FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Błędy na LPG (sonda czy coś innego)
  • Wczoraj wyskoczył mi check byłem dzis u mechanika i sa dwa błędy i wyoskie napięcie sondy ale nie pamieta jakie:
    p0132
    p0133
    On twierdzi że to nie wina sondy a lpg i trzeba do gazownika że może wtryskiwacze gazowe?
    Co myślicie?
  • Jeżeli masz LPG tp trzeba podjechać i sprawdzić mapy i jak pracują wtryski i reduktor. Po wykasowaniu błędów jazda na PB i sprawdzenie jak działa sonda a potem powtórka na LPG.
    Jak możesz podaj tez więcej danych jaki silnik, jaka moc itd.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • 1.2 mpi 75km
    Jakie wtryskiwacze były montowane w my 14 (12.2013) czarne czy niebieskie medy?
    Mam niebieskie i nie wiem czy były wymieniane przez poprzedniego właściciela czy to są od nowości?
  • coś się dzieje ze składem spalin i teraz czy to wina tylko regulacji i/lub wtryskiwaczy czy cos się dzieje ogólnie z regulacją mieszanki. Bez podpięcia kompa do LPG i sprawdzeniu map i działania poszczególnych wtryskiwaczy LPG nic więc nie uda się poradzić.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • A może ktoś sie wypowie co ma taki silnik na lpg? Wiecie jakie wtryskiwacze były montowane w rapidach?
    Nigdy wiecej rapida.
  • Jeżeli sie ktos decyduje zalozyc LPG u ludzi z ASO, którzy o tym pojęcia zadnego nie maja, to potem sa wlasnie takie jaja. 
    Pomocy szukaj  na www.lpg-forum.pl, tu sobie tylko piszemy o naszych samochodach a tam znajdziesz konkretna pomoc i informacje. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Pomógł mi chłopak z forum lpg i porządnie ustawił gaz (1,5 godziny jazdy po mieście z laptopem na kolanach a nie auto kalibracja w ASO). Lepiej chodzi nie szarpie i szybko się przełącza. 
    Check wyskakuje nadal ale sonda jest dobra musze jeszcze sprawdzić dlaczego w obd pokazuje dobre napięcie sondy a w omegasie pokazuje 4v jakby coś nie tak było z ustawieniem sondy lambda w instalce lpg.
  • Jakie masz wtryski ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • niebieskie ale data produkcji to 04.2012 wiec są raczej od nowości
  • Biorąc pod uwage twoj przebieg z profilu to obstawiałbym wtryski.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • od nowości miałem niebieskie. i jeden nawet tyle wytrzymał. drugie i trzecie wtryski trzymają sie dobrze do 163 tys km.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Z wtryskami LPG to jedna wielka loteria, można kupić Keihiny i mając pecha, nie dojechać do 50 tysięcy....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • ale nie mam ani wypadania zapłonów ani szarpania tylko check wolna odpowiedz sondy p0133
  • Czy do rapida wystarczy cos takiego do odcytu błedow i kasowania?
    http://allegro.pl/interfejs-elm-327-bluetooth-mini-bt-obd2-z-polski-i6251070805.html
    Chodzi tylko o odczyt i skasowanie a nie bede a kazdym razem placil 50zl za odczyt bledow a musze uporac sie z tym lpg
  • średnio. szukaj w wątku o vcds
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • drogie rzeczy a tu doraznie do kasowania nie polaczy sie?
  • Z Canem III generacji sie nie połaczy.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • elm był fajny do golfa 3. chiński vcds zrobi robotę
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Masz racje i tak trzeba zrobić ale w tym watku pisali ze probuja sie laczyc tym elm:
    http://rapidklub.pl/discussion/400/zmiany-w-czeskim-konfiguratorze/p2
    ale nie wiem czy komus sie udalo coś odczytać
  • Dziś robiłem pomiary sondy ale dla mnie to czarna magia. Jedyne co to zapis bardziej przypominający zęby piły jest na wolnych obrotach a z jazdy jest rozjechane. Jakie wnioski mozna wyciągnąć z tych zrzutów? Sonda czy wina gazu?
    sonda01.jpg
    640 x 497 - 62K
    sonda2.jpg
    619 x 403 - 66K
    sonda4.jpg
    1028 x 669 - 136K
    sonda3.jpg
    644 x 524 - 76K
  • Rozumiem, że obydwa odczyty na LPG
    Rapid SB|1.2 TSI 85KM|MY15|Aktiv Max|Biel Candy|Białystok|7000km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?