FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dziwny dźwięk po puszczaniu sprzęgła
  • Od wczoraj męczy mnie dziwna rzecz mianowicie przy puszczaniu sprzęgła słyszę tak jakby dźwięk chlupania lub takiego chrupnięcia (coś pomiędzy tym). Auto ma przejechane 2000km i jest to słyszalne gdzieś od strony kierowcy. Ktoś się z czymś takim spotkał?
    Jutro będę sprawdzał czy podczas skrętów itp nie ma podobnych objawów ale na chwilę dzisiejszą tylko podczas puszczania sprzęgła coś takiego słychać.
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • A jak stoisz i na luzie puszczasz sprzęgło to też chrupie?
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Sprawdzałem - na luzie jest ok - w sensie, że nie skrzypi 
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Daj znać czy na skręconych kołach coś słychać. To chrupanie słyszysz jak już sprzęgło załapie? To się dzieje przy ruszaniu, czy w trakcie jazdy? Napisz trochę więcej.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Sprawdzę wieczorem przy skrętach, bo dzisiaj żona używa auta. Sprzęgło łapie bez problemu. Sytuacja ma miejsce podczas jazdy jak już je puszczam po wbiciu biegu. 
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Ja miałem problem ze sprzęgłem, jakby lekko piszczało przy puszczaniu i w ASO mi powiedzieli, że nie było tam wogóle smaru. Ne mięli co prawda żadnej instrukcji serwisowej dla tej części, ale przesmarowali i przestało. Cóż, wierzę, że to było to, wcześniej też brzmiało jakby pedał umierał na suchoty... ale nie wiem jaki dzwięk u Ciebie i czy to to samo. Geeralnie to nie wiem czemu się bawisz, jak nie masz daleko do ASO to zgłoś ustarkę gwarancyjną i odstaw im samochód, niech oni szukają przyczyny! Po to kupowałeś nowy samochód aby z tego korzystać :)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @halif  - tak oczywiście zrobię w wolnej chwili  - pytam z ciekawości czy ktoś już coś podobnego miał i jak to rozwiązał. Tylko to taki dźwięk jest raczej nie związany z piszczeniem. Jutro rano jadę do ASO - zobaczymy co wymyślą :) 
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Pierwsze info: moja żona pojechała do salonu i ktoś z serwisu się przejechał i potwierdził, że faktycznie coś tam skrzeczy i że wygląda to na tylne drzwi (czyżby woda? - ostatnie dni dosyć obficie padało - auto garażowane i po wyjeżdżaniu z garażu żadnej kałuży pod skorupą nie było) ale to trochę dziwne bo jakby coś chlupało to chyba przy każdym przemieszczeniu auta a nie tylko przy puszczaniu sprzęgła. W każdym razie na jutro na 19 mam wizytę w serwisie na "sprawdzenie" co to może być. 
    dam znać po wizycie.
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Po wizycie w serwisie: do wymiany poduszka podtrzymującą skrzynie biegów. Czekam aż przyjdzie cześć i jadę na wymianę. 
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Szybko się wysypała.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • no co zrobić - auto na gwarancji.
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Witam a dokłądnie jak ci to skrzeczało bo mi auto przy ruszeniu w prawy czy lewo tez dziwny dzwiek wydaje jak by cos chlupotało tak jak by jakies plyn obijal o cos ale tylko raz prz ruszeniu i potem juz tego nie ma dopiero pojawia sie ponownie jak auto postoi jakies 5 do 10 minut i zas ruszam to sie to znow pojawia 
  • fosa podejrzewam wode w drzwiach..
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Czyli fosa pełna wody:))
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • No wlasnie sprawdzałem drzwi i nic  nie wypłyneło słychac najbardziej od strony kierowcy o tylko jeden raz jak rusze i potem jest cisza i dzieje sie to za kazdym razem jak auto postoji dłuzej ni 10 minut 

  • @fosa - Twoje sprawdzenie to wizualne czy też polegające na odciągnięciu (ręką) i przepchaniu w 3 miejscach otworów dolnej uszczelki drzwi? Samo obejrzenie zalepionego otworu odpływowego w drzwiach niewiele da. Jeśli masz tam nadmiar środka antykorozyjnego, to trzeba wodzie pomóc w znalezieniu ujścia przez przynajmniej jeden otwór.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • No ogolnie to uszczelke tylko odchylilem i nic pozatym woda nie wyplynela ale dzieki za podpowiedz jutro bardziej wnikliwie to obejrze co tam sie dzieje 
  • Można też drzwiami poruszać powinno się przelewać jeśli jest woda w środku.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • dzisiaj sprawdzałem i nic ale dzisiaj posłuchalem i jest do taki głuchy stuk i nie mam pojecia co to jest
  • Ja kiedyś miałem źle ułożone okulary w schowku na okulary i one wydawały dziwne dźwięki.Szczególnie przy ruszaniu i gwałtownym chamowaniu.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Dokładnie tak @konwel, okulary jak się źle włoży, potrafią hałasowac, :)
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?