FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Przeglądy rezygnacja z QI6 na rzecz QI4? Olej 0W40.
  • W tematach olejowych sporo jest dyskusji.

    Pewnie wszystkie rapidy od dłuższego czasu produkują z przypisaniem serwisowania w "Long Life". Pytania czy do tych, którzy w "Long Life" nie wierzą:
    1/ Czy decydując się na częstsze wymiany oleum zmienialiście wskazania komputera by pilnował wymian co 15 tys?
    2/ Jeśli ktoś przeszedł na olej 0w40 (5w40) - czy obserwujecie wzrost zużycia paliwa, ew. niższą temperaturę oleju?
        (różnica w lepkości przy 100 st C dla 0w40 (5w40) to zazwyczaj c.a. 2 mm2/s w relacji do 5w30 LL)?

    LB|1.2 CJZD 110|MY17|Ambition|
  • Wystarczy ze zostaniesz przy seryjnym oleju, ale wymienianym co max 15 tyś km.  

    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja mam zmieniony na 15 tys. 
    Leje zwykły olej (5w30), a nie LL.
    Przy tej zmianie komputer przestaje pokazywać temperaturę oleju.
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Więc tak,
    Ja z włąsnej woli przeszedłem z LL na okres stały.
    ASO przekodowało MaxiDot-a.
    Leje Millersa 5W40. (Temepratura oleju w stesie max 99 stopni Celsjusza)
    Na oleju LL w stresie mialem max 107 stopni Celsjusza.
    Teraz uwaga co do stałego okresu:
    - Przy zmianie na stały okres znika kontrolka ciśnienia oleju (czerwona)
    - Przy zmianie na stały okres znika temepratura oleju na MaxiDot (da się ją bezproblemowo właczyć za pomocą VCDS)

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  •  Dziwna to zależność... z tą temperaturą oleju. U mnie wskaźnik cały czas pokazuje przegląd po 2 latach /pewnie mam "standardowe warunki"  eksploatacji (lub lepsze)/. Chyba zostawię Q16, a te wymiany po 15 tys. to będzie "ekstra-nadprogramowa" opieka.

    Co do lepkości jeszcze się zastanawiam...
    @lookashECL - spalanie Ci nie wzrosło?
    LB|1.2 CJZD 110|MY17|Ambition|
  • @lookashECL , ten 5W40 do TSI to nie trochę za "grubo" ......?  Ja do "starego" 1,6 MPi leje obecnie LM 0W40 i nie ma żadnych problemów.....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior - na oficjalnej stronie dystrybutora LM w PL nie ma już LM 0W40. Między 0w40 a 5w40 nie ma dużej różnicy w lepkości wys. temp.
    LB|1.2 CJZD 110|MY17|Ambition|
  • Zobacz na .de . Między olejem 5W40 a 0W40 ogolnie jest przepaść. Moim skromnym zdaniem "najgrubszym" olejem jaki mozna zalać do nowoczesnych silników TSI jest 5W30 a lepsza opcja
    jest 0W30/40 tym bardziej, ze oleje z 0 na poczatku maja obecnie chyba najlepszy realny skład. Zadzwon sobie do oilspa.pl, Konrad ma spora wiedzę i na pewno  bardziej merytorycznie ode mnie wyjaśni przewagę olejów 0W40 nad innymi, szczególnie w TSi.  

    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Na .de czy innym .com może być cokolwiek. Jeśli oficjalny importer nie oferuje towaru w PL - to ja nie szukam okazji. Nie mam zaufanych dojść. Dla 0w40 w tym momencie wychodzi albo Castrol albo Mobil.
    LB|1.2 CJZD 110|MY17|Ambition|
  • Szkoda że żaden moderator czy admin nie zareagował na oznakowanie. Są serwisy QI 6 i niższe, ale nie ma Q 16 czy niższych.
    Na forum już była mowa o takim oznakowaniu.
    Może warto poprawić takie tytuły wątków, by nie wprowadzać zamieszania w temacie oznaczeń firmowych.
  • Podobnie jak pilnować uzupełniania stopek ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • dokładnie ;)
    Administrator forum RapidKlub.pl
  • Moim zdaniem zamiast kombinować z lepkościami warto zwrócić uwagę na skład oleju i źródło z jakiego go kupujemy. Proponuję poczytać to http://motoroils.pl/dlaczego.html
    Kilka dni temu zamawiałem olej do R i miałem dylemat, czy pozostać przy drogim Millersie, czy kupić coś tańszego. Rozmawiałem długi czas z człowiekiem, który sprzedaje oleje i on generalnie nie poleca olejów tych największych producentów (Castrol, Mobil, etc.), tylko tych mniejszych (Motul, Millers, Valvoline etc.), bo oni kładą nacisk na jakość, a nie na marketing i dlatego też nie znajdziemy ich w żadnym ASO, bo nie mają takiej siły przebicia. Oczywiście ma te "zwykłe oleje" w sprzedaży, bo większość klientów je kupuje, ale tym "kumatym", którym nie jest obojętne co wlewają, szczerze im odradza. Ja też mógłbym lać np. Shella, którego ma ASO,do którego jeżdżę i płacić 100 zł za 4 litry, bo pracuję w hurtowni z częściami, ale wolę zamówić z netu coś o wiele lepszego i 2 razy droższego, ale wiem że mam dobry olej.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Amen
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Millers nie Millers - pytanie czy można bez szwanku dla systemu kontrolującego jakość zużycia oleum przejść na wymiany 15 tys km z olejem VW 502, pozostawiając ten system aktywnym (wskaźnik temp oleju... itd.)


    Jest jeszcze jedno wyjście oleum LL (VW504) - wymieniać co 15... w zasadzie to co napisał kol. PinkFloyd.

    Pls nie rozpoczynajmy dyskusji wyższości marki oleum X nad marką Y. Jedni wolą niszowe inni masowe...Nie o to tu chodzi.
    LB|1.2 CJZD 110|MY17|Ambition|
  • Ja miałem Jette TDI od nowosci zrobiłem nią 203 tyś km i sprzedałem. Od nowosci lany był olej 5w30 LL Castrol ale wymiana co 15 a nie co 30 tyś km jak sugerowało ASO. I co przez ten okres nic sie z silnikiem niw działo, nie spalał oleju, przy 180 tyś km wymieniono uszczelniacze pompowtryskiwaczy, silnik w środku czysciutenki- jak nowy. Ważne nie trafić na podrabiany olej, wymiana co 15 tyś km- olej  wg normy  i silnik posłuży. Jeżeli ktoś szuka dobrych olej to zostaje Millers, Penrite, Amsoil ale z pewnego źródła. Motul, LM spadł juz z jakością, może bardziej stoi w.miejscu jak inni poszli do przodu.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Podpytałem dziś w ASO - można sobie zostawić interwał przeglądowy QI6 i zalewać VW 502 i wymieniać co rok lub 15 tys.
    LB|1.2 CJZD 110|MY17|Ambition|

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?