FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • W zależności od modelu, wg katalogów Skoda preferuje imbusy:
    imbus M6 x 14
    imbus M6 x 22
    imbus M6 x 16 i
    M14 x 1,50
    Ale to jednak najlepiej sprawdzić samemu, przy konkretnym silniku.
    Dla 1.2 TSI jest imbus M6, moment 30 Nm.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  •   To jaki w końcu jest, 17-19 czy imbus ? Silnik 1.2 TSI 105km CBZB
  • 19. Ja nie miałem imbusa i pierwsze słyszę w TSI
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • W kilku tsi wymienialem juz olej i nigdzie imbusa nie widzialem. Za kazdym razem standard VAG czyli 19
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • Witam,potwierdzam w silniku TSI 1,2 86 KM CBZA potrzebny jest zwykły klucz płaski lub oczkowy 19,do korka spustowego miski olejowej.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  •   Dziękuję,jutro potwierdzę bo będę wymieniał olej.
    Pozdrawiam
  • Ja raz spotkałem się z imbusem w VAG,  w Ibizie 6L w silniku 1,2 12V BXV
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ponownie widać różnice między katalogiem a tym co montują.
    Czyli tak jak w starszych modelach Skody - klasyczna 19 oczko.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  •  Potwierdzam w 1.2 105 km, klucz do korka spustu oleju to 19-ka.
  • Jestem po pierwszej wymianie przy 19 tyś,zapałem Castrolem 5w30 profesionall.W Aso wlali 4l zamiast 3,9 dlatego odciagnołem 100ml i jak się zdziwiłem gdy okazało się że po przejechaniu 25 km olej ma kolor ciemno brązowy prawie czarny,na szmatce lub ręczniku nie widać tak jaki mam kolor bo jest mała ilość dopiero jak jest większą ilość strzykawka lub szklany pojemniczek.Czy ktoś z Was miał podobnie,dodam tylko że olej spuszczany był dołem więc nie wiem czy 100% zleciła cały bo nie widziałem.
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • Stałeś przy samochodzie podczas wymiany ? 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Niestety nie niby przeszkolony serwis ale auto stało w miejscu gdzie nie było nic widać że jest wymieniony był czarny jest srebrny ale samej wymiany nie widziałem,olej na pewno jest bardziej klarowny niż był ale spodziewałem się że utrzyma bursztynowy kolor trosze dłużej.
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • Prawdopodobnie zlali olej kiedy nie był całkowicie rozgrzany, albo mechanikowi nie chciało się czekać i zakręcił korek jak przestało lecieć dużym strumieniem. Kiedyś tak zmieniałem w drugim samochodzie i zaraz po wymianie zrobił się ciemny. Ja już nigdy nie zlecę wymiany oleju w ASO. Pojechałem ze swoim olejem Millers 5W30. Oleju wchodzi 3,9, a ja kupiłem 4 1-litrowe bańki. Po powrocie do domu zdałem sobie sprawę, że nie dość że nie oddali mi reszty to nie zalali do max, a jak ja wymieniałem to wlałem 3,9 i było max. Mój błąd że nie sprawdziłem w ASO czy jest butelka w bagażniku. Już nie chciało mi się wracać 50 km... Najlepsze było jak zadzwoniłem do Millersa z pytaniem czy mogę dolać inną markę i opisałem swoją sytuację-miły pan zaczął mi opowiadać jak to ktoś zawiozł Millersa do ASO (nie chciał podać jakiej marki) i podejrzewał że mechanik go zawinął i wlał coś innego. Klient wysłał próbki do Millersa i to nie był ich olej. Doradził mi na koniec żebym zawsze stał przy samochodzie.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Tylko ze w aso skody to wyglada tak ze jak sam na siłe sie nie wepchniesz to oni nie zaproponuja ci ze mozesz wejsc na hale a potem jeszcze patrza na ciebie jak na intruza...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Czy wymiana oleju poza ASO równa się utratą gwarancji? 
    Rapid LB/1.2 90KM/MY2017/Ambition
  • A kto Ci udowodni, ze olej zmieniałeś poza aso, ja kupuje olej sam a filtr w aso i sam sobie zmieniam po 10 tyś km, potem przy 20 tyś km.a przy 30 tyś km jadę do nich na darmowa wymianę. Jakoś w żadnym aucie nigdy nikt się nie pokapował. Serwisant mechanik dostaje zlecenie i wymienia. Dla niego to czysto mechaniczna robota. Chyba z byś miał filtr Maxgear lub inny to może by komuś naburknął. Kolega miał Manna vo sam wymienial nic nie mówiąc aso i tak nikt nic nie mówił, zrobili co swoje i wyjechał.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jako że jeszcze czekam na odbiór auta to powiedzcie proszę czy mogę prosić serwis na zmianę na stały okres od wymiany do wymiany oleju bo rozumiem że będę miał zmienny czyli kiedy się wyświetli to mam jechać na wymianę.
    Rapid LB/1.2 90KM/MY2017/Ambition
  • Była już o tym mowa-jeżeli masz pakiet darmowych przeglądów, to Ci nie zmienią. Dopiero jak wykorzystasz pakiety, wtedy możesz ich poprosić, albo dysponując vcds lub kimś kto go ma, możesz zrobić to samodzielnie. Były wpisy na forum, że ASO potrafi sobie zażyczyć złotówki za taką usługę. Póki co rób sobie we własnym zakresie dodatkową wymianę oleju mniej więcej w połowie dystansu wskazywanego przez komp i silnik będzie Ci wdzięczny :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @karo00 , zawsze staraj się stać przy samochodzie w "ASO" bez wzgledu na to co robią a jak mowia, że nie moga Cię wpuścić na hale serwisową to podziękuj i szukaj innego "ASO". 
    Olej w Rapidzie zlatuje bardzo szybko ale jak to bywa w ASO, ( jak nikt nie patrzy ) nikt  nie będzie czekał aż zleci wszystko ( tj. przestanie kapać ). Olej zalewany ( z reguły Castrol ) w "ASO" jest jaki jest.
    Podam przykład ze swojego byłego Rapida,  gdzie zalałem olej Liqui Moly na którym zrobiłem ok 4/5 tysięcy i auto zostało sprzedane osobie, która juz jeździła Rapidem i serwisowała go na ASOwskich olejach. Po sprzedaży dostałem informację od nowego właściciela, że jest mocno ździwiony klarownością oleju, którego przebieg dochodził do 10 tysięcy, w stosunku do oleju który mu zalewali w poprzednim Rapidzie ( 1,2 105KM ), gdzie olej po tysiącu był już mocno ciemny. Także jak widać, wysokich lotów to oleje w ASO nie mają, szczególnie z beczki.... a ceny jeszcze wyższe niż za taki Liqui Moly, który parametrami przewyższa każdy z ASO.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Też wydaje mi się że olej nie był do końca zlany ale była to już pierwsza i ostatnia wymiana w Aso.Zawsze robiłem sam teraz też chciałem ale zmienił się kolor filtra z czarnego na srebrny dlatego nie byłem pewny czy się nie zoriętują.Prawda jest taka że w Aso pracują tylko ludzie,którym też się nie chcę są wypaleni zawodowo itp.
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?