FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
SmartLink (MirrorLink, Android Auto)
  • W związku z tym, że wreszcie zmieniłem telefon na Xperię Z3 (z Androidem 5.1.1, 23.4.A.1.232) udało mi się uskutecznić połączenie MirrorLink (ML).
    Zainstalowałem nawigację Sygic Car Navigation (SCN), potestowałem kilka dni i oto wnioski:
    Nawigacja działa poprawnie. Szybko oblicza korekty trasy. Interfejs jest prosty i intuicyjny a co za tym idzie - praktyczny. Dzięki rewelacyjnemu modułowi GPS w Z3 nie ma konieczności wykładania telefonu pod szybę samochodu - wkładam go we wnękę pod radiem i jest ok.
    Komunikaty głosowe uruchomionej nawigacji, nadawane przez BT, słyszane są przez głośniki samochodu nawet, gdy przełączymy ekran na inny niż ML. Polecam głos Aleksandry (systemowy) - płynny i miły dla ucha.
    Podstawowa zaleta takiego rozwiązania nawigacji w samochodzie: można sobie spokojnie, w wieczór poprzedzający wyjazd, w domku, przy piwku, zaplanować trasę. Dzięki temu rano tylko podpinamy fona do samochodu i możemy rozpocząć podróż bez zbędnej zwłoki. No i koszt - cena SCN to tylko 80 EUR (ok. 350 PLN) - aktualizacja map w cenie licencji.
    W tle działa Yanosik (Y). W górnym lewym rogu ekranu widać jego ikonę. Możliwe jest potwierdzanie i odwoływanie istniejących zdarzeń drogowych. Jako że Y nie ma atestu (czy jak to zwać) i nie może być pokazywany w trakcie jazdy problematyczne może okazać się zgłaszanie nowych zdarzeń na drodze.
    Niestety Y ma też taką przypadłość, że lubi wyłączyć dźwięk radia i trzeba wtedy na chwilę ponownie przycisnąć klawisz "RADIO" w Bolerze by go znowu słuchać.
    Podsumowanie
    Zalety:
    1. mapy off-line - do działania nie wymaga połączenia z netem
    3. wygodny, prosty i intuicyjny interfejs
    2. darmowe aktualizacje map 
    3. szybko koryguje trasy
    4. bieżąca prezentacja obowiązującego ograniczenia prędkości - choć średnio aktualnych (zwłaszcza w dużych miastach)
    5. umożliwia korzystanie z Yanosika - w ograniczonym zakresie - ale w stopniu wystarczającym
    6. bardzo miły, systemowy głos narratora
    Wady:
    1. płatny - choć w porównując ceny choćby z nawigacją Amundsen nie mam pewności, czy to wada ;)
    2. mapy średnio aktualne - w porównaniu do map od Googla
    3. z uwagi na niedoskonałości MirrorLinka występują sporadyczne problemy z komunikacją
    Sygic Car Nav 1.jpg
    600 x 800 - 137K
    Sygic Car Nav 2.jpg
    600 x 800 - 132K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Mam samsunga s5 i łącze się ze swoim Swingiem. Moge odpalać muzykę. Przeglądać kontakty i dzwonić...czyli np port SD jest tylko na muzykę? Czyli nie mam szans widzieć na ekranie Swinga to co mam na telefonie?(np yanosik)
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Spróbuj jeszcze raz podpiąć telefon z android auto. 
    Jestem ciekaw jak to działa bo ja auto odbieram dopiero za max 2 tygodnie . 
    RAPID SB| 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX + Bolero + SmartLink| Beż cappuccino | 2300000 km | Sosnowiec
  • bez MirrorLink nie zobaczysz nic prócz swoich plików muzycznych z tel. Aby obraz z tel. był widoczny na wyświetlaczu radia potrzebne jest radio min. Bolero i SmartLink+ tel. z obsługą MirrorLink.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • @grzesik1 
    Akurat Android Auto ma wyrzucac na ekran np mapy google jak i pare innych aplikacji . Nie tylko te wspierane przez mirrolink. 
    RAPID SB| 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX + Bolero + SmartLink| Beż cappuccino | 2300000 km | Sosnowiec
  • ?? a w jakim radio Swing, Bolero czy wyżej?
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Z tym Android Auto to coś nie tak...
    To chyba w Polsce jeszcze nie jest dostępne.
    Ale pokombinuję... A nóz widelec?
    Niezależnie od tego:
    co najmniej BOLERO + SmartLink umożliwia wykorzystanie połączenia MirrorLink lub Android Auto.
    Swing niestety odpada. CAŁKOWICIE i na bank.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • a czy znajdzie się jakiś śmiałek i wyjmie swoje Bolero by zrobić fotkę, jak wygląda całe radio?  na allegro są ale chyba tylko same wyświetlacze... bynajmniej tak mi się wydaje 
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • No ja to się nie ośmielę...  :D
    Zainstalowałem Adroid Auto (1.5).
    Postaram się jutro przetestować.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Sama aplikacja nie jest dostępna w polsce ale apk można ściągnąć na telefon i działa. 
    Tutaj jest link do aplikacji. 
    A smartlink działa tylko z bolero.
    RAPID SB| 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX + Bolero + SmartLink| Beż cappuccino | 2300000 km | Sosnowiec
  • No właśnie... :D
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @grzesik1 w Rapidzie jest chyba tak samo jak w O3, to co widzimy to tylko sam moduł z wyświetlaczem a cała jednostka jest za schowkiem, dlatego w MY2016 ten schowek jest taki mały jak ktoś ma Bolero lub Amundsena.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Dokładnie tak, mam MY2016 i Bolero, jednostka w schowku, w schowku wejście na karty SD. 
  • No nie wiem...
    To dość dziwne by było, bo żeby wymienić Bolero na inne radio (np. Amundsen czy Columbus) trzeba by też wymieniać urządzenie w schowku?
    Wydawało mi się, że w schowku mamy tylko czytnik SD. Kiedyś był tam napęd CD/DVD ale zrezygnowali z niego.
    Ktoś widział bebechy tego ustrojstwa w schowku?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ja tylko widziałem Bolero z O3 i tam właśnie kierowca ma cienki moduł z wyświetlaczem a jednostka z wszystkimi podłączeniami była za schowkiem.
    Ze względu na oszczędności chyba nie zaprojektowali innego Bolero do O3, F3 i do Rapida?

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Też mam schowek mniejszy niż zwykle a radio Swing
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • @grzesk
    Pewnie nie...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • A teraz o Android Auto (AA).
    DZIAŁA (v. 1.5)    :)
    Wszystko zgodnie z tym, co można wyczytać/zobaczyć w necie.
    Jest radio internetowe, obsługa telefonu, przypuszczam też, że i apki dla AA będą działać choć ja akurat żadnej nie instalowałem bo nie ma dla mnie nic ciekawego.
    Ale co najważniejsze jest też nawigacja od Google - na bazie Google Maps.
    Działa całkiem poprawnie i jest po polsku. W odróżnieniu od Sygica instrukcje głosowe w tej nawigacji wypowiada głos męski - w miarę płynny i znośny.
    Zalety:
    1. DARMOWA
    2. wybieranie głosowe celu podróży
    3. dość szybko koryguje trasy
    4. w miarę aktualne mapy (Google dość szybko aktualizuje swoje mapy)
    Wady:
    1. konieczny stały dostęp do internetu (oczywiście może być przez sieć komórkową)
    2. zupełny brak Yanosika na ekranie radia
    3. brak bieżącej prezentacji obowiązującego ograniczenia prędkości
    4. mapa mało wyrazista (słaby kontrast)
    To na razie tyle. Jak będę miał jeszcze jakieś spostrzeżenia to dopiszę.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Zrób jakiś film czy też zdjęcia jak to podłączyłeś i jak to działa w praktyce .
    RAPID SB| 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX + Bolero + SmartLink| Beż cappuccino | 2300000 km | Sosnowiec
  • Wygląda to tak jak na tym filmiku:
    po szwabsku - od 8 min
    i całkiem podobnie jak na tym (interfejs VW jest w innych barwach niż w Skodzie):
    po angolsku.  :)
    -------------
    Ciekawostka dot. nawigacji w AA: zmiana trybu dzień/noc uzależniona od włącznika świateł.
    W nawigacji od Sygic tryb zmienia się niezależnie od świateł (zegar astronomiczny albo czujnik światła samochodu).
    Dodałem do wad punkty 3 i 4.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Kilka słów n/t kabelków do połączenia fona z samochodem.
    W związku z tym, że teraz miejsce dla mojego telefonu znajduje się we wnęce pod radiem czyli tuż pod gniazdem USB samochodu postanowiłem kupić odpowiednio krótki kabelek.
    Mój wybór padł na kabelek spiralny firmy Delock 83162 (8,50 zł).
    Niestety, okazało się, że ten kabelek nie działa tzn. ładowanie działa ale transmisja danych już nie (całkowity brak reakcji na podłączenie do radia). Co ciekawe - ten sam kabelek z powodzeniem działa z PC-tem! Testowałem dwa egzemplarze i oba zachowują się tak samo.
    Kupiłem więc inny kabelek - też spiralkę - firmy Savio CL-11 (13 zł) i ten kabelek działa już jak trzeba.
    Reasumując zatem:
    Savio CL-11 - działa - ale nie polecam bo... patrz niżej.
    Delock 83162 - nie działa.

    EDIT:
    Po wcale nie za długim użytkowaniu kabelek Savio niestety przestał stykać - zatem też nie polecam.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?