FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wychodzą już jakieś wady?
  • Specjalnie rano zostawiłem go na mrozie na noc, otworzyłem maskę i poprosiłem żonę o odpalenie nawet na ułamek sekundy nie było słychać pyrkniecia hydrualika czy też wariatora, silnik od razu chodzi jak zawsze, nie ma tez opisywanego na zimno dudnienia tkzw. surge turbiny- zobaczymy jak będzie dalej, czy może coś poprawili  w CJZE, ze sprzęgłem też nic takiego nie ma.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Rapid LB | 1.2 110KM | MY17 | Ambition | Biel Candy | 1700 km | Gdynia
  • Właśnie jestem w ASO ze stukaniem podczas wolnego wjazdu na progi lub na duże nierówności. Tym razem podczas jazdy testowej słyszeli stukanie. Obstawiam poduszkę silnika, ale ASO nie chciało sugerować się moją diagnozą. Wcześniej Rapid był diagnozowany od dołu. Teraz oglądają coś pomiędzy kołem a nadkolem. Zaraz przekonam się jaka diagnoza. Trochę dziwi mnie sprawdzanie zawieszenia bez ściągania kół.
    Edit po 40 minutach
    Po następnych 40 minutach mechanik stwierdził że to plastikowa pokrywa teleskopu z prawej strony była luzem. Założył ale nic nie pomogło więc zdemontowal lewą pokrywę i pojechaliśmy na jazdę testową. Oczywiście nie pomogło, ale przy okazji wyszło skrzypienie gumy stabilizatora. Niestety mechanik stwierdził że muszę umówić się na inny termin żeby nagrać to skrzypienie i wysłać do centrali, a po drugie to on już kończy pracę :) Szlag mnie zaraz trafi. Temat stukania nie rozwiązany, a ja zostałem z pokrywą teleskopu w ręce. Czekam na rozmowę z doradcą serwisowym. :(
    Edit
    Doradca Rafał H. zamówił gumy stabilizatorow i za tydzień wymiana. A potem zobaczymy czy to pomogło na stukanie :)
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • To najczestszy powod, wiec duze szanse ze bedzie ok po wymianie.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  •  A ja obstawiam poduszkę skrzyni, ciekawe kto zgadnie :)
  • Poduszka skrzyni na bank... @amiskiew Skoda robi ludzi w balona, oni wiedzą lepiej a nie klient, więc będą Cię zwodzić, dziwne jest to ten problem jest szeroko znany w Skodzie i wiedzą że trzeba wymienić poduszkę skrzyni a tego nie robią
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • U mnie też pojawiło się stukanie z przodu ale tylko w czasie deszczu przy wpadaniu w dziurę lub najechaniu na pròg zwalniający. Wymienino gumy stabilizatoròw ale jak stukało tak stuka. I znowu do Aso....
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Chłopaki, a może niech ktoś nagra stukającą poduszkę skrzyni, jeśli ją podejrzewa u siebie o ten hałas. Ja też się postaram i wrzucę nagranie. Jestem omówiony po świętach w warsztacie (nie, nie aso:P) i nie wiem czy od razu im sugerować uszkodzoną poduszkę? Bo oprócz tego stukania to zawieszenie pracuje cichutko.
    Rapid SB | 1,2 TSI 105KM CBZB | MY14, XI 2013| Active| czarny magic perłowy | 15000km|
  • Ja obstawiam jeśli nie poduszkę, to łozysko mocowania teleskopu. Mam wrażenie, że stukanie to słyszę wyraźnie w okolicy lewego podszybia i nawet przy wolnym najeżdżaniu na krawężnik słyszę małe stuknięcie. Najbardziej słychać jak najeżdżam tylko lewym kołem skręcają w lewo i lekko hamując. Takie parkowanie równoległe lewymi kołami na chodniku. Ale możliwe że właśnie wtedy koło spycha skrzynię na bok i stuka poduszka.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @rapidwhite taki dźwięk :
    ???

    Coś w ten deseń, tylko najlepsze jest to, że w serwisie niby nic nie zrobili, a od wizyty u nich zapiszczało raz i do tej pory cisza :D
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • Ja nie widzę tu żadnego pliku dźwiękowego.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • z wad wyeliminowano brak tego głupiego dźwięku łączenia się telefonu...
    Obecnie lepiej jest zsynchronizowana skrzynia biegów lepiej mi wchodzą biegi, mniej szarpnięć...
    Rapid LB/1.6/115km/Ambition/Czerwony/Monte Carlo/7000km/Katowice
  • Aha dziwnie włacza sie  w radiu funkcje virtual surround po resecie (ustawieniach fabrycznych)znika trzeba podłaczyc ponownie po kablu telefon 
    Rapid LB/1.6/115km/Ambition/Czerwony/Monte Carlo/7000km/Katowice
  • U mnie jest jakieś buczenie
    3 sekunda na nagraniu,  na zewnątrz i w środku słychać przy ruszaniu tylko na pierwszym biegu z postoju dziwny pogłos - rezonans, buczenie ze strony komory silnika, jest to tylko po ruszeniu z postoju i na 1 biegu w czasie tylko przyspieszania. Na jałowym podnosząc obroty, na drugim biegu z niskich obrotów, tocząc się na 2 biegu i innych biegach tego efektu nie ma, przy delikatnym ruszeniu na 1 biegu tego też nie ma. Przebieg auta 1600km. Dźwięk jest od samego początku od odebrania auta.
    https://www.youtube.com/watch?v=nmvm5y5rOws
    Drugi filmik
    4 i 17 sekunda ( po 17 sekundzie metaliczny pogłos w tle pochodzi z warsztatu obok nie z silnika ) na nagraniu
    https://www.youtube.com/watch?v=l1M6E9zQ560
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @maca159 Ten dźwięk można było wyłączyć, ale prze VCDS.
  • U mnie słychać niejednostajne postukiwanie metaliczne szczególnie na ciepłym silniku ( zimny chyba to zagłusza) na wolnych obrotach. Dźwięk dobiega z okolic alternatora czy rozrządu. Oczywiście nie mówimy o klikaniu wtryskiwaczy czy pompy wysokociśnieniowej. W środku też to słychać, więc wcale nie tak cicho postukuje. Spotkał się ktoś z czym takim?
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • @PinkFloyd rozpoznaję tylko to https://www.youtube.com/watch?v=C_1pOYHbLoQ
    Jest to dźwięk powietrza przepływającego przez turbo. Nic niepokojącego.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • W dieslu po przebiegu pewnym wine surge ponoszą kierownice i efekt jest surge przy schodzeniu z obrotów, tu turbina jest WG a nie VNT i jest nowa. To musi być cos innego.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Wiem że tutaj turbina nie ma kierownic ale ten dźwięk też tutaj występuje tylko jest on jednostajny w momencie dodawania gazu. Wiele razy go słyszałem przy swoim R jak druga osoba parkowała np na wzniesieniu tyłem i było manewrowanie i gazowanie.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Surge powstaje jak w układzie jest duże ciśnienie, puszczasz gaz kierownice się zamykają aly nadcisnienie je otwiera lekko jak mają luz i powstaje dudnienue, na nowych turbinach w vnt tego nie ma i nie dotyczy to turbin WG z racji konstrukcji. Ten dźwięk może jest podobny ale ciekawi mnie co go powoduje w Rapidach. U mnie przy parkowaniu dodawaniu gazu na postoju tego nie ma tylko na 1 biegu po ruszeniu z 1/3 gazu i tylko na chwile po przekroczeniu 1500 obr.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?