 z lpg calkiem fajny komfort lepszy cena wyzsza...megane kombi przytulny ale to renoo...clio kombi ciekawy z zewnatrz a w srodku z tylu mega ciasny auto pod szklem i tworzywa skrzypia...odpada,dacia lodgy to furmanka:-) i teraz opel astra kombi cdti odpada w korki i cena jak za oktawie aczkolwiek wykonanie lepsze jak w oktawi wg mnie. Jest opcja lpg fabryczny a nie dokladany u dilera np pugi 301 . Meriva po lifcie cena wyzsza od mojego zamowienia na rapida o 5 tysi. Silnik 1.4 turbo lpg 120km auto lepiej resoruje ,wysoka pozycia za kierownica,fotele wygodne i jakosc tapicerki lepsza,tworzywa deska i boczki twarde -ale w wygladzie i dotyku lepsze jak w rapidzie. Nadkola czesciowo pokryte czyms podobnym do materialu aby kamyki nie walily-w okcie ambi ani w rapidzie nie zauwazylem raczej byl plastik 100%.Szerokosc wnetrza z przodu na korzysc merivy szalu nie ma ale lokciem nie stukamy pasazera przy zmianie biegow.Dynamika wystarczajaca mimo 1400kg. Bagaznik jak w spacebeku ok 400l. System flex otwierania tylnych drzwi mi sie nie podoba. Miejsca z tylu na kolana nieco mniej jak w rapim ale ciasno nie jest. Terminy w oplu realne 90dni auto do produkcji.
  • @broda4444 zrobisz jak zechcesz ale żebyś potem nie pluł sobie w brodę :D
    Każdy przechodził takie rozterki, zawsze możesz zajrzeć na fora o autach, które Cię interesują i zweryfikować swoje obawy.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Rapid 1.2 MPI 55 kW wersja podstawowa zamówiony 5.05. dzisiaj informacja , że już wyprodukowany czeka na transport.
  • Ja zamówiłem 12.05.2014 1.2 TSI 105KM Spaceback i wyprodukowano go w 26 tygodniu roku i czeka na transport.
  • Daje to jakieś 8 tygodni czekania. Oby ta tendencja się utrzymała...
  • Też mam taką nadzieję, mój zamówiony 15.05 i czekam jak na zbawienie na telefon od dealera :)
    Rapid SB | 1,2 105KM | MY14 | Elegance | Czarna Perła |Tychy - Lędziny
  • Cześć. Czy ktoś z Was zmieniał konfigurację po złożeniu zamówienia? Czy jest to możliwe?
  • Nie, ale mój dealer mówił, że mogę coś zmienić do kilku dni przed zablokowaniem auta do produkcji.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?