FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
SmartLink (MirrorLink, Android Auto)
  • Jeszcze słówko o jednej z aplikacji dla MirrorLinka - nawigacja i antyradar iCoyote.
    Jedno słowo: TRAGEDIA. Ciężko ocenić przydatność aplikacji bo pod ML ona nie działa.
    Uruchamia się, owszem, pojawiają się ciekawe porady w stylu "piłeś - nie jedz" ;) potem pojawia się ekran:

    i to by było na tyle. W opcjach programu nie ma "MirrorLink" więc nie można tego g... zmusić do działania.
    Po godzinie kombinowania - kosz.
    Poza tym zwróciłem uwagę na dwie wady (w trybie bez MirrorLinka):
    - mapy ściągane na bieżąco z netu (podobnie do Google Maps) - czyli np. za granicą, jak nie ma taniego netu w roamingu, klops
    - mało userów w Polsce - więc antyradar o wątpliwej skuteczności. Yanosik bezkonkurencyjny.
    --------
    @mapex2608
    W takim razie przepraszam. Mój błąd wynika z braku w twoim poście zaznaczenia, że używasz AA i tego dotyczy problem. Według mojego stanu wiedzy w AA jest tylko GM i dlatego błędnie założyłem, że chodzi o ML. A w nim Waze nie ma.
    -------------------
    EDIT:
    Poszperałem i faktycznie. AA przewiduje zaimplementowanie Waze. Wygląda na to, że niewiele toto różni się od GM ale (chyba?) będzie miało funkcjonalność antyradaru. To było by niezłe ale:
    1. wygląda na to, że jeszcze jest to pieśń przyszłości (jak odległej?)
    2. zanim antyradar zacznie być użyteczny - minie trochę czasu - apka musi się upowszechnić
    3. brak prezentacji ograniczenia prędkości
    Jednak z uwagi na popularność Googla - kto wie? Może pewnego dnia Waze wyprze "Harnasia"...

    iCoyote.png
    768 x 432 - 87K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Będąc za granicą zauważyłem że większość kierowców jeździ bądź na GM, bądź a miejscowych nawigacjach. Jednak większość używała Waze. Osobiście przetestowałem całe mnóstwo nawigacji, i zostałem właśnie przy tej. Cieszę się że w przyszłym roku ma prawdopodobnie zniknąć roaming, wtedy będąc za granicą będę mógł jej używać. Niestety Yanosik najbardziej popularny jest w Polsce. 
    Grunt żeby cokolwiek na AA chodziło. Czego sobie i Wam życzę ;))
    ---------
    Czytając ten wątek od początku postanowiłem i dokonać pewnego zakupu. Sprawiłem sobie kabelek Savio CL-11i niestety, poza ładowaniem nic więcej mi nie oferuje :(((. A szkoda, bo już miałem nadzieję. Prędzej chyba zmienię telefon niż trafię na odpowiedni kabel hahahah.
  • Twój 'Moto G' nic więcej ci nie zaoferuje (poza AA ofkors). Nawet jak go "szczerozłotym" kabelkiem podłączysz bo on ML nie obsługuje (nawet 3 gen). Tak stoi na http://compatibilitylist.skoda-auto.com/

    Testy najlepiej robić zwykłym kablem sprawdzonym z PC. Można kombinować z kablami, gdy np. połączenie jest nawiązywane ale od czasu do czasu "zrywa".
    Z ML jeszcze bywa, że na takie zrywanie - gdy występuje sporadycznie - pomaga restart smarfona (tu mam pewność co do kabla). Po restarcie już jest stabilnie.

    A co do Savio to okazało się, że nie jest on tak dobry jak mógłby być. Po dłuższym czasie niestety zaczął "przerywać". Koniec końców ja też wróciłem do zwykłego, porządnego kabla. Sorki, że wcześniej o tym nie wspomniałem - mam nadzieję, że nie będziesz miał mi tego za złe...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Spoko, jakoś przeżyję, co prawda braknie mi do obiadu w restauracji ale dam radę ;))))
    Jakoś muszę przeżyć brak tych wynalazków, Będzie przynajmniej okazja do zrobienia sobie prezentu w postaci telefonu.
    Trzeba będzie zerknąć na tę listę i poszukać jakiegoś sensownego "fona". Jak powiem o tym małżonce to pewnie przez kilka dni się do mnie nie odezwie.
  • Z3 lub wyżej, że tak delikutaśnie zasugeruję...
    ;)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Sugerujcie dalej. Każda uwaga jest na wagę złota. 
  • Szajsung Galaxy A5 syna też ma ML ale go nie testowałem.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Na tej stronie http://compatibilitylist.skoda-auto.com/ mam do wyboru dwa radia. Żebym to ja wiedział która wersję mam. Skierujcie błądzącego na właściwą drogę.
  • Na górze strony jest pole do wpisania VIN. Wpisz, kliknij 'Configure' i kroki 1 i 2 masz ze łba.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Chciałem się podpytać jak to jest z tym SmartLinkiem. Jestem na co dzień użytkownikiem Iphone'a więc teoretycznie powinienem używać CarPlay. Jak wiadomo ilość aplikacji tam dostępnych jest bardzo mizerna - najważniejsze czyli nawigacja tylko applowska. Brak możliwości korzystania z google maps i yanosika. Dlatego rozważam czy na dłuższe trasy nie podpinać telefonu z Androidem by korzystać z android auto. Ale chciałbym jednocześnie móc używać swojego Iphone'a przez BT do rozmów. Czy ktoś wie czy taki mix zadziała ? Tzn. czy jednocześnie będę mógł używać AndroidAuto z jednym fonem a drugi fon będzie się łączył przez BT.
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Pewnie będzie działać na dwa telefony, tylko możliwe, że jak będzie się włączać rozmowa przez BT to będzie przeskakiwać z mapy na rozmowę, tak jak to jest w przypadku radia lub karty SD.

    Poza tym sam BT jest bardzo uciążliwy podczas prowadzenia nawigacji. W moich wszystkich telefonach musiałem wyłączać BT podczas nawigowania bo jak się ktoś do mnie dodzwonił, a miałem BT  włączone to mapa google się zawieszała, a później nie było w niej dźwięku ani sygnału gps i tylko reset telefonu pomagał. Oczywiście mówię o nawigacji na telefonie, a nie na smartlinku.
    Brak Skody
  • Taki offtop, znalazł ktoś już jakiś godny polecenia kabelek do USB ? bo ostatnio jadąc do krakowa AA mi ładnie wyświetlało mapy ale jak wjechałem w centrum gdzie na prawde były mi potrzebne to zrywało się połączenie ....  
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice
  • Zazwyczaj fabryczne (markowe) działają dobrze i nie zrywają połączenia już nawiązanego (w trakcie jazdy) - ale i tak bez gwarancji, że za każdym kolejnym podłączeniem połączenie "zaskoczy".
    Ja ostatnio pozyskałem taki krótki, prosty od NOKII i jest ok.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ja używam ORG z HTC ale zdarza mu sie zerwać połaczenie w najmniej odpowiednim momencie.
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice
  • Na codzień używam Moto g2and gen. Jako że ten telefon nie posiada ML to korzystam z AA. Po testach kabli które miałem w domu i wybraniu tego jedynego, okazało się albo zrywa połączenie albo wypada z gniazda tel. Kupiłem coś takiego http://www.auto-ledy.pl/product-pol-5913-CD-MU200-Przewod-Mirrorlink-przedluzacz-wtyczka-USB-Adapter...
    przejechałem z nim od zakupu dwa razy, nie zerwał połączenia, zobaczymy jak będzie dalej. Drogi, bo drogi, grunt że działa.
    Co do nawigacji coraz głośniej jest o zaimplementowaniu Waze do AA. Myślę że będzie to idealne zastępstwo zamiast Yanosika. GM nieźle prowadzi, ma asystenta pasa ruchu. Omija mega korki, i wymienia dane własnie z Waze, nawigacją społecznościową. 
    Na koniec konkluzja, coś mi się wydaje że ML umiera. Nie jest aktualizowany, aplikacji jak na lekarstwo, coś bidnie i skromnie. 
    W GM mogę sobie przygotować trase wcześniej i ją zapisać na ekranie telefonu, W trakcie jazdy waze leci w tle GM na pierwszym planie a na ekranie radia jest....... radio ;)))
  • Zapytałem się kilku ASO o koszt dołożenia Smartlink do Bolero i waha się on od 900 do 1240zł.
    Gdyby wyświetlacz w Rapidzie był na wysokości deski rozdzielczej to bym kupił, bo byłaby fajna i duża nawigacja, ale przez to, że wyświetlacz jest położony nisko to nie wiem czy będę tam zerkał czy pozostanę przy nawigacji w telefonie na kratce nawiewowej.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Ale fabryczna nawi wskakuje Ci na maxi dot i nie musisz tak zerkać na radio
    Toledo LB I 1.4 TSI 122KM I 58000km I Cerkiewnik
  • Co ma Smartlink do fabrycznej Navi, której nie mam? ;)
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Z nawigacją na ekranie radia naprawdę nie jest źle. Wcześniej używałem ekranu telefonu zamocowanego na szybie i zdecydowanie wolę ekran radia. Może dlatego, że nienawidzę jak coś mi zasłania widok przez szybę? Toleruję tylko kamerkę obok lusterka wstecznego.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ja też się szybko przyzwyczaiłem do navi v Bolero. Mam tablet s androidem 7 i Google nawigacja działa bez problemu. Korzystam z kabla USB 1,5 m a tablet wkładam do kieszeni z tyłu siedzenia. 
    LB, 1.2 TSI 81KW, MY17,FRESH, Czerwień Corrida, 18.000 km, Praga, Czechy

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?