FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Oleje opinie
  • Z racji że temat o wymianie oleju ma już ponad 30 stron.. może tutaj rozmawiajmy o olejach które są przez nas polecane itp.
    Jeśli chodzi o nowe - paskowe TSI to norma mówi jasno 502.00/504.00.. Sugerując się napisami na korku pod maską możemy stwierdzić że nasze "ASA" leją Castrola którego sam też zalałem jak po 6000 km wymieniałem sam po cichu olej po docierce.. Przy następnej wymianie - oficjalnej na 15000 myślę o tym czy sam nie kupić oleju z normą 502.00/504.00 oraz filtra żeby zaoszczędzić.

    Osobiście Castrola kupiłem pierwszy raz. Do O1 z tym że 1.9 TDI leję ciąglę Mobil Super 3000 X1 5W-40. Raz zalałem Motul X-Clean 8100 bo podobno wycisza pracę "szklanek". Pieniądze zmarnowane gdyż różnicy nie było w porównaniu z Mobilkiem.  Ostatecznie polecam produkty Mobila.

    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Co sprawia, że je polecasz??
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Generalnie to ze O1 jeździ do dziś od nowości na tym mobilu i nic się nie dzieje złego.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • A ten TDI to jaki konkretnie model ? Jakie oznaczenie silnika ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • 1.9 TDI ASV 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Temu silnikowi nawet Castrol "nie zaszkodzi" ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Leję ten mobil tylko dlatego że jest od nowości, jest w miarę tani i nic złego nie widzę :)
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Generalnie wg 'ekspertów olejowych":) mobil i castrol to najniższa półka
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @maciektsi akurat to, że nie widzisz nic złego wcale nie musi być jednoznaczne z tym, że nic złego się nie dzieje :) zazwyczaj jest tak, że negatywne skutki wychodzą po czasie - rzecz jasna nie twierdzę, że silnik w Twoim aucie rozpadnie się za kilka tysięcy kilometrów.

    Pozdrawiam
  • Ja przy pierwszej wymianie oleju zmieniłem na  oryginalny vw long life III i silnik chodził idealnie, kolejna wymiana i padło na castrola edge proffesional 5w30 i od tego czasu przy odpalaniu słychać czasami jak zaczepie łańcuchem rozrządu lub czymś innym co powoduje to terkotanie także ja już widzę różnice pomiędzy olejami. Teraz będę wymieniał po raz trzeci olej i zaopatrzyłem się w top tec 4200 od liqui moly i zobaczymy czy będzie lepiej. Z ciekawości porównałem karty charakterystyk oryginalnego oleju vw z liqui moly i wychodzi na to że ma wręcz te same parametry.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort + inne | Czarny Magic perlowy 1Z1Z | 15200km | Jaworzno
  • Inny olej ci na ten problem nie pomoze. Nie ma co przeplacac liqui moly, zmienialem na niego, zero roznicy.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Może pomoże może nie, na castrolu przejeździłem ok. 5 tys km i za każdym razem problem się pojawia. Na oryginalnym zrobiłem 20 tys i nigdy niepokojący dźwięk się nie  pojawił choć auto nieraz stało miesiąc w garazu. 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort + inne | Czarny Magic perlowy 1Z1Z | 15200km | Jaworzno
  • A ile km mniej będzie dla żywotności silnika pomiędzy olejem naj lepszym i gorszym?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • A ile będzie więcej dla żywotności ?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort + inne | Czarny Magic perlowy 1Z1Z | 15200km | Jaworzno
  • To samo tyczy się lpg. Ile km samochód przejedzie mniej na lpg? I ile przejedzie w ogóle.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @piotrpawela poczytaj sobie tematy o terkotaniu to bedziesz wiedział ze zmiana oleju nie pomaga! Na forum był jeden głos kolegi który twierdził ze wymiana oleju pomogla ale nie z np Castrola na Liqui Moly tylko z rzadszego na gęstszy. Gdybym nie pozbył sie wczesniej tego terkotania na pewno bym spróbował tej metody
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • U mnie na przeglądzie w ASO zalali Shell Helix Ultra Professional AV-L 5W30 (wcześniej fabrycznie nie wiem jaki był). Jakoś na forum nie doczytałem się, by ktoś jeszcze na takim jeździł, ale przyznam, że jest jak najbardziej w porządku. Zamierzam przy nim pozostać, choć nie jest najtańszy i raczej trudno dostępny (tylko w jednym sklepie znalazłem, dziwne trochę). Terkotania też jeszcze ani razu nie słyszałem.
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok
  • Szukaj "forumowych sprzedawcow" a okaze sie, ze oleje nie sa takie drogie no moze poza Liqui Moly. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Noleth

    a wczesniej na starym oleju miałeś terkotanie?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Nie, nie miałem w ogóle.
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok
  • Terkotanie nie ma nigdy od nowosci, pojawia sie roznie, najczesciej przy ok 8-15 tys, wtedy zazwyczaj zmieniamy olej, w tym pewnie upatrujecie powiazania.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?