FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ubezpieczenie
  • @PinkFloyd zależy wszystko od danego ubezpieczyciela, nie w każdej AC jest taki zapis.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Tak, trzeba czytać OWU ubezpieczenia, OWU OC jest narzucone przez Państwo, OWU AC to wymysł ubezpieczyciela i każde może być inne.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Co nie zmienia faktu, ze wala nas po kieszeni za nic az huczy. Wystarczy spojrzeć od jakiej wartosci auta jest wyliczana składka. Np. nowy samochod kosztował 50 tysiecy a po roku dla ubezpieczyciela jest wart 55 tysiecy. 
    Chcialbym kupować nowe samochody i po roku sprzedawać je z tak malutkim spadkiem ceny :)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Mi sie konczy 26 stycznia ale juz dzwonilem do ASO zeby sie zoorientowac.
    Pani powiedziala ze na razie za wczesnie ale zebym sie odezwal w polowie grudnia to moze da sie juz kupic na nastepny rok po starych zniznkach :)
    BTW. podala mi ze w tej chwili na 3 rok jest 4,1 % wartosci. Wg mnie jest to 4.4 % wiec albo Pani sie pomylila albo da sie kupic jeszcze po starych stawkach.... dziwne :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77 jest to raczej od 4,1 do 4,4 mi ostatecznie pojechali po maxie z ostateczna ofertą na poziomie 4,4%
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jakby nie patrzeć to w tym roku z ubezpieczeniami pojechali po bandzie. Ja ostatecznie na 3 rok zapłaciłem 1814 zł w PZU, gdzie w salonie proponowali mi prawie 2300 zł dotychczasowy Allianz i niecałe 2100 zł Hestia a po pokazaniu kontr oferty Hestia zeszła do 1860 zł. W zeszłym roku miałem niecałe 1900 zł w Allianz przy większej wartości auta.

    Miałem i tańsze propozycje ale nie zawierały takich opcji jak miałem w Allianz, PZU czy Hestii. Nie wspominając już o zaniżonej wartości auta. Sprawdziłem chyba 6 towarzystw ubezpieczeniowych i rozpiętość wartości auta była od 45.000 zł do 50.130 zł. Tą najwyższą wartość (z pewnymi ruchami pojedynczymi złotówkami w jedną lub w drugą stronę w zależności od dnia) oferowała właśnie w/w trójka reszta właśnie jakieś ochłapy.

    Patrząc na to z drugiej strony wbrew pozorom niewiele straciłem po dwóch latach względem tego ile zapłaciłem :-). Jeśli zaś porównamy tą wycenę do ceny z cennika bez rabatów to już jest spora różnica. 
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk, napisz konkretnie na jaką sumę ubezpieczyłeś samochód i co zawiera polisa AC.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Tak jak napisałem wyżej. Ostatecznie suma zatrzymała się na 50.130 zł.
    Za OC miałem 484 zł.
    Co do AC to muszę zerknąć jeszcze raz w warunki bo wszystkiego nie pamiętam ale jest tam napewno (tak szybko z głowy):
    - stała wartość auta z dnia zawarcia polisy na cały okres ubezpieczenia,
    - ochrona zniżek,
    - naprawa na oryginalnych częściach w ASO,
    - zniesienie udziału własnego,
    - jak dobrze pamiętam 5 dni auto zastępcze w przypadku awarii (Polska),
    - --||-- 10 dni auto zastępcze w przypadku wypadku (Polska),
    - holowanie 550 km albo 650 km nawet jak auto zepsuje mi się zaraz za bramą domu (czasem widziałem są limity np. dopiero 20 km od domu),
    - zielona karta ale to dają wszędzie bez łaski (chyba).

    Wcześniej w Allianz miałem assistance na Europę (chyba 1000 €), tutaj świadomie nie brałem aby obniżyć trochę cenę o jakieś 150 zł. Nie jeżdżę za często za granicę więc może mi się nie przydać a jak już będę wiedział, że gdzieś jednak będę jechał dalej to w każdej chwili (a dokładnie najpóźniej 7 dni przed wyjazdem) mogę to dokupić.

    To tak na szybko co zapamiętałem jak chcesz @yunior81 o jeszcze jakiś zakres zapytać to pytaj, może mi się przypomni czy to mam czy nie i na jakich warunkach lub sprawdzę to w domu.

    Tutaj masz link do tego co zawiera moje Assistance przy AC. Patrz kolumnę Super PL i jeśli w opisie jest jakiś nawias z opcją dodatkową to tą opcję mam w umowie:
    https://www.pzu.pl/produkty/pzu-auto-pomoc#target_KS
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • A możesz zdradzić jaka była cena zakupu samochodu ? Może być pw. Coś mi się wydaje, że wartość twojego samochodu jest zawyżona co jednocześnie podnosi cenę polisy. Jesteś w stanie sprzedać ( ewentualnie ) samochód w cenie 50130 zł. ?
    Ja np. nie brałem utrzymania wartości auta prze cały okres ubezpieczenia oraz ochrony zniżek co zdecydowanie podnosi koszty ubezpieczenia.
    No to teraz już wiem skąd się wzięła taka suma za ubezpieczenie......
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Za 2 letniego Rapida jeśli nie miał przygód i nie ma ponad 40k km na liczniku to jakby brał nową skodę to pewnie by mu wzięli w rozliczeniu za 50 000 zł. Chyba, że kupował auto za 55 000 albo coś koło tego, to na pewno więcej jak 45 000 by nie dostał.
    Brak Skody
  • Przygód nie miałem a na liczniku 33 tys. km. Za auto zapłaciłem niecałe 58 tys. a to że gratów w nim mam za większą kwotę i cennikowo był sporo droższy (coś około 70 tys. nie licząc gratów z dodatkowych kuponów jakie można było dostać na jesień 2014 r. do wykorzystania. Ja mialem chyba na 2800 zł, dzięki temu mam m.in. koła zimowe) ale to inny temat (sam hak holowniczy w cenniku to sporo kasy).
    Co do wyceny auta to kwestia na jakiej podstawie jest ona robiona. Tak jak pisałem wcześniej wyceny zaczynały się od 45 tys. zł ale nikt nie dopytywał mi się o wyposażenie auta czy przebieg i kolor. Pytali się tylko o model, rocznik, silnik i grupę wyposażenia (mają osobno Amition i AmbitionMAX i to też zmienia cenę) i podając tylko to wychodzi im 45 tys. Jedynie w Hestii, Allianz i PZU pytali się szczegółowiej.
    Patrząc tak to nawet cennikowa cena auta jest sporo niższa to i do zapłaty było by mniej po rabatach.

    @yunior81 rozumiem mówisz o ubezpieczeniu O1 ?
    Jeśli tak to też bym tego nie brał ale przy w miarę nowym aucie, wg. mnie jeszcze warto o to się pokusić kiedy to auto ma jeszcze jakąś sensowną wartość. Dlatego utrzymanie wartości auta. Ochrona zniżek może się przydać a przez to nie muszę brać ewentualnej ochrony szyb bo jak coś się z szybą zdarzy (a mam już dwie dziury od kamieni ale jeszcze bez pajączków) to normalnie z AC wymienię właśnie bez utraty zniżek.
    Powiedz mi jeszcze tak z ciekawości ile zapłaciłeś za samo OC i w jakich przedziałach była składka OC u innych ubezpieczycieli jeśli szukałeś?
    Pytam z ciekawości ile to jest przy silniku 1.6 bo jak usłyszałem od znajomej ile może kosztować OC dla starego Golfa III z silnikiem 1.8 to mało mi oczy nie wyskoczyły.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Pisałem o OI, natomiast do Rapida tych "dupereli" też nie brałem. Niestety, nauczyłem się na własnym przykładzie :/ co przydaje się w ubezpieczeniu a co nie. Ile konkretnie płaciłem za OC to nie powiem, muszę zajrzeć w polisę, natomiast szukając ofert zawsze pytam o pakiet OC/AC/NW - tak wychodzi taniej.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • To może opisz ten swój przykład i co uważasz, że się przydaje a co nie.
    Piszesz, że pytasz o pakiet. Ja też pytam o pakiet, tylko zawsze czy to w salonie czy gdzieś indziej pytam co ten pakiet zawiera i czasem okazuje się, że mniej niż to co wymienilem wyżej. W tym roku mój pakiet w salonie, który miałem do tej pory kosztował prawie 2400 zł i nie liczac assistance po europie, którego teraz nie mam był uboższy od tego pakietu co mam teraz w PZU. Ja też pytam o pakiet ale później ewentualnie go modyfikuje.
    Szukając ubezpieczenia można trafić na różne oferty. W tym roku też mi proponowali pakiet od wartości auta 46 tys. zł za 1200 zł (cena kusząca) w jakimś Link4 (co to za cudo, nie wiem, wiem że coś takiego istnieje) tylko, że on części rzeczy nie miał a nawet nie było możliwości dokupić i nie wiem czy jeszcze jakichś ograniczeń nie było, ktorych może nie być gdzieś indziej.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Pisząc pakiet, mam na myśli to, że nie pytam osobno o OC, AC itd.
    Natomiast to  co mnie interesuje najbardziej w AC to :
    - brak udziału własnego
    - naprawa na oryginalnych częściach w ASO
    - ubezpieczenie samochodu na realną kwotę
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ubezpieczenie pakiet w Alianz Rapid z 2015 r 1930 zł.
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • Co zawiera Twoj pakiet, jakie ma warunki i na jaką wartość wycenili Ci auto?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ja dostalem oferte u dealera na drugi rok z PZU -1876zl 
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  •  Wartość 51 tyś pakiet AC,OC,NNW,Asistance laweta do 600km naprawa na orginalnych częściach,warsztat Aso.W axa znalazłem 1609 zł też na oryginalnych częściach bez udziału własnego,ale nie widziałem ogólnych warunków ubezpieczenia AC 
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • wg czego wyliczają wam wartość?
    mój R ma 2 lata 1,6 tdi active max alarm met przeciwmgielne itd.. wart 40 tys z przebiegiem 46tys km...
    wciskają wam wartość 55 tyś, a jak przyjdzie wypłata z kradzieży to 40 wypłaca...
    poza tym w proama wg bonusmalus  składka 1150zł naprawa w aso
  • Tez twierdze ze wartosci kolegow wyzej sa zawyzone, a przy takim ukladzie wieksze straty niz korzysc z wlasnej satysfakcji ze auto nie traci. Wystarczy wejsc na oto moto czy allegro i mozna sie przekonac o wartosci rynkowej auta 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?