FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Gałka drążka zmiany biegów
  • Zrobiłem Rapidkiem 30 kkm. Dzisiaj zauważyłem dziwnie łuszczący się lewarek zmiany biegów. Wybieram się z tym do serwisu. Ktoś już miał takie coś? Większość przebiegu robię po Krakowie więc lewarek używany jest często, ale to chyba nie jest powód żeby tak się wytarł. Tym bardziej, że zewnętrzny kapsel jest jak nowy, a to na nim leży ręka.

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Nie powinno tak być.  Zwykle tak się robi od obrączki na palcu. Daj znać co na to ASO. Ja już zrobiłem 51000 i coś podobnego dopiero się zaczyna robić a auto nie ma jeszcze roku.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • A czy nie jest to od obrączki, bo tak to wygląda? Jeśli tak to nie masz jej jakiejś "zadziornej", która szybciej może powodować łuszczenie.
    Nie wiem jak ASO do tego podejdzie. Jak trafisz na ludzi to Ci wymienią a jak nie to będą też zganiać np. na obrączkę.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Obrączka nie obrączka a czy kolega przynajmniej raz na miesiąc napuszcza to preparatem do skóry ???
    Czasem to wina złych nawyków trzymanie dłoni na lewarku lub nerwowe ściskanie lewarka połączone z masowaniem go dłonią, różne zachowania kierowców widziałem.
    Może to tez być wada materiałowa.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Obrączkę na palcu nosze od 13 lat i przez ten czas w żadnym samochodzie nie robiło się nic podobnego. A po drugie jak widać na zdję iach materiał łuszczy się wokół gałki, nawet w miejscach gdzie nie mam możliwości dotykania obrączką. Obrączkę mam standardową gładką więc raczej to nie od tego.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Wyglada to jakby po prostu schodzila farba ze skory :) Nic nadzwyczajnego... choc w rocznym aucie to troche lipa. Budzetowe auto po raz kolejny wychodzi.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Gwoli ścisłości, mam zbliżony przebieg i gałka wygląda wzorowo... reklamuj w ASO...
    @amiskiew bo trzeba było częściej trzymać rękę na kolanie żony, a nie na lewarku ;-)))
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty - po 13 latach latach małżeństwa i 17 latach znajomości trzymanie żony za kolano nie przynosi takiej satysfakcji jak kilkanaście lat temu :-) 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • "...trzymanie żony za kolano nie przynosi takiej satysfakcji..."
    @amiskiew przynosi, przynosi tylko nie swojej... :D 
    Mam 48kkm przejechane i moja także wygląda jak nowa - gałka oczywiście.
    Toledo LB/1.2CBZA 86/MY2014/Reference/Czarny/44300km/ Kerry
  • Ja mam przejechane 36000 km i też mam taki sam problem , ale dzisiaj byłem w ASO i wymienili mi na nową.
    Rapid LB / 1.2 105KM / MY14 / Ambition / Lubin
  • amiskiew  
    Hmmm... "tajne podejście do klienta" ????
    A jak to zrobili ? zaszli Cię od tyłu, czy dorwali za winkla ? a może jeszcze inaczej ;-P
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • @Rick - dzięki.tak działa pisanie z autokorektą :) i nie czytanie tego co się napisało.
    Oczywiście miało być "za fajne podejście do klienta"
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Miesiac tem takze zglosilem wytarcie sie galki w ASO Krotoski cichy w Szczecinie.  Porobili zdjecia i powiedzieli ze musza to wyslac do centrali. Mieli sie odezwac na drugi dzien. Oczywiscie dalej brak odzewu
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • I nowa gałka razem z mieszkiem już założone. Wizualnie mała różnica w materiale dekielka. Poprzednio był błyszczący, śliski, plastik, a teraz założyli matowy, porowaty, imitujący skórę.
    Myślałem, że wymienią samą gałkę, ale wymienili razem z mieszkiem i teraz mam nowy czyściutki :)

    IMAG0858.jpg
    3264 x 1824 - 2M
    IMAG0859.jpg
    3264 x 1824 - 2M
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Dzisiaj wlasnie mam odebrac swojego rapidka po wymianie gałki na gwarancji i łudzilem się ze moze zaloża od nowszego rapida z tym blyszczacym dekielkiem ale widze ze  tobie dali taka sama jak wczesniej to i pewnie u mnie tak zrobia
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • W moim dsg, mimo że dotykam wybieraka kilka razy dziennie, też zaczął schodzić chrom z guzika. W aso zamówili nowy komplet(gwarancja). Za tydzień wymiana... 
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • U mnie wytarła się wymienili na nową i po 3 miesiącach to samo
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Też mam wytartą gałkę. Byłem w ASO i kazano mi jeszcze trochę pojeździć aby się bardziej zużyła imam  zgłosić się na wymianę
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | Ambition Max | Biały | 10000km | Kraków
  • po jakim mniej wiecej przebiegu sie wam wycieraja?? (wazny tez styl jazdy miasto-trasa)?
    u mnie po poltora roku i prawie 12 tys na blacie galka jak nowa...
    mam nadzieje ze jak ma sie wytrzec to przy moim stylu jazdy jeszcze na gwarze
      
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • U mnie po półtora roku i 95000 km są ślady używania.  Ale nie ma tragedii. 
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?