FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Co padło w Rapidzie i przy jakim przebiegu
  • Sprawdź półosie napędowe. Jeżeli mają luz poosiowy - to możesz w pewnych prędkościach mieć drgania na kierownicy. Te drgania nie wyeliminuje zmiana opon, wyważanie.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • ja tez uważam ze problem leży głębiej niż w kołach...
  • Cezar

       Zaczęło się na wiosnę krótko po zmianie na letnie.
    Z początku nie zwracałem na to aż takiej uwagi.
      Na pewno nie wjechałem w jakąś dziurę,czy na krawężnik.
    A tylko ja użytkuje to auto.Dbam o samochody i unikam dziur w jezdni,chociaz nie jest to łatwe w naszym kraju.
    Chętnie popracowałbym sam nad tym problemem,ale jest gwarancja,wiec niech serwis sie wykaże....jestem po kontakcie z IMPORTEREM...zobaczymy jak  SKODA podejdzie do problemu.....szkoda troche bo OCTAVIA II przejechałem ponad 220tys km i oprócz
    prawego sworznia i tulei wahacza nic nie wymieniałem.(poza eksploatacyjnymi oczywiście)
    Miałem raczej dobre zdanie o VAG....chociaż  OCTAVIA miała bolączke z tarczami hamulcowymi z przodu.
    Po ok 70 tys km zaczynały bić,bez względu czy założone zostały TRW,ATE,BREMBO(rozmiar 288mm)

  • Dobra chciałem walnąć jakiś tam wywód moralno techniczny ale jeszcze raz zajrzałem na stronę gdzie są schematy serwisowe skody i założyłem że twoje auto to rocznik 2013. Powiem szczerze że jeśli coś jest wyczuwalne na kierownicy to aż się dziwię że tego żaden serwisant nie zobaczył albo nie chciał zobaczyć.
    Może być wiele przyczyn od banalnej po początki poważnej awarii.

    Więc prosta rada jeśli jest na gwarancji to tylko serwis i nie dać się spławić tekstem że to wina drogi lub opon niech nie idą na łatwiznę to twoje bezpieczeństwo i pieniądze!!!
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Witam, Rapid służy mi od lutego tegoż roku, 1.2 TSI 85KM - moje pierwsze auto więc typowy ze mnie samochodowy hipohondryk, który nasłuchuje czy gdzieś coś nie stuka przypadkiem.
    To tak:
    Od lutego przebieg aktualny 6200 km - głównie śmigam po Wrocławiu (jak nie trafi się na wielki korek to spalanie niemalże książkowe), no i co drugi weekend do domu czyli jakieś 60 km od Wrocka. Najdłuższa trasa: Wrocław-Warszawa-Wrocław-Trutnov w Czechach ponad 1300 km - spalanie miłe zaskoczenie 6.5-7.0 litra, przy pełnym składzie osobowym i dość zawalonym bagażniku ;)
    To co minusów to od lutego w ASO byłem dwa razy:
    Pierwsza wizyta - w aucie padała elektronika - tak jakby ktoś/coś odcinało prąd. W jednym salonie nic nie wykryli, auto było u nich ponad 4 godziny (przynajmniej je wymyli). Nie dałem za wygraną i po kolejnym odcięciu po jakimś tygodniu pojechałem do drugiego serwisu (Wrocław ul.Armii Krajowej - polecam !!!). Tam od razu serwisant wskoczył pod maskę i co się okazało, brakowało nakrętki przy jakiejś płytce przewodzącej prąd do kokpitu. Lekkie zdziwko jak niekompletne auto mogło wyjechać z salonu (sic!), ale najważniejsze, że naprawione i śmiaga :)
    Druga wizyta - w tylnich drzwiach za kierowcą była woda (jest już taki wątek na tym forum więc nie będę rozwijał, widać ten model, ten typ tak ma, serwisant wylał ze 3 lity wody z drzwi i tyle kazał jeździć i jeździć).

    Rapida oceniam bardzo dobrze, mało pali to najważniejsze, jak chce przyśpieszyć to przyśpiesza, wydaje mi się, że auto jest bardzo zbilansowane.
    Prawdziwy test w sierpniu...
    Ja, mój Rapid + 3 osoby i pełen bagażnik ---> kierunek Chorwacja ;)
    Trzymajcie kciuki :) 
  • @lukimsz fajnie, że się udzielasz na forum, ale nie rób tego metodą copy-paste. ;)
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Przejechałem 14000 tyś  i padły mi czujniki parkowania i mam wytarta kierownicę w trzech miejscach . Aktualnie czekam na części aż dotrą do  ASO
  • lukasz_azs   przy przebiegu 14 mln km to chyba normalne :-) - gdzie ty jeździsz ? chyba na Księżyc :)

    Rapid LB | 1.2 MPI LPG 75KM | MY14 | Ambition Komfort |Corrida |W-wa
  • I co wymienią Ci kierwonice?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • 2500km i poduszka pod sprzęgłem. Wymieniona na gwarancji. 
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Wytarta kierownica po 14tys? masakra..;/ moze jest tutaj ktos kto kupil rapida jako jeden z pierwszych i przekroczyl juz 100 tys??
  • Ja mam już ok. 30 tys i w środku wszystko wygląda jak z nówki, kierownica nie wytarta, plastiki/przyciski też bez oznak użytkowania. Jedyne co zauważyłem, to zaczęło mi coś trzeszczeć po stronie pasażera, ale nie mogę zlokalizować gdzie, bo to tylko podczas jazdy po dziurach. 
  • czesiek1102 : nie wiem czy będę pomocny, lekkie trzeszczenie ( 26 tys zaliczone ) mam zawsze przy tarciu o brzeg foteli pasażera i kierowcy - obu zatrzasków do pasów bezpieczeństwa - szczególnie gdy się siedzi - wtedy fotel pod ciężarem ciała mocniej naciska na te plastiki :)
  • alogator : Jakie miałeś objawy tej wadliwej poduszki?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan - przy zmianie biegów - konkretnie po puszczaniu sprzęgła coś skrzypiało (trudno opisać ten dźwięk). Zrobili w serwisie w ciągu 45 minut. 
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • acha wielkie dzięki, to umnie jest trochę inaczej, poobserwuje jeszcze
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • pompa wodna po przebiegu 10200 km.Bezproblemowa wymiana w ASO na ul.Gruchacza (Ursynów).Jednak myśl że jak po 10000 pompa wodna to po 50000 całe auto zostaje.Objawy:wyraźny pisk z okolic napędu alternatora.
    LB 1.4 TSI DSG MY14
  • a jaka była diagnoza padnięcia? łożysko, smarowanie, zły naciąg ??
  • Wada materiałowa.Trzeci Rapid (na gwarancji) z wymienianą pompą wodną w tym serwisie w tym jeden z nich dwukrotnie (powtarzam za informacją otrzymaną w ASO)
    LB 1.4 TSI DSG MY14
  • ciekawe, czy to już usunęli w produkcji nowych egzemplarzy, czy przyjdzie się przejechać ...

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?