FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • Tak, tak mówi serwisowka Skody, płyny w aucie opuszczającym serwis w czasie wydawania auta nowego powinny wskazywać wartosc max. -nie dotyczy paliwa.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Poziom sprawdzony po nocy na prostym wskazywał połowę - czy to źle?  Znaczy muszę dolać na maxa i wtedy przestanie wyskakiwać komunikat? Nie sprawdziłem poziomu w czasie odbierania samochodu, ale skoro twierdzicie że powinien być na maxa to po 5 m-cach ubyłoby połowę??
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition Max | Biały Candy| 3000km | Miechów
  • A sprawdzales po kupnie ile było?U mnie po kupnie był max i po 6000km dalej max.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ashton, dolej trochę oleju i sprawdź,czy komunikat się pojawi.
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • Albo uszkodzony czujnik poziomu w misce, ktoś już miał taki przypadek w nowym co odebranym Rapidzie.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • tak czy siak należy utrzymywać poziom max dla bezpieczeństwa.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • U mnie 9500km przebiegu i wyskoczyl komunikat o wymianie oleju za 30dni,pewnie dlatego ze jazda glownie po miescie krotkie odcinki. Jaka jest roznica w cenie jesli chodzi o wlasny olej albo z ASO,no i jaki ew olej kupic? 
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • Witam mam pytanie kupiłem mojego rapcia 2016 luty po 5k wymieniłem olej zgodnie z zaleceniami które przedstawił mi handlowiec przy zakupie, wymiana w konkurencyjnym ASO w trojmiescie bo moj dealer zamknal dzialalnosc takze nacieszylem sie karta ze znizka:P(konkurencja nie omieszkala sie posmiac ze jak to wymieniac olej po 5k)  a teraz zapaliła mi się kontrolka że za 30 dni(już 25) przeglad ;/. Bylem swiecie przekonany ze przegladjest mo2 latach albo 30k km....  ja mam 14 miesiecy i 13k wyjechane co powinienem zrobic?
    LB | 1.2TSI 110KM | MY16 | AmbitionMax |Czarny Magic perłowy | 20000km | Elbląg
  • Są zmienne przebiegi w zależności jak uzytkujesz auto. Widocznie doszedł komputer do wniosku że musisz dokonać ponownej wymiany. Podejrzewam też że przy pierwszej wymianie nie resetowali ci komputera tak jak u mnie to było. A nie masz czasem darmowych przeglądów? 
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • serio pierwszy przeglad nie ma sztywnej daty?  2 lata albo max 30k km? komp sam se moze skracac bez sensu to brzmi.... to by specjalnie przestawiali na jak najczestsze przeglady...
    jak to bylo w Waszych przypadkach 1 przeglad po 2 latach czy jak?
    LB | 1.2TSI 110KM | MY16 | AmbitionMax |Czarny Magic perłowy | 20000km | Elbląg
  • Mój samochód był kupiony 03.2015 - pierwszy przegląd wg wskazań komputera 06.2016r. przy przebiegu 23800. Komputer dobiera konkretny moment przeglądu wg warunków jazdy np. krótkie/długie odcinki, częstotliwość zapalania silnika. Mój R jest użytkowany głównie na krótkich miejskich odcinkach (korki), więc komputer zarządził wcześniejszy przegląd. Jeżeli jeździłbym na dłuższych odcinkach (w bardziej "higienicznych" warunkach dla oleju), to pewnie komputer wezwałby mnie przy przepisowych 30 tys. Tak to działa. Pozdrawiam
  • Zmieniłem wczoraj w ASO, to co było zalane fabrycznie (prawdopodobnie Castrol Edge 5W30 LL), na Penrite 10 Tenths 0W40. Różnica w pracy silnika ogromna. Silnik pracuje spokojniej, łagodniej, nie warczy przy przyspieszaniu.
    Rapid LB/ 1.2 110KM / MY17/ Active Max + dodatki / Czerwony Corrida / Siedlce
  • @ ziolo1988 - pierwszy przegląd wg QI6 to okres czasu 2 lata (jak np. ktoś robi 6 - 9 tkm rocznie) lub do 30 tkm. Przy czym jeżeli w okresie 2 lat komp. wskaże wcześniej serwis (ktoś rocznie ma przebieg ponad 20 tkm) - to należy te wskazania dotrzymać. Może dojść do ciekawej sytuacji - przy przejechaniu 30 tkm w ciągu np. 12 - 14 miesięcy - komp. przypomni o serwisie. Wtedy nie ma czasokresu 2 lat - tylko to, co wcześniej nastąpi.
    Taki system jest zrozumiały, można się go "nauczyć" i do niego przyzwyczaić.
    U mnie I przegląd był przy ok. 27 tkm - wg wskazań kompa. Drugi miałem przy ok. 56 tkm.
    @ pogus - zmieniając każdy olej, silnik "ożywia" się, jest cichszy i pracuje bardziej równomiernie. Przy czym są to subiektywne odczucia, ale zauważalne. Przy codziennej eksploatacji nie zauważamy zmian w pracy silnika (na gorsze), przy wymianie już tak. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Na oleju fabrycznym "warczenie" było od początku. Jak każdy okularnik, mam kompensację w słuchu i jestem mega wyczulony na wszelkie dźwięki z samochodu :) Doradca serwisowy powiedział, że nikt z personelu serwisu nie jeździ na oleju z beczki. Wszyscy zalewają Motul, Millers, Amsoil.
    Rapid LB/ 1.2 110KM / MY17/ Active Max + dodatki / Czerwony Corrida / Siedlce
  • Mi powiedzial sprzedawca ze mozna wymienic jak chce kolo 5 6 tys km a nie po 1 tys bo sie nie zdazy dotrzec. I nie wiem czy wymieniac czy nie znajomy wymienial przy 1.5 tys km mam przejechane 4tys aktualnie jaki olej jest zalecany do rapida 1.2 110km benzyna ?
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • Wymieniac nie wymieniac ten olej ktos doradzi?
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • Co kierowca, to pogląd. O wymianie jest tu sporo, warto przejrzeć nasze strony. Można wymienić po tysiącu, po 5 czy 15 tkm. Każdy sam podejmuje decyzję. Nie oczekuj jednej, konkretnej odpowiedzi. Z kolei są silniki po przebiegu 200 tkm przy regularnym serwisie, więc nie powinieneś mieć obaw o silnik. Jak mu zrobisz dodatkową wymianę do 5 tkm, to silnikowi nie zaszkodzisz.
    Olej musi spełniać normy VW. Miałby to być 5W30 LL do wymiany do 2 lat. Ale to już się powtarzam, na forum o oleju i jego wymianie jest chyba najwięcej wpisów.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Słuchaj ASO ....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ja wymieniam raz w roku lub max 15tyś km pomimo że mam zmienny okres i olej LL. Serwisant w ASO jak usłyszał że tak wymieniam olej powiedział że to bardzo rozsądna decyzja z mojej strony zważywszy że mam silnik na łańcuchu, cokolwiek miałoby to znaczyć.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  •  Śmieszy mnie już ta wymiana doświadczeń dotycząca wymiany oleju. Czy w końcu komuś zerwał się łańcuch ? czy będziemy czekać do 500k km, aż to nastąpi i wtedy
    wyleje się hejt, że to przez zmianę co 15 czy 30k ? Rozmowa o dupie Maryni.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?