FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
SmartLink (MirrorLink, Android Auto)
  • van_daal mogę mieć do ciebie pytanie czy w trybie nawigacji przez android auto da się słuchać radia albo muzyki z karty sd (czyli standardowe źródła dźwięku a nie te z android auto)?
  • Można słuchać radia samochodowego i SD też. Podczas komunikatów z navi AA muzyka jest lekko ściszana.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Panowie mam szybkie pytanie... Jaki model radia posiadam bo gubię które to Bolero a które Swing. Radio jak na zdjęciu a w schowku moduł na dwie karty SD.
    DSC_0020.JPG
    3840 x 2160 - 3M
    Pozdrawiam,
    HaflingeR
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY2016 | Style MAX | Dynamic Black | Błękit Race | 63100km | Dolnośląskie
  • Wygląda po przyciskach na amundsena . 
    RAPID SB| 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX + Bolero + SmartLink| Beż cappuccino | 2300000 km | Sosnowiec
  • A jak to się ma do obsługi SmartLinka, MirrorLink, Android Auto? Posiadam telefon Sony Z1 Compact.
    Pozdrawiam,
    HaflingeR
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY2016 | Style MAX | Dynamic Black | Błękit Race | 63100km | Dolnośląskie
  • Jak masz androida >5 to android auto spokojnie działa . Testowane na paru telefonach :) 
    RAPID SB| 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX + Bolero + SmartLink| Beż cappuccino | 2300000 km | Sosnowiec
  • Antek 5.1.1. Czyli muszę zainstalować w telefonie odpowiednią apkę a w radiu odblokować odpowiednią opcję? Jak to wygląda?
    Pozdrawiam,
    HaflingeR
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY2016 | Style MAX | Dynamic Black | Błękit Race | 63100km | Dolnośląskie
  • na telefonie instalujesz android auto . A w radiu zmieniasz ze smartlinka na android auto . I tyle i nawigacja działa.
    RAPID SB| 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX + Bolero + SmartLink| Beż cappuccino | 2300000 km | Sosnowiec
  • Koledzy. Mniej chaosu:
    1. SmartLink to opcja auta, która umożliwia korzystanie z aplikacji Android Auto, MirrorLink na smartfonach z Androidem i Apple CarPlay dla iPhone'ów.
    2. Obsługa SmartLinka możliwa jest w samochodach z radiami: Bolero, Amundsen lub Columbus pod warunkiem zakupienia tej opcji wraz z autem.
    3. AndroidAuto to apka, którą można zainstalować na dowolnym smartfonie z androidem min. 5.0 - niemniej i tak nie ma 100% pewności, że zadziała.
    4. MirrorLink - telefon musi fabrycznie obsługiwać ten typ połączenia (apka zainstalowana przez producenta) - tak jak w przypadku AA - nie ma 100% pewności, że zadziała. Są bowiem przypadki zrywania połączenia ML w telefonach w których ML był oryginalnie po np. upgreadzie Androida.
    Tutaj strona z podanymi certyfikowanymi aplikacjami pod MirrorLink:
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Dzięki za pomoc.
    Jadąc dzisiaj do pracy zerknąłem to przy opcji SmartLink dostaję komunikat, że muszę kupić kod aktywacyjny. Ktoś wie ile to kosztuje i czy faktycznie warto się w to bawić? Ilość aplikacji nie powala a nawigację mam fabryczna....
    Pozdrawiam,
    HaflingeR
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY2016 | Style MAX | Dynamic Black | Błękit Race | 63100km | Dolnośląskie
  • Moim zdaniem SmartLink w Amundsenie i Columbusie nie mają większego sensu.
    Dostępne aplikacje to głównie muzyka (z telefonu, kart pamięci lub netu), telefon i nawigacja, którą te radia i tak mają, a za którą grubo zapłacono.
    Co innego Bolero...
    ---------------------
    Przedwczoraj doświadczyłem tego, o czym pisałem wcześniej czyli strajku MirrorLinka.
    Krótka przejażdżka - ML działa.
    Krótki postój, ponowne podłączenie i... klops. ML zrywa połączenie.
    Na nic wszelkie próby łączenia: wielokrotny reset danych w tel., reset radia (jest gdzieś w którychś ustawieniach)...
    Widać próby łączenia po ML za czym z automatu łączy po Android Auto. Nawet odinstalowałem AA - nic.
    Następnego dnia, bez wiary, kolejna próba (AA zainstalowane ponownie) - to samo.
    Kolejna (w zamyśle "ostatnia szansa") i... TADA - zadziałało! I póki co - działa nadal.
    Ale jak długo? Jak to mówią: "nie znasz dnia ani godziny"... ;)
    Taka ciekawostka.
    Najgorzej, że nie mam pojęcia czemu się zbiesiło i za czego sprawą się naprawiło...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Widziałem, że w suzuki musi być ręczny zaciągnięty bo mapę wyłącza, w innych trzeba stać na zero. Spróbuj różne warianty co może zabezpieczać.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Nie chodzi o zadziałanie konkretnej apki pod ML tylko nawiązanie i utrzymanie łącza jako takiego.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Może ktoś wie czy Bolero powinno być wyposażone standardowo w MirrorLink. Niedawno kupiłem R z tym radiem (oczywiście za dopłatą) i nikt mnie nie poinformował o tym, że nie jest ono wyposażone w to coś. Natomiast jeżeli bym chciał je doposażyć to mogą to zrobić za jedyne 900zł. Nie wiem czy powinienem robić rozróbę z tego powodu. Bo tak na dobrą sprawę to oprócz większego okienka nic więcej nie dostałem.
    Rapid | 1.2 110KM | MY17 | Ambition | Cappuccino| 25200km | Łódź
  • MirrorLink to opcja, i trzeba domówić sobie osobno. A bolero to nie tylko większy ekran... ma większe możliwości, jest bardziej rozbudowane.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Faktycznie teraz sprawdziłem w konfiguratorze, że jest taka opcja (650zł). Szkoda że diler mi o tym wcześniej nie powiedział. Teraz to raczej już mi się nie opłaca. Dzięki za info.
    Rapid | 1.2 110KM | MY17 | Ambition | Cappuccino| 25200km | Łódź
  • Przepłacasz 250 zł.
    Oczywiste jest, że bardziej OPŁACA się zamówić to przy kupnie ale teraz to już nie kwestia OPŁACALNOŚCI tylko tego, czy gotów jesteś wydać 900 zł by to mieć...
    ----
    A może jednak zrób awanturę to MOŻE zrobią ci to za cenę "cennikową".
    W każdym razie możesz spróbować...
    =================
    Po dłuższym użytkowaniu ML:
    Mój zestaw z Xperią Z3 - niestety regularnie połączenie zawodzi. Średnio ze 2x w tygodniu.
    Miałem nadzieję, że po aktualizacji Androida z 5 na 6 sytuacja się poprawi ale niestety... Wciąż to samo.
    Może jeśli będzie kolejna aktualizacja?
    PODOBNO zależy to w znacznej mierze od telefonu.
    CHYBA Samsungi sobie lepiej z tym radzą.
    ---
    EDIT:
    Jeszcze dodam, że baaaaardzo wiele osób narzeka na problemy komunikacyjne ML i to niezależnie od marki pojazdu/radia, z którego korzystają. Notabene zadziwia opieszałość twórców Mirror Linka. Technologia ta jest już dość długo obecna na rynku motoryzacyjnym i mieli oni mnóstwo czasu by ją dopracować.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Próbuję podłączyć mój tel ( Moto g 2and gen) do Radia Bolero. Raz nawet, udało mi się odpalić navi na ekranie radia. Widziałem na filmikach na YT że ludzie mieli wybór pomiędzy Google Maps a Waze. U mnie ten drugi pomimo że jest zainstalowany i codziennie wykorzystywany nie pojawił się w wyborze. 
  • Ludzie! Nauczcie się czytać ze zrozumieniem. Ten wątek ma raptem 3 strony i właściwie wszystko jest w nim opisane...
    W skrócie:
    Telefon możesz podłączyć do radia wtedy i tylko wtedy, gdy masz wykupioną/aktywną opcję SmartLink.
    Jeśli tak, to możesz skorzystać z trzech dostępnych rodzajów połączenia:
    1. MirrorLink (ML) dla tel. z Androidem obsługujących MirrorLink
    2. Android Auto (AA) dla tel. z Androidem 5+ w których zainstalujesz aplikację Android Auto
    3. Apple CarPlay dla iPhone-ów.
    Jeśli połączysz się przy pomocy ML to na ekranie samochodu możesz uruchomić KAŻDĄ aplikację zainstalowaną na telefonie (tryb 1:1).
    Teraz ważna uwaga: niestety tylko niektóre, wybrane/certyfikowane przez Skodę, aplikacje mogą działać w trakcie jazdy. O ile wiem - nie ma na tej liście jakiegoś Waze.
    Tutaj możesz sprawdzić, które konkretnie aplikacje otrzymały błogosławieństwo Skody.
    U góry, po lewej, wybierasz rodzaj aplikacji i markę samochodu (różne marki certyfikują różne aplikacje) i poniżej zobaczysz apki, które będą działać.
    Google Maps przez ML nie będzie działać, gdy samochód ruszy.
    Jeśli jednak uruchomisz AA to będziesz mógł korzystać z Google Maps bo AA jest produktem Googla.
    Ja używam ML i Sygic Car Navi bo wtedy mam na ekranie ikonę Yanosika.
    PS. Od pewnego czasu poprawiła się łączność przez Mirror Link. Nadal nie ma doskonałości ale problemy stały się rzadsze i trwają krócej. I nie wiem czy za sprawą aktualizacji Androida w mojej Z3 (raczej tak) czy za sprawą aktualizacji radia (miałem 2 albo i 3).
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Jeśli pijesz do mnie to czytałem ze zrozumieniem nie tylko to forum.  Wiem o co chodzi, ale mój problem leży gdzie indziej. 
    Mój telefon Moto G 2and gen nie obsługuje ML, ściągnąłem więc aplikację http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-2-0-642308-release-release/android...
    podłączyłem kablem i działa.... Tzn raz działa raz nie, ale to raczej wina mojego portu USB w telefonie i dziadowskiego kabla. 
    Problem jest w dziale NAVI. NA filmach które oglądałem ludzie korzystający z AA mają wybór albo Google Maps (GM), abo Waze. Waze również jest produktem Google. U mnie ładuje się od razu GM. 
    Dzisiaj oddam do naprawy mój telefon, poczekam na nowy kabelek i zobaczymy co się da zrobić. A w międzyczasie rozejrzę się za nowym telefonem. 
    PS: Mam wykupionego Smartlinka ;)))))
    Pozdrawiam.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?