FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Usunięcie zadrapań z lakieru
  • Cześć,

    Zauważyłem kilka zadrapań na lakierze, nie są głęboki i mają długość około 0.5 cm. Zastanawiam się czy mogę w jakiś prosty sposób się tego pozbyć domowymi sposobami? Mam obawy, że może zacząć się pojawiać szybciej rdza.

    Kolor auta: Szary Quartz Metalizowany
    Rapid LB | 1.2TSI 110KM | MY16/17 | Style | Szary Metalik | 25000km | 8.3 l/100km
  • Zależy co masz na myśli pisząc, że nie są głębokie. Czy widać podkład?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Normalnie to dobra pasta polerska i po takich rysach nie ma sladu ale jak sprawuje sie lakier R przy takich zabiegach to sam jestem ciekawy
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @Maciek_1991 wydaje mi się, że nie ale nie znam się za bardzo. Wrzucam kilka zdjęć może coś będzie widać
    auto2.jpg
    5184 x 3456 - 2M
    auto4.jpg
    5184 x 3456 - 2M
    Rapid LB | 1.2TSI 110KM | MY16/17 | Style | Szary Metalik | 25000km | 8.3 l/100km
  • Spróbuj delikatnie pastą lekkościerną,którą można kupić np. na stacji benzynowej. 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • A czy sama pasta polerska wypełni ubytki? Te zadrapania są dobrze wyczuwalne pod palcem
    Rapid LB | 1.2TSI 110KM | MY16/17 | Style | Szary Metalik | 25000km | 8.3 l/100km
  • Nie wypełni. Jedynie może spolerować lakier wokół niej przez co może być mniej wyczuwalna. Pozostaje zaprawka albo życie z tym.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Jak zaprawka to pewnie bezpieczniej podjechać do lakiernika ;)
    Rapid LB | 1.2TSI 110KM | MY16/17 | Style | Szary Metalik | 25000km | 8.3 l/100km
  • Doraźnie można zamalować to specjalną kredką do rys, ale po kilku myciach schodzi.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ja w przypadku odprysku (do podkładu) od kamienia, kupiłem za 20 zł lakier z dobranym kolorem i cieniutkim pędzelkiem naniosłem. Mniej się rzuca w oczy a i całej maski nie muszę od razu malować.
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • @zima80 kupiłeś to w ASO czy pojechałeś do jakiegoś lakiernika?
    Rapid LB | 1.2TSI 110KM | MY16/17 | Style | Szary Metalik | 25000km | 8.3 l/100km
  • Sklep z lakierami i farbami. Chyba na plakietce obok wnęki na koło zapasowe jest kolor nadwozia. Dorobią właściwy na miejscu.
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • Są gotowe zestawy lakierów w ASO, składają się z dwóch opakowań-bazy i bezbarwnego. Buteleczki wielkości lakierów do paznokci z pędzelkiem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • i ile coś takiego kosztuje? jeśli nie za bardzo znam się na takich rzeczach, to brać się za to, czy lepiej gdzieś podjechać? no i wybierając takie rozwiązanie, jakich efektów mogę się spodziewać?
    Rapid LB | 1.2TSI 110KM | MY16/17 | Style | Szary Metalik | 25000km | 8.3 l/100km
  • Pędzelkiem ładnie tego nie zrobisz. Zostanie górka, którą będziesz musiał polerować, ale i tak zostanie ślad. Poza tym jeżeli się na tym nie znasz, to lepiej tego nie robić, bo można gorzej popsuć. Koszt takiego ori lakieru to ok. 40 zł za zestaw. Podjedź do dobrego lakiernika
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Pedzelek z dobranym lakierem, wodny papier scierny, pasta polerska czyli mala zaprawka i nie bylo sladu z tym ze to na starych lakierach a ten z R moze sie temu nie poddac, ma dziwna strukture gumowatą. Kredka + pasta polerska lekko scierna, bez mocnego polerowania zeby nie zetrzec tej kredki
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dzięki za informacje. Chyba jednak to po prostu oleje, mam nadzieję, że rdza tego nie zacznie brać. A od którego roku są te 'nowe lakiery'?
    Rapid LB | 1.2TSI 110KM | MY16/17 | Style | Szary Metalik | 25000km | 8.3 l/100km
  • Od dłuższego czasu, wymóg ochrony środowiska żeby lakiery były wodorozpuszczalne i są dużo słabsze niż te w autach z lat 90.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ok, w każdym razie na pewno już był taki, co naprawiał rysy w nowych Rapidach ;)
    Rapid LB | 1.2TSI 110KM | MY16/17 | Style | Szary Metalik | 25000km | 8.3 l/100km
  • Podejrzewam, że masz lekkie, powierzchniowe starcie farby, bez dojścia do metalu.
    Jak pogodzisz się z takim wyglądem na co dzień, to jeszcze możesz raz na jakiś czas przetrzeć profilaktycznie warstwą wosku. Zawsze to jakaś mała, dodatkowa ochrona tego zadrapania :)
  • Ok, w takim razie poszukam jakiegoś dobrego wosku i tak będę robił ;)
    Rapid LB | 1.2TSI 110KM | MY16/17 | Style | Szary Metalik | 25000km | 8.3 l/100km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?