FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Płukanka silnika
  • Witam, stosujecie w swoich R płukanki przy wymianie oleju? Jeśli tak, to podzielcie się swoimi odczuciami. Czytałem o tym i zastanawiam się nad użyciem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Nie widzę sensu w autach co regularnie maja wymieniany olej wysokiej jakości. Nie raz rozbierałem silniki nawet po przebiegu 200 tyś km regularnie serwisowane i zalewane full syntetykiem i zawsze jeżeli silnik był sprawny w systemie olejowym było zero nagaru. W autach co latały na 10w40 i gorszych nagar był. Znajomy kiedyś zalał płukankę do auta z nagarem i auto zaczęło brać 1l oleju na 1000km. Po rozebraniu okazało się ze pierscienie zalepiły się wypłukanym nagarem z miski i się podwiesiły. Nie wiem jak na rozrzedzony olej żrącą chemią po czasie zniosą to uszczelnienia turbiny
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Szczególnie zalecana po Castrolu ;) 
    Osobiscie stosowałem Liqui Moly - bez uwag. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Castrol zły bo tani, Liqui Moly ekstra bo drogi. :)
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • podobnie jak @yunior81 - drugą z rzędu wymianę robię z płukanka LM, olej 5w30 LM, +38zł do wymiany wiec zaden koszt, nie zaszkodzi napewno
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86KM |MY2013|Ambition MAX|Candy white|145000|Lublin
  • @MDMA66, troche złe napisałeś ;) Castrol z beczki w ASO nie dość, ze ..... ujowy to jeszcze mega drogi a Liqui dobry i tani ;) a tak na serio to wystarczy poczytać karty charakterystyki danego oleju..... oraz sprawdzić jak wyglądają badania nowego i przepracowanego oleju i juz mamy gotowa odpowiedz, ktory jest "lepszy". Cena niestety nie jest wyznacznikiem. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • może wkońcu ktoś podsumować jak to jest z tym olejem?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Za dużo się naczytaliście o tym Castrolu, robiono testy niezależne i czy to Rosjanie czy ktoś inny, na youtube pełno, nowy Castrol Edge 5w30 był najczystrzym olejem, zdeklasował Mobila, Motyla, Liguly Moly i wiele innych, parametry smarownicze miał takie sam jak inne, ale silnik zachowywał w idealnej czystości, wygotowany olej nie zostawiał nawet grama nagaru nie mówiąc o innych super polecanych przez forumowiczów olejów. Nawet nowy Test jest sprzed tygodnia u Ruskich i to samo. Fama poszła od Castrola Magnateca on zostawiał nagary, ten nowy jest super a Motul to właśnie przereklamowany. Ważne żeby Castrol był z oficjalnej dystrybucji. O Castrolu jest jak z TDI 2.0 nie można do tego samego worka wrzucać PD i CR, tak samo jak 1.2 tsi na łańcuchu i pasku poszła fama a inni to powielają. Nie sadze żeby BMW wersji M polecało Castrola Edge gdyby był taki cienki, to samo grypa VAG. Rozbierałem silniki po 200 tyś km olej co 30 tyś na Castrolu Edge serwisowym od poczatku- zero dosłownie zero nagaru- potwierdza mnie to ze testy są OK.
    Tu np jeden z testów olej Motul https://www.youtube.com/watch?v=owKQMgFf744
    A tu Castrol Edge Professional
    https://www.youtube.com/watch?v=nT1_bn-Cay4&t=85s

    Znajomy co pracuje w ASO VW to samo.mi.mowil ze te nowe originalne są bardzo dobre oleje, zna przypadek Golfa R po 5 tyś km właściciel sie uparł ze chce wymienić olej, przyjechał ze swoim jakim najlepszym motulem, po wymianie klinent pretensje ze silnik jakby głośniej chodzil, żałował ze wymienil, za tydzień wrocil i wymienil.na serwisowy-.kolega wymienił zgodnie ze sztuka poczekla 10.min aż zleci i mu zalał o facet stwierdził ze silnik chodzi jak wcześniej przed wymiana na Motula. Nie mowie ze Motul jest zły, nie wiadomo skąd go kupił, może z allegro, ale Castrol Edge powtarzam Edge Professional jest bardzo dobrym olejem.

    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ciezko o olej, ktory w silniku zrobi bagno, szczególnie przy interwałach co 30 tysiecy kilometrow. 
    Zgadzam sie, ze nie mozna wrzucać do jednego wora "tego samego oleju" ale olej w oryginalnej, szarej, bańce sygnowanej tylko znakami VW i norma, nie jest tym samym olejem co w oryginalnym pudełku Castrola kupionym w ASO o beczce juz nie wspomnę. 
    Trzeba tez pamietac, ze Castrol jest bardzo chętnie podrabiany. 
    Ja w swoich nowych samochodach używałem roznych "oliw" i najbardziej do gustu przypadł mi LM. Obecnie używam LM 0W40 i złego słowa na prace silnika na tym oleju czy zapalanie w zimie przy -18  nie powiem. Silnik pracuje bardzo miękko i przyjemnie. 
    Be wzgledu na to na jakim oleju sie jezdzi, to ważne  jest jego pochodzenie oraz jak
    dlugo leżał i czekał na klienta. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ja tam widzę dużą różnicę po zmianie Na LM z Castola edge. Przede wszystkim rzadziej dolewam, przy catrolu musiałem już po przejechaniu 5 tys. km. Castrol bardzo szybko robił się czarny. Natomiast LM po sprawdzałem teraz po przejechaniu 5 tys. od kolejnego zalania i jest stosunkowo jasny w porównaniu jaki był castrol i do tego zero dolewki. Fakty mówią same za siebie. A badania? Jak to badania, wszystko zależy od tego kto je przeprowadza lub kto je sponsoruje:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • proszę pokaż mi tak podrobiony olej.
    Swoją drogą oleje bardzo często są wożone właśnie w beczkach potem przelane do odpowiednich opakowań jednostkowych. Gdy miałem ciężarówkę kupiłem olej właśnie w beczce i cena ( nie pamiętam już) był bardziej niż zadowalająca.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Czym szybciej jest czarny olej tym więcej substancji rozpuszczających ma baza i tym więcej olej absorbuje zanieczyszczeń - czysty olej nie znaczy dobry. Akurat można poczytać o tym na stronę Penrite.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja jednak bardziej skłaniam ku teorii, iż im szybciej olej robi się czarny i konsystencją nie przypomina olej tylko wodę, to po prostu jest do niczego, a nie że cos absorbuje:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Dobry olej zawszenrobi sie szybko czarny, do ojca Citroena C3 raz wlał 15w40 i przez 15 tyś km był żółciutki, po roku zobaczyłem co zalał, auto ma tylko 40 tysnkm zalałem LM 5w30.po 2 tyś km.juz był ciemniejszy, ale wypłukał nagary i syf. W dieslu zawsze będzie czarny i dość szybko. http://warsztat.castrol.pl/blog-post/dlaczego-olej-nie-ciemnieje/
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Skoro Castrol szybko wyłapuje syf i robi się czarny to jak on ma w silniku spełnić swoją rolę i go chronić przez 30 tysięcy killometrów skoro po ok 5 tysiącach  jest już do niczego, spełnił swoją rolę i należałoby go wymienić ????

    Ja jednak będę trzymał się swojej teorii ( własnego doświadczenia ) i wierzę, że im olej dłużej pozostaje czysty, tym lepiej/dłużej chroni silnik. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Te oleje co nie robią sie czarne czarny nalot osądzają na elementach silnika. Widać to wygotowując olej, ten co jest czarny nie zostawia nalotów, te co zostawiają są jaśniejsze. I tyle w temacie.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Czyli  Castrola mozna stosować  jako "płukankę" do silnika :) , potem lejemy to co sie komu podoba i silnik odwdzięcza sie bezawaryjna eksploatacja. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Hejt na Castrola na necie sie ciągnie, a okazało sie ze Castrol Edge Professional jest jednym z leprzych olejów, np Motul jest przereklamowany, zostawia dużo nagaru a niczym nie przewyzsza zwyczajnych marek olejowych. Na razie nie ma leprzego oleju niż Penrite, on ma tyle środków czyszczących i polepszaczy ze w samochodach używanych szybko robi sie ciemny, chyba ze zalany do nowego auta.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • produkty uboczne: sadze i nagary tworzą się zawsze podczas pracy. To, że raz będzie silnik przepłukany potem zasyfiony to będzie tak jak mycie się raz w roku. Taki olej co rozpuszcza syf w sposób ciągły go rozpucza i nie pozwala jemu się osadzić.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @PinkFloyd, czy mógłbyś wrzucić link do tych testów? Jestem ciekaw..
    Rozmawiałem kiedyś z kolegą który ładnych parę lat handluje olejami i rozmowa zeszła na różnice zwykły Castrol, a Professional. Jego zdaniem jest to nabijanie kasy, bo wszystkie parametry i karty charakterystyk są dla obu identyczne.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dla mnie to jest jednak jakaś bzdura z tą absorbcją i czyszczeniem. Castrol chyba wymyślił sobie taką legendę, żeby mieć odpowiedź na dziesiątki pytań, które firmie były zadawane. Kupel zalał costrola prawie do nowego samochodu i co.... też zaraz zrobił się czarny, a konsystencją przypominał wodę. Wiec się pytam co wyczyścił castrol w samochodzie z przebiegiem 2 tys. km.?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?