FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Lubryfikafor a połowa baku
  • Hej
    Wybieram sie za granicę i oczywiście chcę zatankować do pełna przed granicą zarowno lpg jak i pb, i mam pytanie o lubryfikator który mam dolewać co 5tys km, w założeniu bak paliwa na te 5k km ma wystarczyć, ale pytanie mam takie, co z dolewaniem dodatku gdy mam pol baku (dodany lubryfikator przy tankowaniu pelnego baku)  i chce dotankowac do pełna, czy ktoś wie jak w takiej sytuacji sie zachować? dodawac kolejną porcję czy to co zostało w polowie baku będzie ok? 
    RAPID LB | 1.2 TSI LPG 110KM | MY 2017 | STYLE | WHITE MOON METALIC |3000 i rośnie :) | SMI
  • Kolego spokojnie możesz jechać i bez tego dodatku, nic się nie stanie, a jak już tak bardzo chcesz możesz dolać do połowy zbiornika i tez nie będzie żadnych skutków ubocznych.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Jeżeli zalezy ci na silniku to powinieneś w ogole tego nie lać. Polecam lekturę na www.lpg-forum.pl
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Dzięki Panowie za odpowiedzi, forum skody też podpytałem i dodatek ten ma calkiem inne zastsowanie niż myślałem :) z info jakie mam chodzi o to aby w paliwie nie wydzialały się osady itp. bo jednak paliwo to długo jest w baku w porównaniu do czestotliwości jego wymiany jak na samym Pb się jeździ, tankuję VPower'a racing więc jestem tym bardziej spokojny :) chociaż jak wiadomo w każdej benzynie może być syf. Dzięki też za link do forum o lpg -poczytam sobie lekturę :)
    RAPID LB | 1.2 TSI LPG 110KM | MY 2017 | STYLE | WHITE MOON METALIC |3000 i rośnie :) | SMI
  • Paliwo, to długo leży w samochodzie z pośrednim wtryskiem, gdzie po kilkuset metra h następuje przełączenie na LPG i potem juz tylko to paliwo. Natomiast w TSI troche tego paliwa idzie jednak. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Dokładnie. Ja już od 20 tys środka nie używam. Ty też zrezygnujesz jak usłyszysz cene tych dodatków przy przeglądzie 15tys
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Cena jak cena, inne zakłady, które montuja LPG dłuzej niz w Skodzie nie polecają żadnych dodatków "do instalacji lpg", poza oczywiście "niesamowitą" BRC. Na forum LPG np. mozna zobaczyć jak wygląda kolektor w Fordzie Focusie na pracy z lubryfikatorem. Najważniejszą sprawą w użytkowaniu instalacji LPG jest jej prawidłowy montaż, wystrojenie oraz okresowe przeglądy. Nic więcej nie trzeba, żeby jeździć bezproblemowo na LPG.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?