FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nowy czy wyprzedażowy ?
  • Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum ale jeszcze nie posiadacz R :)
    Dostałem dwie oferty i chciałem się zapytać co byście wybrali na moim miejscu.
    Obie oferty dotyczą Skody Rapid Ambition 1.2 TSI 90KM i tutaj dylemat:
    1) Wyprzedaż rocznika 2016 - kolor metalizowany Szary Quartz, alufelgi, radio SWING, zapasowe koło - cena na ten moment 51.800 z katalogowej 65550 czyli rabat bardzo sensowny 13.750
    2) Nowy - kolor Pacific Blue, radio Blues, zapasowe koło, opony zimowe, mata do bagażnika, pakiet przeglądów 4 lata/60 tys km - 52500 przy katalogowej 62280 więc rabat niecałe 10 tys.
    Wiadomo, że nowy to nowy, nie mam gwałtu żeby mieć autko na już. Ale w przypadku tego wyprzedażowego może mi się uda jeszcze wynegocjować by wymienić te alufelgi na których mi nie zależy na np. ten pakiet przeglądów lub zimówki. Wtedy w cenie nowego miałbym to wszystko co w tamtym plus lakier, lepsze radio. Nie wiem czy strata pakietów i rocznikowo starsze auto jest tego warte.
    Pozdrawiam
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Jeżeli zależy Ci na roczniku to bierz 2017. Generalnie to i to autko to MY17 pewnie, a lepsze radio to jak się pewnie przekonasz sporo w porównaniu do tego podstawowego Blues'a. Ten 2016 zapewne też jest Nowy, więc różnicą jest tylko rocznik.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | StyleMax | Beż Cappucino | 9500km | Łódź
  • Ja bym brał 2017, przy 2016 masz rok w plecy jeżeli chodzi o wartość przy sprzedaży.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Różnica cenowa jest tak mała że sugerował bym się kolorem ;p
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice
  • Bierz NOWY ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ja bym wziął nowego tylko dopłacił do lepszego radia z 2 głośnikami
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • nówka to nówka:)miałem ten sam dylemat i wziąłem nowy
  • Jeśli bierzesz auto z fabryki (czyt. Pod zamówienie) radze brać ulubiony kolor i wyposażenie ktore się chce. Jak już czekać na auto te kilkanaście tygodni to warto dopłacić i mieć bardziej wypasione autko, a nie "tylko" dwa głośniki więcej. 
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Dzięki za opinie. Też stwierdziłem, że nowy to nowy. Zresztą dostałem lepszą cenę i wyposażenie do nowego niż do wyprzedażowego (kompletnie tego nie rozumiem). Co do koloru - no pewnie, że fajnie byłoby wybrać sobie kolor .... ale wszystko kosztuje a ten podstawowy kolor mi się podoba. Wolę extra kase wydać na automatyczna klime
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • To pochwal się jaką wersję wybrałeś z jakim wyposażeniem i najważniejsze za ile?.
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • @sethcracow, gratulacje, nowy to nowy. Zastanów się jednak nad dopłatą chociaż do białego lakieru, te podstawowe z czasem bardzo matowieją i szczególnie na niebieskim widać jasne ryski podkładu.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • @karo00 negocjacje z dealerem jeszcze trwają, choć już sporo wydaje mi się wynegocjowałem. Ale rzeczywiście tak jak pisze @mito być może skuszę się na lepszy lakier. Najbardziej kusi mnie automatyczna klima - jestem przyzwyczajony bo w moim 14-letnim fordzie to mam a tu w nowym mam mieć gorzej ?
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Jak się nad czymś zastanawiasz by wziąć to bierz, bo później będziesz żałował, że nie wziąłeś. Od razu mogę powiedzieć, że ja żałuje, że właśnie nie wziąłem automatycznej klimy, bo ta zwykła to padaka jest straszna. Do tego proponuje wziąć chociaż radio swing. Zależy jaką wersje auta jeszcze bierzesz, nie wiem jak w tej najtańszej ale do ambition można wziąć pakiet audio, który daje na prawdę sporo fajnych rzeczy (radio swing, więcej głośników, alusy 15", czujnik zmierzchu, automatyczne światła, ledy w dziennych)
    Brak Skody
  • @madstah bezwzględna racja, zawsze się potem żałuje :) Na automatyczną klimę w zasadzie jestem zdecydowany. Co do radia - mam w tym momencie wybrany Swing ale bardzo mocno zastanawiam się nad Bolero i SmartLinkiem - poczytałem trochę o tym i wydaje mi się to warte zainwestowania, nawet jakbym miał odpuścić inne rzeczy, które już wynegocjowałem. Jedyne nad czym się zastanawiam to czy Bolero czy nie pójść w jakiś niezależny audio np. Adayo CE69C8, który ma większy ekran i czytnik na płyty CD. Jak macie tu jakieś przemyślenia to chętnie usłyszę.


    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Bierz bolero i smartlink nawet kosztem lakieru ktory nie jest az tak istotny wg mnie. Po co ci wlasne wypasione radio ktore ci pewnie ukradna i narobia dodatkowych szkod. Gdybym teraz mial konfigurowac auto to zaczynajac wlasnie od climatronica i smartlink z bolero
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 zawsze jest jakieś ale :) w tym wypadku właśnie wyczytałem, że mając Iphone'a mogę se ten smartlink wsadzić ... bo aplikacja CarPlay, przez którą teoretecznie są obsługiwane jabłka nie jest dostępna w Polsce. Więc cała użyteczność tego rozwiązania idzie psu na buty. Żen. A z ipone'a nie zrezygnuję bo takie mam radio w aucie :)
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Poczytaj watek o smartlinku (mirrorlink) na naszym forum

    http://rapidklub.pl/discussion/677/smartlink-mirrorlink-android-auto/p1
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja mam bolero i nie mam smartlinka bo "mądry" diler, który mi sprzedawał auto powiedział, że to jest nie doskonałe jeszcze itd. Okazało się, że po zakupie auta kod do smartlinka nie kosztuje już 650 tylko 850 zł. W dodatku, w moim aucie już się go nie zainstaluje bo byłem w innym ASO i powiedzieli mi, że ta wersja radia w tych rapidach ma tylko szansę dostać smartlinka podczas produkcji w fabryce. Więc jak chcesz smartlinka to bierz teraz albo bierz swinga, bo bez smartlinka to dokładnie te same radio, tylko z mniejszym ekranem.
    Brak Skody
  • Dzięki za namiary. Poczytam. @madstah - wiem i dlatego albo wezme bolero + SL albo Blues, które wymienie na coś firmy zewnętrznej.
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Ja mam Bolero i smartlink + podpięty telefon po androidzie . Nawigacja fajnie chodzi i godne polecenia ;) . 
    RAPID SB| 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX + Bolero + SmartLink| Beż cappuccino | 2300000 km | Sosnowiec
  • @kisiek dobrze słyszeć. No niestety ja mam iphone'a. Od kiedy przesiadłem się z Androida nie chcę już mieć innego telefonu niż srajfon :) Po prostu ta filozofia przypadła mi do gustu (a mam starego 4s). Więc chciałbym żeby ten SL zadziałał mi z moim fonem a nie odwrotnie tzn. żebym zmieniał telefon pod auto. Wczoraj trochę pogrzebałem po sieci i wydaje się, że jednak ten CarPlay działa spokojnie w Polsce (choć Apple twierdzi co innego na swoich stronach) no tylko jego użyteczność jest ograniczona bo Siri nie gada po Polsku. Ale menu, rozmowy na full, nawigacja applowska (to chyba TomTom) też, no i Spotify co mnie bardzo cieszy. W każdym bądź razie decyzja zapadła - Bolero z SL.
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?