FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
SmartLink (MirrorLink, Android Auto)
  • ja co chwilę od nich podobny spam otrzymuję.

    możliwe, że kiedyś w końcu skorzystam bo ojcu sprawiłem RCD330 które ma tylko mirror linka bez AA.

    zakup tej navi za 80 euro to jest zamach stanu :D
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Cześć! Skusiłem się na doinstalowanie Smartlinka do mojego Swinga (wersja wg http://compatibilitylist.skoda-auto.com nazywana Entry Radio). Telefon Sony XPeria Z1 Compact łączy się ze Swingiem, ale mirrorlink nie działa poprawnie (rozłącza się z błędem). Na szczęście działa Android Auto. Wg compatibilitylist to tego smartfonu w ogóle nie testowali na tym Entry Radio i brak informacji natomiast dla Standard Radio informują, że jest pełna współpraca mirrorlinka. To już mało istotne, bo telefon niestety nadaje się już do zmiany i chcę znaleźć coś, co będzie działało z tym moim Entry Radio (nie tylko w opcji Android Auto ale także Mirrorlink, bo nie do końca wierzę, że Android Auto będzie zawsze darmowy. Skoda Support radzi posiłkować się nie tylko informacją w compatibilitylist ale telefon kupić wysyłkowo, tak aby na wszelki wypadek mieć możliwość zwrotu. No ale może macie jakieś inne rady? Generalnie patrząc po compatibilitylist to chyba celowałbym w Samsung Galaxy S7 SM-G930F względnie LG G6 (wg compatibilitylist nie działa tylko multitouch) tylko skąd mieć pewność, że w realu to zadziała?

    -zdjęcie mojego ekranu - mirrorlink aktywny.jpg
    960 x 540 - 103K
    Liftback | 1.0TSI 110KM | 2018 | Ambition | Szary Quartz Metalizowany| Toruń
  • Z Galaxy S8+ MR działa bezproblemowo. Zdecydowanie jednak wolę używać AA, który cały czas dostaje aktualizacje. Natomiast MR zatrzymał się w miejscu, zresztą wygląda archaicznie.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • No tak, rzeczywiście w stosunku do Galaxy S7 to wersja S8 jest ciekawszą opcją. Dzięki bardzo! Spróbowałem jeszcze zbadać temat bardziej budżetowo i co odkryłem? Otóż ta lista kompatybilności to bardzo jest skomplikowana nie tylko w użyciu ale i w wynikach i już nawet nie jestem pewny, na ile rzetelna. Przykładowo wg tej listy, to w "LG G6 H870" dla Swinga w wersji "standard radio" nie działa opcja "mirrorlink-audiomixing" (to źle, na szczęście patrząc po obrazku to tej wersji Swinga nie mam!). A na szczęście dla Swinga w wersji "entry radio" nie działa tylko mirrorlink-multitouch (natomiast audiomixing działa, to dobrze!). Jednak co ciekawe, to dla wersji opisanej jako "LG G6" w obu wersjach "radyj" wg tej listy kompatybilności nie działa właśnie tylko multitouch! A wydaje mi się, że w przypadku Europy to "LG G6" jest tylko w odmianie "LG G6 H870" (zresztą inne odmiany LG G6 mają tylko drobne różnice). Z tego wnioskowałbym wręcz błąd na liście kompatybilności.

    A może jest tu ktoś z LG G6, kto może potwierdzić działanie mirrorlinka?
    Liftback | 1.0TSI 110KM | 2018 | Ambition | Szary Quartz Metalizowany| Toruń
  • Kupiłem ASUS Zenfone 4. Bolero jedzie jak po maśle. Mam usb-c w telefonie a połączenie było udane od pierwszej próby. Mam tam android 8.
    LB, 1.2 TSI 81KW, MY17,FRESH, Czerwień Corrida, 18.000 km, Praga, Czechy
  • Mam Samsunga A5 i u mnie w ogóle nie chcę się połączyć po MirrorLinku, więc została opcja AndroidAuto. Chciałem mieć na ekranie Yanosika, więc przekopałem fora i znalazłem AA Mirror, który działa jak MirrorLink, niestety jest potrzebny root telefonu. Trochę zabawy ogólnie z tym miałem, ale koniec końców działa.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM CJZD | MY17 02.2017 | Style | Szary Quarz Metalizowany | SmartLink | 24000km | Siemianowice Śląskie
  • Opisz coś więcej boś mnie zaciekawił. Jak ten AA Mirror wygląda? Może fotkę wrzuć...
    Czyli na tym czymś Yano działa? Znakiem tego inne apki też będą.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Więc tak, potrzebujmy roota telefonu. Instalujemy AA, obecne mam najnowszą wersję 4.4.592343 i działa, włączamy tryb programisty (odpalamy AA na telefonie, wchodzimy w informacje i klikamy w niebieską belkę na samej górze do pojawienia się komunikatu o włączeniu trybu programisty) w  rozwijanym menu po prawej stronie wybieramy ustawienia programisty i zaznaczamy nieznane źródła. Dzięki temu będziemy mogli używać aplikacji firm trzecich (nie zaakceptowanych przez Google). Następnie instalujemy dódatki - AA Mirror, ja mam jeszcze CarStream - taki samochodowy YouTube. Wszystko byłoby fajnie gdyby Google nie blokował dodatkowych aplikacji, niestety tak nie jest i trzeba użyć AA Phenotyp Patcher. Instalujemy, klikamy Patch, reboot telefonu. Z tego co przeczytałem dodatkowe aplikacje blokowane sa na różne sposoby np przez Google Play Services, więc jego wersja też może mieć znaczenie (u siebie mam w wersji 17.1.22). Na razie mam zdjęcia głównie z CarStream, bo nie miałem drugiego telefonu żeby zrobić zdjęcia AA Mirror ;)

    received_2334622356793212.jpeg
    960 x 720 - 24K
    received_437457923474094.jpeg
    3612 x 2709 - 470K
    received_386555735538012.jpeg
    3612 x 2709 - 338K
    received_2296377447284026.jpeg
    3612 x 2709 - 360K
    received_880545788988362.jpeg
    3612 x 2709 - 374K
    received_325116908435530.jpeg
    3612 x 2709 - 531K
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM CJZD | MY17 02.2017 | Style | Szary Quarz Metalizowany | SmartLink | 24000km | Siemianowice Śląskie
  • A ten "CarStream - taki samochodowy YouTube" działa w czasie jazdy?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Tak, w czasie jazdy nie można tylko używać klawiatury do wyszukiwania, ale można wyszukiwać głosowo i działa to całkiem fajnie :) pojawiają się kropeczki jak asystenta google. Mam kilka zdjęć AA Mirror, jedyne czego jeszcze nie ogarnąłem to ekran home, czasami się odwraca do poziomu, czasami nie. Jak już się odwróci to przycina i nie widać ikon na dole.Wydaje mi się że to kwestia tego, że launcher z Samsunga nie ma ekranu home w poziome. Ktoś pisał że pomaga Nova Launcher, ale jeszcze nie sprawdzałem. Drugą rzeczą jest wyświetlanie na ekranie przycisków home, wstecz i aplikacji w tle, klikając na telefonie działa normalnie.
    received_2850906564951778.jpeg
    3612 x 2709 - 571K
    received_351508178855484.jpeg
    3612 x 2709 - 404K
    received_698170250604964.jpeg
    3612 x 2709 - 549K
    received_431815750825556.jpeg
    3612 x 2709 - 391K
    received_470972710330328.jpeg
    3612 x 2709 - 409K
    received_2345567315712570.jpeg
    3612 x 2709 - 398K
    20190702_125024.jpg
    3612 x 2708 - 2M
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM CJZD | MY17 02.2017 | Style | Szary Quarz Metalizowany | SmartLink | 24000km | Siemianowice Śląskie
  • Dzięki za info. Będę musiał się tym pobawić...
    A jak z płynnością obrazu? Pamiętam, że kiedyś próbowałem puścić YT poprzez ML w trybie 1:1 - bo tylko tak się dało i strasznie obraz klatkował. Oczywiście na telefonie było w tym czasie ok.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Szczerze mówiąc nie zauważyłem klatkowania, dość płynnie, niektóre teledyski lecą nawet w bardzo dobrej rozdzielczości. Warto dodać jeszcze że można się zalogować i korzystać z yt jak na kompie, mam tu na myśli np stworzone przez siebie playlisty. Sama aplikacja pozwala jeszcze streamować obrazy z innych źródeł, ale tego nie sprawdzałem. Tu jeszcze zdjęcie wyszukiwania podczas jazdy, ale tak jak mówiłem, da się wyszukiwać głosowo.

    Jeszcze jeśli chodzi o AA Mirror próbowałem odpalić Google Maps i Yanosika, ale niestety Mapy automatycznie przełączają się na te z AA ;/ 
    received_360675131263399.jpeg
    960 x 720 - 49K
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM CJZD | MY17 02.2017 | Style | Szary Quarz Metalizowany | SmartLink | 24000km | Siemianowice Śląskie
  • Nie wiem czy wam wspominałem ale sposób na youtube jest znacznie prostszy.
    Sprawdziłem i działa. Do tego masa innych aplikacji takich jak facebook tweeter czy nawet paint.
    Aplikacja płatna ale warto bo działa. To jest taki hack tylko że tak trochę legal :D
    Często korzystam z youtube, żeby dziecku coś puścić w trakcie jazdy.
    Czesi podeszli do tematu naprawdę ciekawie.

    Nie trzeba żadnych rootów ani innych wielce skomplikowanych działań. Owszem to nie jest p&p bo trzeba jeszcze zainstalować jakąś apkę typu Samsung Car Mode ale to jest tyle...

    A! Żeby była jasność. To jest apka pod MirrorLink (ale mapy google też są obsługiwane :))

    Sprawdźcie: Full MirrorLink | Floating Apps for Auto
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • W komentarzach pod aplikacją napisano, że ML cechuje mały FPS. Zacytuję wypowiedź twórcy:
    "LWi s.r.o.          24 marca 2019
    Cześć, dziękuję za raport. Niska jakość obrazu jest uzyskiwana dzięki prędkości odświeżania MirrorLink - 14-18 klatek na sekundę w zależności od samochodu. Właściwość MirrorLink, na którą nie mamy wpływu."
    Z tego wynika, że o płynnym obrazie z YT na poziomie 25 FPS, za pośrednictwem ML, można pomarzyć...
    Nie wiem ile może dać AA ale to inny protokół i może być lepiej. Kolega @cdnn twierdzi, że jest ok.
    Warto mieć to na uwadze przed kupnem.
    Niemniej dzięki za info. Chyba wcześniej o tym nie wspominałeś... :) To cenna informacja zwłaszcza dla tych, którzy nie chcą rootować fona np. ze względu na jego gwarancję.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • o tych fpsach tak naprawdę nie myślałem. powiem, że nawet na to nie zwróciłem ekstra uwagi.

    jadąc samochodem aż tak się nie wpatrywałem :D
    aż zerknę jeszcze raz.
    sprawdzę jak mam w Toledo(mib std2 pq alhambra) i czy jest różnica w Tarraco (navi system)
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Nagrałem krótki filmik : https://youtu.be/G2fl47FuYAQ
    @Mullrof dzisiaj jadąc do pracy przypatrzyłem się ekranowi i rzeczywiście idealnie nie jest, wydaje mi się że jak auto stoi w miejscu jest lepiej, może to kwestia tego że telefon nie zmienia nadajników i jest "stabilniejsze" połączenie z siecią. 
    A tą apka co wspomniałeś bez problemu się połączyłeś po ML? Ja u siebie próbowałem przez Samsung MirrorLink 1.1 aktualizowaniem do najnowszych wersji i nic, po LG Mirror pokazywał mi się komunikat że obsługuje tylko telefony LG, a czytałem że np Xperia łączy się po ML bez problemu..
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM CJZD | MY17 02.2017 | Style | Szary Quarz Metalizowany | SmartLink | 24000km | Siemianowice Śląskie
  • Jakość po AA jest bardzo dobra i obraz jest "na oko" płynny. A nawet jeśli nie, to minimalnie i jest całkowicie akceptowalny.
    ----------------
    Z innej beczki. Jak oceniasz navi Yanosika? Mapy w miarę aktualne?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Musisz najpierw włączyć tą apkę na telefonie. ona będzie prosiła cię o pierwszą konfigurację. Jak to zrobisz to samsung poleca używanie Car Mode (samsungowa darmowa aplikacja ze sklepu galaxy). Car Mode też pierwszą konfigurację musisz zrobić przed połączeniem ML. I wtedy już zawsze chodziło jak należy.

    Zresztą na stronie tego Full Mirror Linka jest faq w którym jest napisane dokładnie jak się połączyć pierwszy raz.

    A co do MirroLink 1.1 to chyba jest aktualizacja protokołu... którą w sumie też chyba robiłem.

    (przed chwilą przeczytałem, że nawet netflix jest dostępny w tej aplikacji LOL!)
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Głównie używam Google Maps, na Yanosiku jeździłem rzadko i dość dawno, ale nie miałem większych zastrzeżeń, głównie używam go do powiadomień. Jak się sprawuje teraz, ciężko mi powiedzieć ;/
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM CJZD | MY17 02.2017 | Style | Szary Quarz Metalizowany | SmartLink | 24000km | Siemianowice Śląskie
  • Ale o "pływającej ikonie" Yano na GM to raczej można zapomnieć? Współgra to jakoś ze sobą?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?